داخلی صفحه سمنان خبر
 
شهید همتی نمونه والای از خود گذشتگی است
تاریخ انتشار : يکشنبه ۸ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۵۳
جانشین فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت : شهید امیر دریادار محمد ابراهیم همتی ، فرمانده شهید ناوچه پیکان ، نمونه والای از خود گذشتگیست .
شهید همتی نمونه والای از خود گذشتگی است
 
به گزارش خبرگزاری فارس از سمنان، امیر سرتیپ سید عبدالرحیم موسوی عصر امروز در آیینی ویژه که به منظور گرامیداشت یاد و خاطره امیر دریادار محمدابراهیم همتی، فرمانده شهید ناوچه پیکان در سمنان برگزار شد، اظهار داشت: دلاوری‌ها، رشادت‌ها و ازخودگذشتگی‌های شهدای والامقامی امثال شهید همتی هرگز از یادها نمی‌رود.
وی تصریح کرد: شهیدان در راه پیروزی انقلاب اسلامی و در تمام سال‌های دفاع مقدس سختی‌های زیادی را متحمل شدند تا نظام اسلامی مستحکم بماند و دشمن به اهدافش نرسد و امروز همه ما وظیفه داریم تا راه این والامقامان را ادامه دهیم.
جانشین فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران با گرامی داشت یاد و خاطره شهید دریادار ناخدا محمدابراهیم همتی، فرمانده ناوچه پیکان که در عملیات غرورآفرین مروارید به شهادت رسید، وی را نمونه والای ازخودگذشتگی و دلدادگی در راه اسلام و انقلاب دانست.
موسوی بیان کرد: شهید موسوی در عملیات حماسی و به یادماندنی توانست دشمنان را متحیر سازد و تلاش‌های دریادلان ناوچه پیکان هیچ‌گاه فراموش نمی‌شود.
به گزارش فارس؛ هفتم آذر، روزی است که در آن کارکنان شجاع ناوچه همیشه قهرمان پیکان، با هدایت فرمانده این ناوچه، شهید محمدابراهیم همتی عملیاتی جاودانه را به ثبت رساندند و این روز را به‌عنوان روز نیروی دریایی ثبت کردند.
در این روز قهرمانان ناوچه پیکان با مقاومتی مثال‌زدنی گوشه‌های از رشادت، ایمان و اتکای به خدا را در مقابله با دشمن تا بن دندان مسلح نشان دادند و نام خود را برای همیشه در تاریخ و قلب و جان ملت ایران جاودانه ساختند.
سمنان گرچه خطه‌ای کویری است؛ اما در دوران دفاع مقدس دریادلی را تقدیم اسلام و انقلاب اسلامی کرد که نامش در تاریخ جاودانه شد. این دریادل در عملیاتی به شهادت رسید که در تاریخ نیروی دریایی ایران ماندگار شد و روز شهادت وی و هم‌رزمانش به‌عنوان روز نیروی دریایی نام گرفت.
دریادار شهید محمدابراهیم همتی با ناوچه پیکان در روز هفتم آذر سال 1359 به پشتیبانی جنگنده‌های نیروی هوایی با وارد شدن به جنگی تمام‌عیار، دو فروند ناوچه وزای عراق را به قعر آب‌های نیلگون خلیج فارس فرستاد شهید محمدابراهیم همتی فرزندی از خانواده شش فرزندی بود که در اسفندماه 1329 در شهر سمنان متولد شد.
 
 
کد مطلب: 143401