داخلی صفحه کرمانشاه خبر
 
​بنیاد شهید و امورایثارگران طرح هایی برای اشتغالزایی فرزندان جامعه ایثارگری کشور دارد
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۷ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۰۶
حجت الاسلام والمسلمین شهیدی، در مراسم غبار روبی از مزار شهدای کرمانشاه، گفت: بنیاد شهید و امورایثارگران طرح های حوبی برای اشتغالزایی جامعه ایثارگری کشور دارد.
​بنیاد شهید و امورایثارگران طرح هایی برای اشتغالزایی فرزندان جامعه ایثارگری کشور دارد
 
به گزارش ایثار واحد کرمانشاه، حجت الاسلام والمسلمین شهیدی نماینده محترم ولی فقیه و معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید وامور ایثارگران به همراه حجت الاسلام هادی عسگری مدیر کل بنیادشهید و امور ایثارگران استان و جمعی از مسئولان و خادمان شهدا و ایثارگران پس از حضور در گلزار شهدای کرمانشاه(باغ فردوس) به مقام شامخ بیش از 9800 شهید استان کرمانشاه ادای احترام کرد و با قرائت فاتحه و اهدای گل با آرمان های امام راحل و شهدای گرانقدر نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تجدید بیعت نمود.

حجت الاسلام والمسلمین شهیدی معاون رییس جمهور، در جمع خانواده های شهدا و ایثارگران کرمانشاه که در باغ فردوس این شهر حضور داشتند، گفت: من خوشحالم که توفیقی نصیبم شد که در گلزار شهدای کرمانشاه حاضر شوم و به زیارت این عزیزان نائل گردم، من  ابتدا از حضور خانواده های معظم و معزز شهدا و ایثارگران که در این مکان مقدس حضور دارند، قدردانی می کنم.

وی با ابلاغ سلام مقام معظم رهبری (مدظله العلی) به خانواده های عزیز شهدا و ایثارگر کرمانشاهی، گفت: یکی از سفارشان اکید ایشان در سفرهای ما به استان ها دیدار و دلجویی از خانواده های ایثارگران است و همواره بر این موضوع تاکید دارند.

رییس بنیاد شهید وامور ایثارگران، با بیان اینکه به فرموده امام خمینی(ره)"شهدا امام زادگان عشق هستند"، گفت: مهم ترین توفیقی که بنده دارم، زیارت قبور پاک شهدا است، که بنده به نیابت از رئیس جمهور و هیئت دولت این رسالت را انجام می دهم.

وی مهم ترین مسئله امروز جامعه را اشتغال بیان کرد و افزود: قطعاً این موضوع یکی از مشکلات جامعه ایثارگری کشور نیز هست.

نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران، عنوان کرد: امروز نزدیک به 70 هزار نفر از فرزندان جامعه ایثارگری ما جویای کار هستند که البته طی دوسال گذشته نزدیک به 34 هزار شغل برای این عزیزان فراهم شده است.

وی ادامه داد: بنیاد شهید و امورایثارگران طرح ها و برنامه های را در حوزه های صنعتی و خدماتی برای اشتغال فرزندان ایثارگران کشور طراحی کرده است که بخشی از آن در استان اصفهان اجرایی شده و ان شاءالله بزودی در کرمانشاه نیز انجام می شود.

معاون رییس جمهور، جمعیت جامعه ایثارگری کشور را سه میلیون و 250 هزار نفر اعلام کرد و افزود: خود استان کرمانشاه نیز در دوران هشت سال دفاع مقدس 9 هزار و 800 شهید، بیش از 20 هزار جانباز و یک هزار و 700 آزاده را تقدیم انقلاب کرده است، که قطعا خدمات رسانی به این جامعه بزرگ گاهی با مشکلاتی همراه است اما امیدوارم به زودی این مسائل حل شود چراکه ما مدیون این خانواده و شهدای آنها هستیم.

وی در ادامه اضافه کرد: خوشبختانه معوقات جامعه ایثارگری از سال 76 تا سال 90 پرداخت شده است و معوقات سال 91 خانواده های شهدا نیز تا پایان سال جاری پرداخت خواهد شد.

حجت الاسلام والمسلمین شهیدی، افزود: البته معوقات سال 92 و 93 نیز سعی می کنیم در شش ماهه نخست سال آینده به مرحله پرداخت برسد.
رییس بنیاد شهید وامور ایثارگران، گفت: خوشبختانه امروز 85 درصد مشکلات بخش درمانی ما در بنیاد شهید و امورایثارگران حل شده است و امیدوارم بقیه مسائل حوزه نیز با بازنگری و نظرات کارشناسی به زودی رفع شود.

وی از اجرای طرح سپاس یاد کرد و گفت: در این طرح ائمه محترم جمعه استان، استاندار و مسئولان از خانواده های معظم شهدا و ایثارگران سرکشی و دلجویی می کنند که ما نیز در تهران در چند روز گذشته، به همراه رئیس جمهور با خانواده های دو شهید مدافع حرم دیدار کردیم.

معاون رییس جمهور، با بیان اینکه استان کرمانشاه بیش از 154 جانباز شیمیایی دارد، گفت: من در سرکشی از آسایشگاه های تهران با یک جانباز قطع نخاعی آشنا شدم، که ایشان 30 سال این وضعیت رو تحمل کرده بود، تقاضای ایشان از من فقط دعا برای رهبری و مردم بود لذا ما با چنین بزرگوارانی در ارتباط هستیم، البته حدود دوماه پیش ایشان به فیض شهادت نائل آمدند.

نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران، با اشاره به اینکه امیدوارم روزی خدمت رسانی به این جامعه بزرگ به حد مطلوب برسد، اظهارداشت: قطعا نامه ها و مطالباتی که شما در این سفر از بنده داشته ایم، پیگیری می شود و هیچ نامه ای بدون پاسخ نمی ماند.

رییس بنیاد شهید وامور ایثارگران در پایان گفت: امیدوارم خداوند متعال اجر شهدای کربلا را به شهدای شما عطا کند و ایثارگران و خانواده های آنان نیز همواره عزتمند و سرافراز باشند.ان شاءالله
 
کد مطلب: 171456
 


 
 
سالروز آزادی خرمشهر: روز مقاومت، ایثار و پیروزی
 

حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی شهیدی؛ نماینده ...