جمعه 30 آبان 1393  ،  27 محرم 1436  ،  21 November 2014
 جستجو
با تلفن ۱۶۱۶ خواسته هایتان را با ما در میان بگذارید                  
 
روابط عمومي بنياد شهيد و امور ايثارگران قزوين
 عبارت *      جستجوی پیشرفته
نسخه چاپی


مروری بر آخرین موفقیتهای تحصیلی نخبگان شاهد و ایثارگر استان قزوین
موفقیت نخبگان شاهد و ایثارگر در تولید علم، فناوری، فرهنگ‎سازی و مدیریت کشور

موفقیتهای تحصیلی فرزندان شاهد و ایثارگر در دانشگاهها که میراثداران کسانی هستند که اقتدار و افتخار را برای کشور و اسلام به ارمغان آوردند، عامل بزرگی در مسیر توسعه و پیشرفت کشور است، بر این اساس است که رهبر فرزانه انقلاب، فرزندان شاهد و ایثارگر را به عنوان سربازان، مجاهدان اسلام و انقلاب و مدافعان ارزشهای اسلامی یاد کرده و می فرمایند: فرزندان شاهد و ایثارگر، سرمایههای بزرگ ملی ما هستند و باید همچون پدران خود برای عظمت و عزت ایران اسلامی، جهاد کنند و با افتخار و سربلندی راه آنان را ادامه دهند.

آمارها نشان میدهد این مهم به تحقق رسیده است و بسیاری از فرزندان شاهد و ایثارگر اثبات کرده اند که همچنان راه آنان را با الگو گرفتن از رشادتهای پدرانشان و توجه به توصیههای آنان، ادامه میدهند. این مهم وقتی به چشم میآید که شاهد موفقیت فرزندان شاهد و ایثارگر در تمام عرصههای دانشگاه هستیم. آینده سازانی که با موفقیتهای تحصیلی خود توانستند در تولید علم، فناوری، فرهنگسازی و مدیریت کشور، موثر و نقش محسوسی داشته باشند و در رشد و توسعه کشور سرعت ببخشند و اینک مروری بر آخرین موفقیتهای تحصیلی نخبگان شاهد و ایثارگر خواهیم داشت تا بدانیم این فرزندان با وجود تمامی سختیها چگونه توانستند همانند حماسه سازان 8 سال دفاع مقدس، خوش بدرخشند.

 

1. محمد حاجیآبادی، فرزند شهید نصرتاله حاجی آبادی، در حال تحصیل در دوره تخصصی قلب و عروق دانشگاه تهران و مشغول خدمت در بیمارستان شهیدرجایی تهران میباشد.

وی مقاله ای در رابطه با بررسی اثرات ضد دردی کینی در موش ارایه کرده است که این مقاله در مجله "ژورنرال آن فارماکولوژی" به چاپ رسیده است و در مقالهای دیگر به اثرات عصاره زرد تخم مرغ در درمان سوختگی پرداخته است.

حاجی آبادی 2 سال دبیر کمیته تحقیقاتی دانشگاه علوم پزشکی قزوین و عضو شورای سیاستگذاری تحقیقات دانشجویی غرب کشور بوده اند.

2. شکراله حسنی، جانباز، مقطع دکتری تخصصی داخلی را به اتمام رسانده و بررسی ارتباط گیرندههای ژن و ویتامین D در رابطه با پوکی استخوان برای خانمهای یائسه موضوع پایاننامه ایشان بود که برای اولین بار در کشور به آن پرداخته شده و در یکی از مجلات خارجی به چاپ رسیده است.

3. سیده منصوره حسینی، فرزند شهید سید محسن حسینی، دارای دکتری پزشک عمومی، متخصص اطفال و دانشجوی فوق تخصص جراحی و دستیار تخصصی اطفال است.

4. محمدعلی حضرتیها، جانباز و دارای کارشناسی ارشد زبان و ادبیات فارسی است. وی از سال 1352 کارهای فرهنگی و هنری خود را آغاز کرد و در سال 89 انتشار کتاب عکس" نگین الموت " و چاپ چهارم کتاب " با چشمان باز خواب می بینم " را در کارنامه فرهنگی و هنری خود به ثبت رسانده است.

وی طی این مدت کتابهای متعددی را به چاپ رسانده است که می توان به انتشار چاپ دوم کتاب "دریچه ای به دروازه بهشت"، انتشار کتاب عاشقانههای کبود، انتشار کتاب "راهنمای گردشگری شهر قزوین" و انتشار دفتر دوم مجموعه مقالات "نسیم فرهنگ، ادب و هنر قزوین" اشاره کرد.

5. حمیدرضا حمیدخانی، فرزند شهید علی حمیدخانی، رزیدنت جراحی را به اتمام رسانده است و در حال برنامهریزی برای ادامه تحصیل در دوره فوق تخصصی است. ایشان در پایاننامه خود به مقایسه اثرات عمل جراحی باز یا بسته از طریق بیهوشی یا از طریق چکتیوپی(از طریق مسکن) پرداخته است.

