داخلی صفحه سمنان خبر
 
نخستین جلد روز شنبه 7 آذر 94 رونمائی شد
مجموعه کتابهای 200 شهید ارتشی استان سمنان منتشر می شود
تاریخ انتشار : يکشنبه ۸ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۱۱
مجموعه کتابهای 200 شهید ارتشی استان سمنان به منظور گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان دوره دفاع مقدس منتشر می شود .
مجموعه کتابهای 200 شهید ارتشی استان سمنان منتشر می شود
 
به گزارش خبرگزاری فارس از سمنان، غروب روز شنبه 7 آذرماه 94در آیینی ویژه با حضور امیر سرتیپ سیدعبدالرحیم موسوی جانشین فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران، امیر سرتیپ دوم سید ابراهیم گلفام رئیس سازمان حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس ارتش، امیر معنوی هم‌رزم شهید همتی و شمار زیادی از مسئولان استان سمنان، نخستین جلد از مجموعه کتاب‌های 200 شهید ارتشی استان سمنان به منظور گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان دوران دفاع مقدس رونمایی شد.
این کتاب همزمان با سالروز شهادت امیر دریادار محمدابراهیم همتی، فرمانده شهید ناوچه پیکان و روز ملی نیروی دریایی رونمایی شد.
مجموعه کتاب‌های 200 شهید ارتشی استان سمنان با هدف گرامیداشت دلاورمردی‌ها، رشادت‌ها، ایثارگری‌ها و جانبازی‌های شهدای ارتش استان سمنان در دوران دفاع مقدس و جنگ تحمیلی تهیه و منتشر می‌شود.
مسئولان تهیه و تدوین مجموعه کتاب‌های 200 شهید ارتشی استان سمنان بر این عقیده هستند که انتشار خاطرات، سیره زندگی، راه و منش شهدای ارتش و نیز فعالیت‌های نظامی و رزمی شهدای ارتش استان سمنان می‌تواند در تبیین و ارتقای جایگاه این شهیدان والامقام تأثیر بسزایی داشته باشد و نسل جوان و نوجوان جامعه را بیش از پیش آگاه سازد.
کار تدوین و انتشار مجموعه کتاب‌های 200 شهید ارتشی استان سمنان آغاز شده و امشب نخستین جلد از این مجموعه همز‌مان با سالروز شهادت بزرگ‌مرد نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، شهید محمدابراهیم همتی در سمنان رونمایی شد.
آیت‌الله سیدمحمد شاهچراغی نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه سمنان، محمدرضا خباز استاندار سمنان، علیرضا خسروی نماینده مردم سمنان، مهدی‌شهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی، جمعی از نیروهای ارتش و سپاه، نیروهای نظامی و انتظامی، خانواده‌های معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و بسیجیان در این آیین معنوی حضور داشتند.
به گزارش فارس؛ هفتم آذر، روزی است که در آن کارکنان شجاع ناوچه همیشه قهرمان پیکان، با هدایت فرمانده این ناوچه، شهید محمدابراهیم همتی عملیاتی جاودانه را به ثبت رساندند و این روز را به‌عنوان روز نیروی دریایی ثبت کردند.
در این روز قهرمانان ناوچه پیکان با مقاومتی مثال‌زدنی گوشه‌های از رشادت، ایمان و اتکای به خدا را در مقابله با دشمن تا بن دندان مسلح نشان دادند و نام خود را برای همیشه در تاریخ و قلب و جان ملت ایران جاودانه ساختند.
سمنان گرچه خطه‌ای کویری است؛ اما در دوران دفاع مقدس دریادلی را تقدیم اسلام و انقلاب اسلامی کرد که نامش در تاریخ جاودانه شد. این دریادل در عملیاتی به شهادت رسید که در تاریخ نیروی دریایی ایران ماندگار شد و روز شهادت وی و هم‌رزمانش به‌عنوان روز نیروی دریایی نام گرفت.
دریادار شهید محمدابراهیم همتی با ناوچه پیکان در روز هفتم آذر سال 1359 به پشتیبانی جنگنده‌های نیروی هوایی با وارد شدن به جنگی تمام‌عیار، دو فروند ناوچه وزرای عراق را به قعر آب‌های نیلگون خلیج فارس فرستاد شهید محمدابراهیم همتی فرزندی از خانواده شش فرزندی بود که در اسفندماه 1329 در شهر سمنان متولد شد.
 
کد مطلب: 143419
 


 
 
روز پرستار و همسر جانبازان
 

نرگس جلیلی، مشاور امور بانوان شاهد و ایثارگر ...