یادواره شهدای عملیات کربلای 5 شهرستان سربیشه برگزار شد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۴۳
نماینده ولی فقیه در استان خراسان جنوبی گفت: کربلای 5 یعنی اینکه مردم باید از خود دفاع کنند و چشم به جایی نداشته باشند.
یادواره شهدای عملیات کربلای 5 شهرستان سربیشه برگزار شد
 
به گزارش «ایثار»، به مناسبت گرامیداشت سالروز عملیات کربلای 5 و  در راستای گرامیداشت مقام والای شهدای گرانقدر ایران اسلامی، مراسم یادواره 16 شهید والامقام عملیات کربلای 5 شهرستان سربیشه با حضور آیت الله عبادی، نماینده ولی فقیه در استان، مسئولین و فرماندهان نظامی و انتظامی استان و مردم شهید پرور شهرستان سربیشه و با مشارکت بنیاد در مهدیه سربیشه برگزار شد.
آیت الله عبادی در این مراسم، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای ایران اسلامی و گرامیداشت سالروز عملیات کربلای 5 و قیام 19دی گفت: عملیات کربلای 5 نمایانگردفاع بی بدیل ایثارگران در هشت سال جنگ تحمیلی بود که نشان داد  وقتی که ملتی می خواهد سرنوشت خود را در دست بگیرد، غارتگران اجازه این کار را نمی دهند و کربلای 5 یعنی اینکه مردم باید از خود دفاع کنند و چشم به جایی نداشته باشند.
وی ضمن بیان مطالبی پیرامون قیام مردم قم در 19 دی 1356 افزود: این قیام برای این بود که دست استعمار که از سالیان دراز در این مملکت با حضور خود بر همه امور مسلمین تسلط پیدا کرده بود، قطع شود.
نماینده ولی فقیه در استان خراسان جنوبی در ادامه با بیان اینکه امروز هم که 37 سال از انقلاب می گذرد، جنگ به صورت گسترده تری منطقه را در بر گرفته است، اظهارداشت: جنایات آمریکا و عربستان در سوریه و یمن همچنان ادامه دارد و امروزه دشمنان از هر طریق ممکن با اسلام می جنگند و این مردم هستند که باید با بصیرت خود دشمن را بشناسند. 
گفتنی است، در این مراسم از خانواده های 16 شهید عملیات کربلای 5 شهرستان و همچنین از دست اندر کاران بازسازی واقعه بزرگ غدیر در شهرستان سربیشه با اهدای لوح سپاس تجلیل شد. 
انتهای پیام/
کد مطلب: 191988
 


 
 
سوم خرداد و واقعیت‌های ناگفته نبرد ما
 

• حجت الاسلام و المسلمین سید محمد علی شهیدی محلاتی؛...