وی همچنین مقالهای دیگر ارایه کرده که در آن تاثیرات داروهایی که مواد مسکن دارند را در روشهای مختلف پانسمان، برای بیماران دیابت مورد بررسی قرار داده است.

6. محمدعلی خالقی، فرزند جانباز، برادر شهید و دانشجویی دکترای فن آوری است که هماکنون در کشور فرانسه مشغول به تحصیل می باشد.

7. مرضیه بیگمخضری، همسر جانباز، متخصص بیهوشی که دارای مرتبه علمی استادیار است و در دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی قزوین مشغول به کار می باشد.

وی موضوع تعیین میزان تاثیر شیاف دیکلوفناک سدیم در کاهش لرز پس از عمل در زنانی که به روش بیهوشی عمومی، عمل سزارین انتخابی شدهاند را برای پایاننامه دکتری تخصصی خود انتخاب کرده است.

8. مسعودطارمی، فرزند شهید، در مقطع دکتری تخصصی چشم پزشکی در حال گذراندن بورد تخصصی چشم پزشکی است و هماکنون علاوه بر کار درمان بیماران در بیمارستان بوعلی و سایر بیمارستانهای خصوصی به تدریس میپردازد و نیز سالی یکبار درحوزه تحقیقاتی فعالیتهای انجام میدهد که میتوان به بررسی تاثیر بیماری و داروهای دیالزی به قرینه چشم و بررسی عوارض بیماری دیابت بچهها به چشمشان اشاره کرد.

9.. فاطمه قربعلی، فرزند جانباز، دارای تخصص پزشکی در گرایش زنان و زایمان است.

10. فاطمه قزوینی، فرزند شهید علی قزوینی، متخصص و جراحی زنان و زایمان و نازایی است.

11. سیدرضا مرتضوی، جانباز دفاع مقدس و دکتری تخصصی فارماکولوژی (داروسازی) را به اتمام رسانده و هماکنون استادیار دانشگاه علوم پزشکی است.

وی در زمینههای اثر سن بر پاسخدهی به داروها، اثر گیاهان دارویی بر دیابت، اثر گیاهان دارویی بر زخم معده، اثر شاه کره بر هپاتیپ ناشی از تترا کلریدکربن بر کبد موش به تحقیقات پرداخته و در حال حاضر دارای یک داروخانه و نیز استادیار دانشگاه علوم پزشکی قزوین است.

12. عارف مصلایی، جانباز و فارغ التحصیل جراح عمومی است که نزدیک به 8 سال در بیمارستانهای استان قزوین مشغول جراحی است و موضوع پایاننامه دوره تخصصی خود را به بررسی شروع بیماریهای سرطان معده در 10 سال اخیر و بررسی تودههای مختلف بدن، از نظر بدخیمی و خوشخیمی با استفاده از روشهای نمونهبرداری سوزنی پرداخته است.

13. حسین مهدیخانی، فرزند و برادر شهید، عضو هیات علمی تمام وقت دانشگاه آزاد اسلامی است و دارای کاندیدای دریافت درجه دکتری تخصصی در رشته مهندسی آب و دانشجویی دکترای عمران- مهندسی آب در دانشگاه علوم و تحقیقات تهران میباشد.

وی 17 مقاله مختلف نوشته که همگی آنها را به چاپ رسانده است که بررسی خشکسالیهای هواشناختی شهر قزوین با استفاده از شاخص خشکسالی در دومین همایش ملی اثرات خشکسالی و راهکارهای مدیریت آن، پیشبینی میان مدت خشکسالی به کمک مدلهای هوشمند شبکه عصبی و موجک در سومین کنفرانس مدیریت منابع ایران و مدیریت ریسک خشکسالی با استفاده از مدل تبدیلات موجک در نخستین کنگره بینالمللی مدیریت ریسک، از جمله مقالههای ارایه شده ایشان طی سالهای اخیر بوده است.

14. ولیاله نظری، فرزند شهید یداله، مقطع دکتری تخصصی جغرافیا را به اتمام رسانده و هم اکنون در حال تدریس است.

وی پایاننامه خود را در رابطه با توسعه روستاهای استان قزوین ارایه کرده است که در این پایان نامه تلاش شده تا فرآیند تغییر روستاها را در 4 شاخص اجتماعی، اداری، اقتصادی و کالبدی مورد بررسی قرار دهد که نتیجه این پایاننامه مثبت بوده و برای چاپ در مجله ژئوبلتیک و دانشگاه تربیت مدرس در نوبت چاپ است ضمن اینکه به دنبال چاپ این پایاننامه در قالب کتاب نیز می باشد.

وی در سال 89 اقدام به چاپ کتاب فرهنگ توسعه روستایی (انتشارات جهاد دانشگاهی تهران) در هزار نسخه کرده است که شایسته تقدیر فصل زمستان جمهوری اسلامی ایران می باشد. مضمون این کتاب فرهنگ لغتنامه رشته جغرافیا است که برای اولین بار در ایران به چاپ رسیده است. وی کتاب دیگری را در رابطه با استان قزوین در حال تالیف دارد.

