داخلی صفحه خوزستان خبر
 
از «شاید برای شما هم اتفاق بیفتد» تا شهادت در عراق
تاریخ انتشار : شنبه ۵ ارديبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۰۶
جانباز ایثارگر و هنرمند عرصه ی سینما و تلویزیون ، به آرزوی دیرینه اش رسید .
از «شاید برای شما هم اتفاق بیفتد» تا شهادت در عراق
 

جانباز ایثارگر و هنرمند عرصه ی سینما و تلویزیون ، به آرزوی دیرینه اش رسید .
حبیب جنت مکان ، از جانبازان دفاع مقدس که به صورت داوطلبانه برای دفاع از حرم اهل‌بیت(ع) به عراق رفته بود ، در درگیری با تروریست های تکفیری به درجه رفیع شهادت نائل آمد.
جانباز ایثارگری که در راه پاسداری از آرمان های سترگ نهضت کربلا و اهداف سید و سالار شهیدان ، سبکبال و بیقرار ، جان بر سر آرمان های خویش نهاد.
سردار سرافراز
 "حاج حبیب جنت مکان، فرزند غیور خوزستان و دلاوری از اهواز ، رزمنده ی  دلاور گردان های امیرالمومنین(ع) و جعفر طیار(ع) ، که پس از ۸ سال دفاع مقدس ، در مسیر جهاد و مبارزه با گروهک های تکفیری و عوامل مزدور رژیم صهیونیستی و آل سعود، به سرکردگی آمریکای جنایتکار، جان خویش را در طبق اخلاص نهاد و تقدیم خط سرخ ولایت نمود.
"حبیب جنت مکان" را در عراق به نام ابوالمکارم می شناختند.
این شهید عاشق ، از جانبازان سرافراز دفاع مقدس بود، که به صورت داوطلبانه قدم در راه دفاع از حریم اهل‌بیت(ع) نهاد، و سرانجام در تاریخ  ۲۷ فروردین ماه ۱۳۹۴،در درگیری با تروریست های خود فروخته ی تکفیری ، در نبردی نابرابر ، به آرزویی دیرینه اش ، شهادت ، دست یافت .
شهید جنت مکان، نه تنها در پاسداری از میهن اسلامی و سابقه ی رزم و مبارزه ی نظامی و حضور در قلب مراکز جنگ و جهاد ، که در عرصه ی فرهنگ و هنر نیز فعالانه حضور داشت .
"حبیب جنت مکان" در مجموعه «مختارنامه» جزو نیروهای مکمل بود و در بخش های مختلفی از جمله عضو گروه شبث، ‌ یاران ابراهیم (پسر مالک اشتر) و همچنین شیوخ دارالاماره ایفای نقش کرد. «شاید برای شما هم اتفاق بیفتد» آخرین مجموعه حبیب جنت مکان بود که در آن حضور داشت
 .

 
کد مطلب: 115231