داخلی صفحه سمنان خبر
 
همزمان با روز ملی نیروی دریایی
نرم افزار چند رسانه ای شهید امیر دریادار همتی رونمائی شد
تاریخ انتشار : يکشنبه ۸ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۳۲
نرم افزار چند رسانه ای شهید امیر دریادار محمد ابراهیم همتی ، فرمانده شهید ناوچه پیکان ، همزمان با روز ملی نیروی دریایی رونمائی شد .
نرم افزار چند رسانه ای شهید امیر دریادار همتی رونمائی شد
 
به گزارش خبرگزاری فارس از سمنان، غروب شنبه 7 آذر ماه 94 در آیینی ویژه با حضور امیر سرتیپ سید عبدالرحیم موسوی جانشین فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران، امیر سرتیپ دوم سید ابراهیم گلفام رئیس سازمان حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس ارتش، امیر معنوی هم‌رزم شهید همتی و شمار زیادی از مسئولان استان سمنان، نرم‌افزار چندرسانه‌ای شهید امیر دریادار محمدابراهیم همتی، فرمانده شهید ناوچه پیکان هم‌زمان با روز ملی نیروی دریایی رونمایی شد.
نرم‌افزار چندرسانه‌ای شهید امیر دریادار محمدابراهیم همتی، دومین نرم‌افزار از پنج نرم‌افزار مجموعه زندگی‌نامه جامع، خاطرات هم‌رزمان و ذکر دلاوری‌های شهدای شاخص کمتر شناخته‌شده کشور است که امروز به‌طور رسمی رونمایی شد.
حاضران در این مراسم، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره امیر دریادار محمدابراهیم همتی، فرمانده شهید ناوچه پیکان در سمنان بر لزوم شناخت هر چه بیشتر راه و سیره این شهید والامقام و سایر شهدای دوران دفاع مقدس تأکید کردند.
هدف از طراحی و رونمایی از نرم‌افزار چندرسانه‌ای شهید امیر دریادار محمدابراهیم همتی، ارائه زندگی‌نامه و شرح حال و مبارزات این شهید به صورت نرم‌افزاری و به شکلی سهل و آسان است تا مخاطبان به ویژه جوانان و نوجوانان بتوانند با ویژگی‌های شخصیتی و مبارزاتی این بزرگ‌مرد ایران اسلامی به خوبی آشنا شوند.
مسئولان برگزاری آیین یادبود شهید امیر دریادار محمدابراهیم همتی معتقدند: نرم‌افزار چندرسانه‌ای شهید امیر دریادار محمدابراهیم همتی می‌تواند در جذب هر چه بیشتر نسل جوان به عرصه ایثار و شهادت مؤثر باشد.
آیت‌الله سیدمحمد شاهچراغی نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه سمنان، محمدرضا خباز استاندار سمنان، علیرضا خسروی نماینده مردم سمنان، مهدی‌شهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی، جمعی از نیروهای ارتش و سپاه، نیروهای نظامی و انتظامی، خانواده‌های معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و بسیجیان در این آیین معنوی حضور داشتند.
به گزارش فارس؛ هفتم آذر، روزی است که در آن کارکنان شجاع ناوچه همیشه قهرمان پیکان، با هدایت فرمانده این ناوچه، شهید محمدابراهیم همتی عملیاتی جاودانه را به ثبت رساندند و این روز را به‌عنوان روز نیروی دریایی ثبت کردند.
در این روز قهرمانان ناوچه پیکان با مقاومتی مثال‌زدنی گوشه‌های از رشادت، ایمان و اتکای به خدا را در مقابله با دشمن تا بن دندان مسلح نشان دادند و نام خود را برای همیشه در تاریخ و قلب و جان ملت ایران جاودانه ساختند.
سمنان گرچه خطه‌ای کویری است؛ اما در دوران دفاع مقدس دریادلی را تقدیم اسلام و انقلاب اسلامی کرد که نامش در تاریخ جاودانه شد. این دریادل در عملیاتی به شهادت رسید که در تاریخ نیروی دریایی ایران ماندگار شد و روز شهادت وی و هم‌رزمانش به‌عنوان روز نیروی دریایی نام گرفت.
دریادار شهید محمدابراهیم همتی با ناوچه پیکان در روز هفتم آذر سال 1359 به پشتیبانی جنگنده‌های نیروی هوایی با وارد شدن به جنگی تمام‌عیار، دو فروند ناوچه وزرای عراق را به قعر آب‌های نیلگون خلیج فارس فرستاد شهید محمدابراهیم همتی فرزندی از خانواده شش فرزندی بود که در اسفندماه 1329 در شهر سمنان متولد شد.
 
 
 
کد مطلب: 143424
 


 
 
روز پرستار و همسر جانبازان
 

نرگس جلیلی، مشاور امور بانوان شاهد و ایثارگر ...