داخلی صفحه سمنان خبر
 
با حضور فرماندهان ارشد ارتش
تندیس و تمبر شهید همتی رونمائی شد
تاریخ انتشار : يکشنبه ۸ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۲۰
تندیس و تمبر یادبود شهید امیر دریادار محمد ابراهیم همتی ، فرمانده شهید ناوچه پیکان با حضور فرماندهان ارشد ارتش در سمنان رونمائی شد .
تندیس و تمبر شهید همتی رونمائی شد
 
به گزارش خبرگزاری فارس از سمنان، غروب شنبه 7 آذر ماه 94در آیینی ویژه با حضور امیر سرتیپ سید عبدالرحیم موسوی جانشین فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران، امیر سرتیپ دوم سید ابراهیم گلفام رئیس سازمان حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس ارتش، امیر معنوی هم‌رزم شهید همتی و شمار زیادی از مسئولان استان سمنان، تندیس و تمبر یادبود شهید امیر دریادار محمدابراهیم همتی، فرمانده شهید ناوچه پیکان رونمایی شد.
در این آیین ویژه که به منظور گرامیداشت یاد و خاطره امیر دریادار محمدابراهیم همتی، فرمانده شهید ناوچه پیکان در سمنان برگزار شد، تندیس و تمبر یادبود شهید امیر دریادار محمدابراهیم همتی، فرمانده شهید ناوچه پیکان که با دلاوری‌های خود، دشمن را به زانو درآورد، رونمایی شد.
آیت‌الله سید محمد شاهچراغی نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه سمنان، علیرضا خسروی نماینده مردم سمنان، مهدی‌شهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی، جمعی از نیروهای ارتش و سپاه، نیروهای نظامی و انتظامی، خانواده‌های معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و بسیجیان در این آیین معنوی حضور داشتند.
به گزارش فارس؛ هفتم آذر، روزی است که در آن کارکنان شجاع ناوچه همیشه قهرمان پیکان، با هدایت فرمانده این ناوچه، شهید محمدابراهیم همتی عملیاتی جاودانه را به ثبت رساندند و این روز را به‌عنوان روز نیروی دریایی ثبت کردند.
در این روز قهرمانان ناوچه پیکان با مقاومتی مثال‌زدنی گوشه‌های از رشادت، ایمان و اتکای به خدا را در مقابله با دشمن تا بن دندان مسلح نشان دادند و نام خود را برای همیشه در تاریخ و قلب و جان ملت ایران جاودانه ساختند.
سمنان گرچه خطه‌ای کویری است؛ اما در دوران دفاع مقدس دریادلی را تقدیم اسلام و انقلاب اسلامی کرد که نامش در تاریخ جاودانه شد. این دریادل در عملیاتی به شهادت رسید که در تاریخ نیروی دریایی ایران ماندگار شد و روز شهادت وی و هم‌رزمانش به‌عنوان روز نیروی دریایی نام گرفت.
دریادار شهید محمدابراهیم همتی با ناوچه پیکان در روز هفتم آذر سال 1359 به پشتیبانی جنگنده‌های نیروی هوایی با وارد شدن به جنگی تمام‌عیار، دو فروند ناوچه وزای عراق را به قعر آب‌های نیلگون خلیج فارس فرستاد شهید محمدابراهیم همتی فرزندی از خانواده شش فرزندی بود که در اسفندماه 1329 در شهر سمنان متولد شد.
کد مطلب: 143452
 


 
 
روز پرستار و همسر جانبازان
 

نرگس جلیلی، مشاور امور بانوان شاهد و ایثارگر ...