داخلی صفحه قم خبر
 
روایت کارگردان "کیمیا " از برادر شهیدش " محمد رضا افشار"
تاریخ انتشار : سه شنبه ۶ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۳۹
روزنامه محلی شاخه سبز چاپ قم در شماره 2509 در صفحه فرهنگ پایداری به مطالبی چون "روایت کارگردان "کیمیا " از برادر شهیدش " محمد رضا افشار" ،" اذان گفتن بسیجی نوجوان در اسارت!"، "شهید ایلیا پطروسیان /مسیحی که مسلمان شد"، "پدر و مادری ناشنوا که فرزند خود را تقدیم اسلام کردند"، "مادر شهید مجتبی عابدی سقا به فرزند شهیدش پیوست" از جمله این تیترها می باشد.
روایت کارگردان "کیمیا " از برادر شهیدش " محمد رضا افشار"
 
 
در مطلب کارگردان "کیمیا " از برادر شهیدش " محمد رضا افشار" به نقل از جواد افشار آورده است: من و برادرم در یک عملیات بودیم من جانباز شدن و محمد رضا شهید شد.محمد رضا کلافه شده بود هوای جبهه داشت گفتم، شناسنامه ها را دستکاری کنیم، در ضمن ما که نمی ریم جبهه گناه کنیم،  پس اجازه نمی خواد، رضا گفت، احترام  والدین واجبه با کلی بحث، رضا قبول کرد و راهی جبهه شدیم.
محمد رضا در بخشی از وصیت نامه اش آورده است: پدر و ماد رعزیز من امانتی دست شما هستم اگر لیاقت شهادت داشتم برای من گریه نکنید و برای علی اکبر و علی اصغر امام حسین (ع) بگریید. از برادرانم می خواهم راه مرا ادامه دهند و با درس خواندن مشت محکمی به دهان آمریکا بزنند، از خواهرم می خواهم حجابش را حفظ کند چون کوبنده تر از خون سرخ من است، از ملت شهید پرور می خواهم نماز جمعه را ترک نکنند، حرف امام حرف امام زمان (عج)است، پس حرف امام مقدم است .
در مطلب شهید ایلیا پطروسیان /مسیحی که مسلمان شد"، آمده است: این حکایت هدایتی مهدوی است. روح پاک ایلیا در شب شهادت امام علی (ع) به ناگاه به جمکران فراخوانده شد تا حلاوت ولایت علوی را با دست هدایت مهدوی دریابد. ایلیا 16سال بیشتر نداشت. در نامه ای می نویسد، تا آن زمان هیچ گاه در مراسم مذهبی مسلمانان حضور نداشتم، شیرینی گریه های سحرگاه را از یاد نمیبرم، حلاوت استغفار و الهی العفو گفتن ها را و.. در آن شب به احساسی دست یافتم که جایش در زندگی ام خالی بود، در صبح روز 21ماه رمضان ایلیا مسلمان می شود و تبلیغ عملی او بسیاری را مسلمان می کند و با وبلاگش خیلی ها را با هدایت مهدوی آشنا می سازد، ایلیا بعد از آن شش سال بیشتر دوام نیاورد و در همان شب 21 ماه رمضان با جسم و جان به دیدار مولایش شتافت.
در مطلب "پدر و مادری ناشنوا که فرزند خود را تقدیم اسلام کردند" آمده است: والدین شهید مولید زاده بدلیل مشکل جسمی با وجودیکه به مساعدت فرزندشان نیاز داشتند، اما برای حفظ اسلام ترجیح دادند فرزندشان را تقدیم کنند، شهید مولید زاده از سال 61 در جبهه ها حضور یافت تواضع، اطاعت پذیری و سکوت دائمی از خصوصیات بارز وی بود.
اتمام پیام/
 
کد مطلب: 150021