داخلی صفحه سمنان خبر
 
با حضور جانشین فرمانده کل ارتش ، آیین تجلیل از مقام 6شهید ارتش در سمنان برگزار شد
تاریخ انتشار : يکشنبه ۸ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۵۹
آیین تجلیل از مقام شامخ 6 شهید دلاور ارتش با حضور جانشین فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران برگزار شد .
با حضور جانشین فرمانده کل ارتش ، آیین تجلیل از مقام 6شهید ارتش در سمنان برگزار شد
 
به گزارش خبرگزاری فارس از سمنان، غروب روز شنبه 7 آذرماه 94در آیینی ویژه با حضور امیر سرتیپ سید عبدالرحیم موسوی جانشین فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران، امیر سرتیپ دوم سید ابراهیم گلفام رئیس سازمان حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس ارتش، امیر معنوی هم‌رزم شهید همتی و شمار زیادی از مسئولان استان سمنان، آیین تجلیل از مقام شامخ 6 شهید دلاور ارتش و خانواده‌های هفت تن از پیشکسوتان، جانبازان و رزمندگان آجا در سالن هلال‌احمر سمنان برگزار شد.
این مراسم به منظور گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان دوران دفاع مقدس به ویژه شهیدان دلاور ارتش برگزار شد و فرماندهان ارتش از سال‌ها دلاورمردی و خدمت شهیدان ارتش غیور ایران اسلامی تجلیل کردند.
در این مراسم، همچنین خانواده‌های هفت تن از پیشکسوتان، جانبازان و رزمندگان آجا مورد تقدیر مسئولان قرار گرفتند و مجاهدت‌ها و رشادت‌های آنها تقدیر شد.
همچنین در آیین ویژه‌ای قبل از این مراسم، در گرامیداشت یاد و خاطره سالروز شهادت امیر دریادار محمدابراهیم همتی، فرمانده شهید ناوچه پیکان و روز ملی نیروی دریایی، نیروهای مسلح در جوار امامزاده علی ابن اشرف (ع) سمنان رژه رفتند و به مقام این شهید والامقام ادای احترام کردند.
یادواره باشکوه امیر دریادار محمدابراهیم همتی نیز با حضور مسئولان در سالن هلال‌احمر سمنان برگزار شد و مسئولان حاضر در این مراسم، بر ادامه راه و مجاهدت‌های این شهید گران‌قدر تأکید کردند.
آیت‌الله سیدمحمد شاهچراغی نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه سمنان، محمدرضا خباز استاندار سمنان، علیرضا خسروی نماینده مردم سمنان، مهدی‌شهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی، جمعی از نیروهای ارتش و سپاه، نیروهای نظامی و انتظامی، خانواده‌های معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و بسیجیان در این آیین معنوی حضور داشتند.
به گزارش فارس؛ هفتم آذر، روزی است که در آن کارکنان شجاع ناوچه همیشه قهرمان پیکان، با هدایت فرمانده این ناوچه، شهید محمدابراهیم همتی عملیاتی جاودانه را به ثبت رساندند و این روز را به‌عنوان روز نیروی دریایی ثبت کردند.
در این روز قهرمانان ناوچه پیکان با مقاومتی مثال‌زدنی گوشه‌های از رشادت، ایمان و اتکای به خدا را در مقابله با دشمن تا بن دندان مسلح نشان دادند و نام خود را برای همیشه در تاریخ و قلب و جان ملت ایران جاودانه ساختند.
سمنان گرچه خطه‌ای کویری است؛ اما در دوران دفاع مقدس دریادلی را تقدیم اسلام و انقلاب اسلامی کرد که نامش در تاریخ جاودانه شد. این دریادل در عملیاتی به شهادت رسید که در تاریخ نیروی دریایی ایران ماندگار شد و روز شهادت وی و هم‌رزمانش به‌عنوان روز نیروی دریایی نام گرفت.
دریادار شهید محمدابراهیم همتی با ناوچه پیکان در روز هفتم آذر سال 1359 به پشتیبانی جنگنده‌های نیروی هوایی با وارد شدن به جنگی تمام‌عیار، دو فروند ناوچه وزرای عراق را به قعر آب‌های نیلگون خلیج فارس فرستاد شهید محمدابراهیم همتی فرزندی از خانواده شش فرزندی بود که در اسفندماه 1329 در شهر سمنان متولد شد.
 
کد مطلب: 143415