به بهانه فرارسیدن 12 تیر:
شهادت تنها زن بلوچ پرواز 655 برگي ديگر در دفتر حقوق بشر آمريكايي
تاریخ انتشار : شنبه ۱۳ تير ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۲۳
آن زن بلوچ در دلش می گفت:دیگر هرگز بچه‌های کلاسش را نمی‌بیند پدر و مادرش را شهرش را و دوستانش را.سپس هواپيماي ايرباس ايراني توسط موشك آمريكايي بر‌فراز آبهاي خليج‌فارس به‌دوقسمت شد.
 
به گزارش ایثارواحد سیستان وبلوچستان، به نقل از خبرگزاری عصر هامون، تنش داغ بود شور و شوق داشت بی‌بی ملک خیلی وقت بود که خود را برای این سفر آماده کرده بود. نفس عمیقی کشید. به مهماندار که به مسافران نکات ایمنی را توضیح می‌داد نگاهی انداخت. کمی بعد هواپیما بر فرازآسمان اوج گرفت.آسمان آبی و ابرها نیلگون. مرغان دریایی بر فراز خلیج همیشه فارس اوج می‌گرفتند انگار تا عرش می‌رفتند و برمی‌گشتند. دریا با شکوه می‌خروشید موج‌ها را روانه‌ی ساحل می‌کرد و دمی بعد دوباره آرام می‌گرفت. هواپیمای یک‌سر سپید، با آرم جمهوری‌اسلامی در حال پرواز بود. آدم‌هاي زيادي سوار بودند. مقصد دبی بود و حالا در حال گذر از کرانه‌ی خلیج بودند.
بی‌بی ملک، معلم جوان و با جسارتی بود که تمام عمرش صرف تحصیل و آموختن علم و دانش به کودکان شده بود. حالا در این وقت فراغت، بارسفر بر بسته بود تا برای استراحتی کوتاه به دبی برود. دوست داشت زودتر هواپیما به زمین بنشیند تا خستگی یک سال تحصیلی را از تن بیرون کند. همه چیز خوب وآرام بود، خانواده‌های زیادی در هواپیما بودند. مهمانداری را دید که برای یک نوزاد که در آغوش مادرش خوابیده بود بالش آورده. مهماندار با مهربانی بالش را زیر سر بچه گذاشت و لبخندی نثار زن کرد. هواپیما که تغييرمسیر می‌داد احساس سرگیجه می‌کرد. همیشه از جاهای بلند می‌ترسید.بی‌بی‌ملک چشم چرخاند و از پنجره به بیرون نگاهی انداخت شهر بندر عباس درست مانند یک ماکت کوچک دیده می‌شد. زن جوان چشمانش را بست و نفسی به آسودگی کشید می‌خواست کمی بخوابد اما ناگهان صدایی مهیب برخواست جو آرام درون هواپیما در یک لحظه‌ی باور نکردنی تغيیر کرد کودکان وحشت زده شده گریه می‌کردند همه هراسان شده بودند. ندایی در دلش می‌گفت: دیگر هرگز بچه‌های کلاسش را نمی‌بیند پدر و مادرش را شهرش را و دوستانش را.
سپس هواپيماي ايرباس ايراني توسط موشك آمريكايي بر‌فراز آبهاي خليج‌فارس به‌دوقسمت شد.
آن روز هواپیمای مسافربری جمهوری اسلامی ایران به دست عوامل شیطان بزرگ( آمریکا ) در آبهای خلیج همیشه فارس غرق شد.
شهیده بی بی ملک نارویی معلم 34 ساله نصرت آبادی تنها زن مسافر  بلوچ پرواز آسمانی 12 تیر ماه 67 از خطه سیستان و بلوچستان بود.


 
کد مطلب: 125996
 


 
 
حافظه بزرگ دیجیتالی انقلاب و دفاع مقدس
 

رحیم نریمانی، مدیرکل اسناد و انتشارات بنیاد شهید ...