داخلی صفحه سیستان و بلوچستان گزارش تصويری
 
مدیرکل بنیاد استان:
ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، ضرورت انکارناپذیر جامعه است
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۳۸
مدیرکل بنیاد استان در نشست صمیمی با جمعی از ایثارگران سیستان و بلوچستان گفت: شهدا حق بزرگی بر گردن ما دارند و ترویج آرمان‌ها و ازخودگذشتگی شهدا ضرورت انکارناپذیر جامعه است.
به گزارش ایثار سیستان و بلوچستان، نشست صمیمی جمعی از ایثارگران سیستان و بلوچستان با عباس پالاش مدیرکل بنیاد در محل سالن اجتماعات بنیاد برگزار شد.
مدیرکل بنیاد استان در این جلسه با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای والامقام اظهار داشت: ما همواره خود را مدیون رشادت ها و جانفشانی های شهدا و ایثارگران دانسته و تمام تلاش خود را برای خدمت به جامعه ایثارگری به کار می گیریم.
پالاش با بیان اینکه شهدا بیشترین نقش را در امنیت کشور دارند، اذعان کرد: امنیت و آرامش کنونی ایران اسلامی به واسطه ایثار و از خودگذشتگی جان بر کفانی است که جان خود را در طبق اخلاص گذاشتند و برای امنیت ملت‌شان به شهادت رسیدند.
وی افزود: جامعه معزز ایثارگری ما بسیار صبور و دارای روحی بلند و دچار مشکلات زیادی هستند اما به دلیل داشتن همین روح بلند، بیشتر اوقات از پیگیری مشکلات خود صرف نظر می کنند.
پالاش همچنین با اشاره به مشکل اساسی ایثارگران که اشتغال فرزندان معزز شاهد و ایثارگر است اظهار داشت: در جهت رفع مشکل جامعه ایثارگری به ویژه تغییر وضعیت آنان همه مسئولین باید پیشقدم شوند‌ و در این امر همه باید ایثار اجتماعی داشته و مشکلات ایثارگران را حل کنند.
ایشان همچنین با تاکید بر اهمیت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه اظهار داشت: شهدا حق بزرگی بر گردن همه ما دارند و بر همین اساس، ترویج آرمان‌ها و ازخودگذشتگی شهدا ضرورت انکارناپذیر در بین نسل جوان جامعه است.
مدیرکل بنیاد یکی از برکات انقلاب اسلامی و دفاع مقدس را شکوفایی و رشد استعدادهای معنوی و اخلاقی در جامعه برشمرد و افزود: وظیفه مسئولان فرهنگی ترویج این فرهنگ و منش در بین آحاد جامعه است.
عباس پالاش همچنین با تاکید بر حفظ حرمت و جایگاه خاندان معظم شاهد و ایثارگر خواستار تجلیل و تکریم ایثارگران عزیز شاغل در ادارات از سوی دستگاه های ذیربط شد.
کد مطلب: 318730