داخلی صفحه قم خبر
 
آیت‌الله نوری همدانی:صدا و سیما در حوزه فرهنگ ایثار و شهادت سرمایه‌گذاری کند
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۱۷
یکی از مراجع تقلید گفت: باید صدا و سیما درباره فرهنگ ایثار و شهادت سرمایه‌گذاری کند، زیرا اگر این فرهنگ نبود، امنیت و عظمت نبود، هر چه داریم در سایه جهاد و شهادت به وجود آمده، باید این صحنه را زنده نگاه داریم.
آیت‌الله نوری همدانی:صدا و سیما در حوزه فرهنگ ایثار و شهادت سرمایه‌گذاری کند
 
به گزارش روزنامه شاخه سبز چاپ قم، آیت‌الله حسین نوری‌همدانی در دیدار با اعضای دبیرخانه شورای عالی ترویج ایثار و شهادت اظهار داشت: کار شما مقدس است، باید اجتماع و همت کرده، زیرا کار شما اساسی است و رکن انقلاب محسوب می‌شود.
وی با اشاره به سوره آل عمران گفت: فرهنگ جهاد و شهادت از برنامه پیامبران بوده است و خداوند هر پیامبری را مبعوث کرده در دستی کتاب و در دستی دیگر ابزار جهاد بوده است تا ادیان الهی پابرجا شده است.
این مرجع تقلید با بیان اینکه جهاد در انقلاب اسلامی دارای جایگاه بلندی است، عنوان کرد: خون و شهادت اثر عمیقی در جامعه بر جای می‌گذارد، تمام ائمه با شهادت از دنیا رفته‌اند، زیرا شهادت هنر مردان خداست.
آیت‌الله نوری همدانی با بیان اینکه باید کتاب‌هایی در زمینه شهدا و جانبازان نوشته شود، گفت: در هر شهر مراکزی راه‌اندازی شود تا  آثار جهاد و شهادت در آن به نمایش گذاشته شود.
وی تاکید کرد: باید افراد به مناطق و مکان‌های عملیاتی اعزام شوند، زیرا این رفت و آمد و مشاهده تاثیرگذار است.
استاد حوزه علمیه قم با اشاره به وصیت‌نامه شهدا گفت: همه آنها برای ولایت فقیه شهادت را انتخاب کردند و وصیت کردند که بر سنگ قبر ما جوان ناکام نوشته نشود، زیرا کام ما شهادت بود و در وصیتنامه آنها ذکر شده که پدر و مادر ما گریه نکنند و به آنها تبریک بگویید.
آیت الله نوری همدانی خاطرنشان کرد: شهدا تربیت‌شدگان نماز جمعه‌ها، دعاهای ندبه و کمیل بودند، باید به صورت ریشه‌ای در زمینه ایثار و شهادت کار کنیم تا فرهنگ جهاد و شهادت نهادینه شود، البته خود نیز آرزوی شهادت داشته باشیم تا نشان داده شود، علما در صف نخست جبهه ایثار و شهادت بودند.
اتمام پیام/
کد مطلب: 140743