پنجشنبه 1 آبان 1393  ،  28 ذیحجه 1435  ،  23 October 2014
 جستجو
تلفن ۱۶۱۶ تسهیل در ارتباط، سهولت در ارائه خدمات، اطلاع رسانی آسان                  
 
اخبار ستادي
 عبارت *      جستجوی پیشرفته
نسخه چاپی


برگزاری مراسم اختتامیه هفتمین جشنواره سراسری سرود شاهد و ایثارگر
هفتمین جشنواره سراسری سرود شاهد و ایثارگر با معرفی نفرات برتر به کار خود پایان داد.

    به گزارش بشرا، هفتمین جشنواره سراسری سرود شاهد و ایثارگر، بیست و هفتم لغایت بیست و نهم شهریورماه در کردان کرج برگزار شد و با معرفی نفرات برتر به کار خود پایان داد.

مراسم اختتامیه این مراسم روز جمعه (29 شهریورماه) با حضور حجت الاسلام و المسلمین مؤذنی معاون فرهنگی و امور اجتماعی بنیاد، بیات مدیرکل فرهنگی- هنری، صفری رئیس اداره هنری بنیاد در سالن اجتماعات مجموعه فرهنگی ورزشی ایثار کردان کرج و با تقدیر از افراد برگزیده برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین مؤذنی معاون فرهنگی و امور اجتماعی بنیاد طی سخنانی هنر در اسلام را دارای پیشینه تاریخی قوی دانست و گفت: هنر می تواند مبنای ایجاد تحول باشد و در زمینه سرود نیز کسی موفق است که به نقش سرود در جامعه واقف باشد و درک درستی از آینده سرود در کشور داشته باشد.

وی ابراز امیدواری کرد که با یک برنامه ریزی اصولی بتوان زمینه را برای ورود این آثار به بازار فرهنگی کشور فراهم کرد.

معاون فرهنگی و امور اجتماعی بنیاد، یکی از راه های موثر ترویج فرهنگ ایثار و شهادت را اهتمام مسئولین به مقوله هنر و در راس آنها سرود و تئاتر دانست و افزود: باید هنر تئاتر و سرود را به اهلش سپرد که هم تخصص کافی در این زمینه دارند و هم دارای تعهد هستند و شکر خدا امروزه شاهدیم که فرزندان ایثارگران در زمینه مسائل هنری و تحصیلی پیشقدم و ممتاز هستند.

در ادامه جعفری، دبیر جشنواره گزارشی کوتاه از روند برگزاری جشنواره ارائه کرد و از تمامی کسانی که دست به دست هم دادند تا این جشنواره به نحو احسن برگزار شود قدردانی کرد.

جعفری اظهار داشت: از بین 14 استانی که کارهای خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال کرده بودند 5 استان انتخاب شدند و به رقابت پرداختند.

وی افزود: در دوره های  قبل کارها و آثار فقط داوری می شدند ولی امسال علاوه بر داوری بر روی آموزش نیز تمرکز داشتیم.

در ادامه، دکتر رضا صفری، رئیس اداره هنری بنیاد، نیز از حضور مهمانان و مدعوین در جلسه اختتامیه قدردانی و ابراز امیدواری کرد که هرچه جلوتر می رویم، بتوانیم شاهد حضور آثار بهتر و با کیفیتی باشیم.

گفتنی است، در پایان مراسم از نفرات برگزیده هفتمین جشنواره سراسری سرود شاهد و ایثارگر، تقدیر به عمل آمد.

انتهای پیام/

 

 

 

تاریخ    1392/06/30

تعداد نمایش    211

نظر و امتیاز برای این خبر
نام و نام خانوادگی:
1 2 3 4 5
لطفا نظر خود را بنویسید:
آمار مشاهده صفحات
 
 
 
 
 

تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به بنیاد شهید و امور ایثارگران می باشد.