April 19,2014 -شنبه 30 فروردین 1393
 جستجو
صد و سی و دومین جلسه شورای مشاوران وزرا و دستگاه های اجرایی در امور ایثارگران برگزار شد                  حجت الاسلام والمسلمین شهیدی:مادران و همسران شهدا بهترین الگوی ایثارگری در جامعه هستند                  فاز نخست مجتمع توانبخشی ایثار زاهدان افتتاح شد                  
استانها  » کرمانشاه
اخبار
معرفی استان کرمانشاه
ارتباط با بنیاد استان
اطلاعیه ها و بیانیه ها
 

22 اسفند روز بزرگداشت شهدا

حوادث، وقایع و اتفاقاتی که در صحنه زندگی آحاد یک جامعه و یک کشور به وقوع می پیوندند، فارغ از شیرینی یا تلخی آن، در طول سالیان متمادی تاریخی را به  وجود  می آورد که زمینه ساز بسیاری از ارزش ها و عناصر فرهنگی است، و به خودی خود نقطه عطف و منشأء بسیاری از تغییر و تحولات در جامعه را موجب می شود.

این ارزش ها نه تنها برنگرش انسان بلکه بر رفتارها و نوع زندگی بشر هم تأثیر گذار بوده و به خوبی نقش ایفا می کند.

نظام مقدس جمهوری اسلامی که با یک خیزش مردمی درسال 57  به بار نشست و توانست کانون قدرت رژیم ستمشاهی و حاکمیت استعمار  را برچیند، خود به عنوان یک نظام سیاسی  الهی، منشاء بسیاری از ارزش های تاریخ ساز و پدید آورنده رفتارها و تحولات شگرف بوده است.

با کمی تأمل می شود، بعضی از این وقایع و تحولات را در بوجود آمدن ایام و مناسبت های گوناگون به وضوح دید که امروزه جامعه اسلامیما ن به خوبی با آن عجین شده و رفتارهای خود را با آن همسان و همگن می سازد، به عنوان مثال ایامی همچون دهه مبارک فجر و روز 22 بهمن، سوم خرداد و فتح خرمشهر، 15 خرداد، روزقدس، هفتم تیر،  هشتم شهریور و .................

حال فارغ ازتلخی و شرینی این وقایع می توان آنها را نقطه عطفی در تاریخ انقلاب شکوهمند ایران اسلامی دانست.

و اما در این میان به نظر می رسد یکی از روزهایی که آحاد جامعه می بایست در برابر آن احساس وظیفه کند روز 22 اسفند" روز بزرگداشت شهداست"

" 22 اسفند روز بزرگداشت شهدا" به عنوان روز پاسداشت آزاد مردانی که نظام،  هویت و حاکمیت خود را از آنان به یادگار گرفته است، یکی از همین روز های بزرگ و با عظمت است.

روز بزرگداشت شهدا روزی آست که ایران اسلامی در برابر بزرگ مردانی که درخت تناور انقلاب را آبیاری کرده اند، سر تعظیم فرود آورده و بدان کرنش می کند.

و لذا مام میهن و آحاد ملت ایران، این روز به یادماندنی را به خاطر خواهد سپرد و به بهترین وجهی ازآن یاد خواهد کرد.

"گرامی باد 22 اسفند روز بزرگداشت شهدا،

روابط عمومی اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمانشاه

 

 

 

آمار مشاهده صفحات آمار مشاهده مدیریتها و معاونتها
 
 
 
 
 
 

تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به بنیاد شهید و امور ایثارگران می باشد.