داخلی صفحه سمنان خبر
 
جانشین فرمانده کل ارتش :
دشمن امروز از اقتدار ارتش هراس دارد
تاریخ انتشار : يکشنبه ۸ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۴۰
جانشین فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت : دشمن امروز از اقتدار ارتش هراس دارد و فرزندان ایران در دفاع از کشور لحظه ای درنگ نمی کنند .
دشمن امروز از اقتدار ارتش هراس دارد
 
به گزارش خبرگزاری فارس از سمنان، امیر سرتیپ سید عبدالرحیم موسوی امشب در آیینی ویژه که با حضور امیر سرتیپ دوم سیدابراهیم گلفام رئیس سازمان حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس ارتش، امیر معنوی هم‌رزم شهید همتی، سردار سید محمدتقی شاهچراغی فرمانده سپاه استان سمنان، فرماندهان ارتش و شمار زیادی از مسئولان استان سمنان برگزار شد، اظهار داشت: ایران اسلامی امروز با رشادت‌ها و تلاش‌های دلاورمردان نیروهای مسلح به اوج اقتدار و قوت در منطقه و حتی جهان رسیده است.
وی با بیان اینکه ارتش جمهوری اسلامی در اوج آمادگی و اقتدار قرار دارد، گفت: امروز دشمنان اسلام و انقلاب اسلامی از اقتدار و نیروی ارتش جمهوری اسلامی ایران هراس دارند و از این‌رو، جرأت هیچ خطایی به خود نمی‌دهند.
جانشین فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه همه نیروهای مسلح کشورمان امروز آماده و گوش به فرمان ولایت‌فقیه و فرمانده معظم کل قوا هستند، اظهار داشت: رزمندگان امروز و متخصصان نیروهای مسلح راه شهدای انقلاب اسلامی را ادامه می‌دهند.
موسوی بیان کرد: شهیدان در سلوک الی الله بسیار مصمم بودند و در راه رسیدن به خداوند متعال همه موانع را پشت سر گذاشتند.
وی تصریح کرد: شهیدان ایران اسلامی راه صد ساله را یک‌شبه پیمودند و توانستند آثاری ماندگار و جاویدان از خود بر جای بگذارند.
جانشین فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: امروز بر سر هر کوی و میدانی و در هر شهر و روستایی از این کشور پهناور که وارد شوید، چراغی به نام «شهید» روشنگر است و همه ما امروز باید ادامه‌دهنده راه شهدای انقلاب اسلامی و دوران دفاع مقدس و جنگ تحمیلی باشیم.
موسوی با بیان اینکه شهیدان راه عزت را به ما نشان می‌دهند و باید رهروی واقعی شهدا باشیم، ادامه داد: مردم استان سمنان همواره در راه انقلاب و پاسداری از کیان نظام اسلامی در میدان و ولایتمدار بوده‌اند.
وی امثال شهید دریادار همتی را نمونه خوبی از رشادت‌ها و دلاورمردی‌های مردم استان سمنان دانست و گفت: مردم این استان با تکیه بر دین و دانش و اخلاق اسلامی که دارند، فرزندانی ولایتمدار و در خدمت نظام جمهوری اسلامی تربیت می‌کنند که همواره منشأ اثر هستند.
جانشین فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران شهید محمدابراهیم همتی را فرزند مردم ایران اسلامی دانست که در دامان خطه‌ای کویری پرورش یافت و توانست در دریاها اقتدار خود را نشان دهد و افتخار بیافریند.
موسوی افزود: شهید امیر دریادار محمدابراهیم همتی هوش و اراده‌ای بی‌نظیر داشت و دشمن را مبهوت خود ساخت؛ او می‌توانست راه آسان‌تری برای زندگی برگزیند، ولی از بین همه راه‌ها، دفاع از کشور را انتخاب کرد.
آیت‌الله سیدمحمد شاهچراغی نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه سمنان، محمدرضا خباز استاندار سمنان، علیرضا خسروی نماینده مردم سمنان، مهدی‌شهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی، جمعی از نیروهای ارتش و سپاه، نیروهای نظامی و انتظامی، خانواده‌های معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و بسیجیان در این آیین معنوی حضور داشتند.
به گزارش فارس؛ هفتم آذر، روزی است که در آن کارکنان شجاع ناوچه همیشه قهرمان پیکان، با هدایت فرمانده این ناوچه، شهید محمدابراهیم همتی عملیاتی جاودانه را به ثبت رساندند و این روز را به‌عنوان روز نیروی دریایی ثبت کردند.
در این روز قهرمانان ناوچه پیکان با مقاومتی مثال‌زدنی گوشه‌های از رشادت، ایمان و اتکای به خدا را در مقابله با دشمن تا بن دندان مسلح نشان دادند و نام خود را برای همیشه در تاریخ و قلب و جان ملت ایران جاودانه ساختند.
سمنان گرچه خطه‌ای کویری است؛ اما در دوران دفاع مقدس دریادلی را تقدیم اسلام و انقلاب اسلامی کرد که نامش در تاریخ جاودانه شد. این دریادل در عملیاتی به شهادت رسید که در تاریخ نیروی دریایی ایران ماندگار شد و روز شهادت وی و هم‌رزمانش به‌عنوان روز نیروی دریایی نام گرفت.
دریادار شهید محمدابراهیم همتی با ناوچه پیکان در روز هفتم آذر سال 1359 به پشتیبانی جنگنده‌های نیروی هوایی با وارد شدن به جنگی تمام‌عیار، دو فروند ناوچه وزای عراق را به قعر آب‌های نیلگون خلیج فارس فرستاد شهید محمدابراهیم همتی فرزندی از خانواده شش فرزندی بود که در اسفندماه 1329 در شهر سمنان متولد شد.
 
 
کد مطلب: 143410
 


 
 
روز پرستار و همسر جانبازان
 

نرگس جلیلی، مشاور امور بانوان شاهد و ایثارگر ...