پیام تسلیت تشکل های شاهد و ایثارگر کشور در پی درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۲۶
تشکل های شاهد و ایثارگر کشور با صدور پیامی رحلت مجاهد نستوه حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام را تسلیت گفتند.
پیام تسلیت تشکل های شاهد و ایثارگر کشور در پی درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی
 
به گزارش «ایثار»، متن کامل پیام به این شرح است:
«انالله و انا الیه راجعون»
در ایام سالروز وفات حضرت فاطمه معصومه(س) و شهادت مظلومانه امیر کبیر، ایران اسلامی به سوگ روحانی فرزانه حضرت آیت الله حاج شیخ اکبر هاشمی رفسنجانی، فرزند معنوی حضرت امام (ره)، یار دیرین مقام معظم رهبری، چهره تاریخ‌ساز انقلاب اسلامی و دلسوز مردم ایران، نشست که پس از عمری تلاش و مجاهدت سر بر آستان حق نهاد.
سخن گفتن از بزرگ‌مردی که به‌حق سنگ زیرین آسیای نظام بود، کسی که سال ها زندان و شکنجه، او را از راه آن پیر و مراد جدا نکرد، ساده نیست. وی در طول مبارزات مردم ایران یک انقلابی به تمام معنا بود. او همواره یکی از پیشتازان انقلاب اسلامی و مجاهدی خستگی ناپذیر از قبل از شروع انقلاب با امام (ره)، از فرماندهی دفاع مقدس تا مدیریت سازندگی کشور، از زندان و رفتن تا پای اعدام و نمایندگی امام برای حل هر بحران، از ترور فیزیکی توسط گروه فرقان تا ترور شخصیت توسط دشمنان و نابخردان، از شورای انقلاب تا ریاست مجلس شورای اسلامی، از نقش بی‌بدیل در تعیین رهبری پس از امام تا ریاست خبرگان رهبری و مجمع تشخیص مصلحت نظام، همه و همه گواه و ردپای بزرگ مرد ایران اسلامی در تاریخ این مرز و بوم است.
آیت الله هاشمی از معماران اصلی جمهوری اسلامی ایران بود؛ قانون اساسی، مجلس شورای اسلامی، مجلس خبرگان رهبری، ریاست جمهوری، مجمع تشخیص مصلحت نظام، حزب جمهوری اسلامی، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، جهاد سازندگی و بسیاری از نهادهای انقلاب اسلامی مدیون تدبیر و آینده‌نگری این مرد نستوه بوده است. امروز جمهوری اسلامی ایران امیری بزرگ، انقلاب اسلامی پرچمداری شجاع و نظام جمهوری اسلامی مدیر و مُدبری بی‌نظیر را از دست داد.
تشكل هاي شاهد و ايثارگر به نمايندگي از خانواده بزرگ جامعه ايثارگران كشور، این ضایعه دردناک و عروج ملکوتی حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی را محضر حضرت ولی عصر(عج)، مقام معظم رهبری، مراجع عظام تقلید، علما و فضلا، ملت شهیدپرور ایران اسلامی و به‌ویژه خانواده گرامی ایشان، همسر مکرمه و فرزندان و برادران آن مجاهد نستوه صمیمانه تسلیت عرض نموده و از درگاه خداوند منان برای آن عالم ربانی علو درجات و برای بازماندگان صبر جمیل و أجر جزیل مسألت می‌نماید.
انتهای پیام/
کد مطلب: 191896