داخلی صفحه سیستان و بلوچستان گزارش تصويری
 
در اولین یادواره شهدای یسیج رسانه عنوان شد:
رضایت شهدا در نهادینه کردن فرهنگ حفظ حجاب است
تاریخ انتشار : سه شنبه ۵ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۴۱
معاون هماهنگ کننده سپاه سلمان استان سیستان و بلوچستان گفت: شهدا همواره بر دو محور اصلی امر به معروف و نهی از منکر و حفظ حجاب تاکید داشته‌اند و امروز نیز باید همین وصیت آنها را در جامعه نهادینه کنیم.
به گزارش ایثار سیستان و بلوچستان، اولین یادواره شهدای بسیج رسانه استان سیستان و بلوچستان با حضور مسئولان در زاهدان برگزار شد.
سرهنگ عوضعلی فقیری معاون هماهنگ کننده سپاه سلمان استان سیستان و بلوچستان در این مراسم اظهار داشت: با توجه به اهمیت جایگاه و نقش برجسته‌ای که اصحاب رسانه دارند مدیران نیز باید قدر آنها را دانسته و با درک شرایط سخت و کار پیچیده آنها، راه را برای انجام کار رسانه ای دقیق و صحیح هموار کنند.
 وی ادامه داد: شهدا همواره بر دو محور اصلی امر به معروف و نهی از منکر و حفظ حجاب تاکید داشته‌اند و امروز نیز باید همین وصیت آنها را در جامعه نهادینه کنیم و با تحقق این دو موضوع موجبات رضایت شهدا را فراهم آوریم.
 این مقام مسئول ادامه داد: شهدای رسانه استان با توجه به شرایط خاص زمان خود بسیار تاثیر گذار بودند و علیرغم اینکه کارشان در خط مقدم جبهه نبود اما همواره در کنار سایر رزمندگان فعال بودند به گونه‌ای که همه مجذوب و شیفته اخلاق و رفتار حسنه آنها می شدند.
 معاون هماهنگ کننده سپاه سلمان افزود: امروز از رسانه می توان به عنوان ابزاری برای ترویج افکار و عقاید زیبای نظام اسلامی استفاده کرد که شهدای رسانه نیز به آن تاکید داشتند و در کنار آن می توان از کارکرد حلال مشکلات بودن آن استفاده کرده و با ایجاد حلقه واسط میان مردم و مسئولان در راه کاهش و رفع مصائب مردم در نقاط مختلف کشور گام برداشت.
 وی تاکید کرد: هر کجا فرهنگ جهاد و شهادت حاکم شد موفق شده و به اهداف خود رسیده ایم. طبیعتاً اگر بر خلاف آن عمل شود دچار مشکلات زیادی خواهیم شد و باید همواره تلاش کرد تا این روحیه در جامعه به خصوص در میان قشر جوان کشور رونق پیدا کند.
 فقیری با اشاره به وصیت نامه های شهدای رسانه استان افزود: اصحاب خبر باید سطح معلومات و دانسته های خود در زمینه های کاری را بالا برده و نسبت با اقشار عادی جامعه درک و اشراف بیشتری پیدا کنند و همین آموخته های صحیح خود را به مخاطبان نیز منتقل کنند و به مسئولان هم نسبت به کم کاری و کوتاهی هایشان هشدار دهند.
 فقیری افزود: دشمنان برای این کشور برنامه ریزی های کلانی کرده اند و لازم است تا همه دغدغه مندان پای کار باشند تا این نقشه های شوم شان را خنثی کرده و این کشور در گام دوم انقلاب با صلابت و اقتدار گذشته به پیش برود.
 معاون هماهنگ کننده سپاه سلمان ادامه داد: اصحاب رسانه در سیستان وبلوچستان به فضل الهی فعال و پویا هستند اما باید در حوزه مطالبه گری صحیح و دقیق موثرتر باشند و با حفظ حرمت ها ضمن انتقاد سالم، یاری رسان مسئولان باشند و با پیگیری مستمر مشکلات مردم در حوزه های گوناگون را حل کنند.


در پایان مراسم از خانواده شهدای رسانه استان با اهداء لوح و هدیه تقدیر شد.
 
کد مطلب: 316777
 
 
 
جامعه ایثارگری و مطالبات قانونی
 

دکتر حمید ضیایی پرور