15. محمد نظری، فرزند شهید عیناله، دانشجوی سال چهارم جراحی عمومی در دانشگاه تهران است و درحال گذراندن دوره تخصصی جراحی عمومی، در بیمارستان شریعتی می باشد.

16. مریم یوسفی قلعه رودخانی، فرزند جانباز، دانشجوی دکتری بیوتکنولوژی در دانشگاه تهران است که پایانامه خود را در مقطع کارشناسی ارشد در سال 90 در رابطه با بررسی برهمکنشهای پروتیینهای دخیل در پرتوانی سلولهای بنیادین سرطانی جنین ارایه کرده است که در این پایاننامه پروتیینهای شناسایی شده کمک به مکانیز سمهای ناشناخته در ایجاد پرتوانی مورد بررسی قرار گرفته است.

17. امیر هوشنگ حیدری، فرزند شهید، با دکتری آیندهنگری، هماکنون در اجرای طرح پژوهش اتاق فکر آینده پژوهش آسیبهای اجتماعی ایران، زیر نظر وزارت کشور در حال همکاری است که در این طرح روند 9 آسیب اجتماعی کشور مورد بررسی قرار میگیرد و قرار است راهکارهایی برای سیاست گذاران و برنامهریزان کشور در این رابطه ارایه شود.

این فرزند شهید موفق، کتابی را که مجموعه مقالات مبانی معرفت شناسایی آینده پژوهی است را در تیراژ هزار جلد زیر چاپ دارد که در این کتاب مبانی علمی حوزه آینده پژوهی مورد بررسی قرار گرفته است.

وی همچنین در اجرای طرح پژوهشی "اتاق وسط آینده" در دانشگاه که مجری آن موسسه پژوهش و برنامهریزی آموزش عالی است همکاری میکند که این طرح به دنبال ارایه راهکارهای برنامهریزی برای آمادگی در مقابل وقایع آینده است.

مقاله دیگر این نخبه ی شاهد در رابطه با نظریه کارکردگرایی ساختاری می باشد که در آن مکتب کارکردگرایی ساختاری را تحلیل و بررسی کرده است.

ایشان عضو انجمن آینده پژوهشی ایران و در جمعیت فرزندان شاهد و ایثارگر نواندیش  فعالیت دارد.

18. هادی عصارزاده، جانباز و متخصص بیهوشی است که هم اکنون در بیمارستان رازی مشغول به فعالیت میباشد.

19. فرامرز حریری مقدم، فرزند شهید، مقطع کارشناسی ارشد رشته حشره شناسی کشاورزی را در دانشگاه تربیت مدرس به اتمام رسانده و هماکنون در مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان البرز استان قزوین با سمت کارشناس مسوول زراعت باغبانی مشغول به خدمت است.

وی تاکنون 10 مقاله را تهیه و در همایشها و کنگرههای ملی به چاپ رسانده است و در سال جاری نیز اجرای طرح تحقیقی- ترویجی "بررسی اثر مصرف بهینه آب و اسیدبوریک در افزایش عملکرد کمی و کیفی چغندر قند" را در دست اقدام دارد.

20. احمد آتشگران، جانباز، دارای دکتری تخصصی اطفال است.

21. محمد اسکندری، آزاده و جانباز، دکتری عمومی)متخصص داخلی) را به اتمام رسانده و اکنون مشغول طبابت در استان قزوین می باشد.

22. مرتضی اطلسباف، جانباز، متولد 1339 دارای دکتری تخصصی(جراح عمومی) است که هماکنون مشغول طبابت در استان می باشد.

23. پرویز ایزدفر، جانباز، متخصص جراح عمومی می باشد که در سال 81 موفق به اخذ مدرک دکتری تخصصی شده و هم اکنون نیز در بیمارستانهای قزوین مشغول کار پزشکی و در حال تاسیس مطب میباشد.

وی 6 سال در مناطق محروم کشور در زمینه پزشکی خدمات ارزشمندی ارایه داده و بررسی روشهای جراحی (سینوس مویی)که بیشتر جنبه تجربی دارد، موضوع پایاننامه تحصیلی اش بوده است. همچنین ایشان پایاننامه دوره عمومی خود را به بررسی پیشگیری از عوارض مهم جراحی پرداخته بود که در ایران تاکنون انجام نشده بود.

24. زینب ترابی پلت کله، فرزند شهید، دکتری تخصصی ادبیات فارسی از دانشگاه تهران می باشد.

تاریخ    1390/10/03

تعداد نمایش    206

نظر و امتیاز برای این خبر
نام و نام خانوادگی:
1 2 3 4 5
لطفا نظر خود را بنویسید:
آمار مشاهده صفحات
 
 
 
 
 

تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به بنیاد شهید و امور ایثارگران می باشد.