داخلی صفحه یزد خبر
 
افتتاح طرح‌های عمرانی و بازدید از پروژه مجتمع توانبخشی ایثار در استان یزد توسط حجت الاسلام والمسلمین شهیدی
تاریخ انتشار : شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۱۰
نماینده ولی فقیه، معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران در ادامه سفر به استان یزد چندین طرح عمرانی را افتتاح کرد.
افتتاح طرح‌های عمرانی و بازدید از پروژه مجتمع توانبخشی ایثار در استان یزد توسط حجت الاسلام والمسلمین شهیدی
 
به گزارش «ایثار» با حضورحجت الاسلام والمسلمین شهیدی که به نمایندگی از هیئت دولت به استان یزد سفر کرده است و استاندار یزد پروژه تقاطع غیر همسطح ورودی شهرستان مهریز و باند دوم سه راهی تنگه چنار - خورمیز با اعتباری بالغ بر سیزده میلیارد تومان به بهره‌برداری رسید.
عملیات اجرایی این تقاطع در ابتدای ورودی شهرستان مهریز واقع در 20 کیلومتری شهرستان یزد انجام شده است و این پروژه مسیری شامل یک کیلومتر قبل از ورودی فعلی شهرستان مهریز تا یک کیلومتر به سمت خروجی مهریز به سمت کرمان را پوشش می‌دهد. این پروژه شامل میدان اصلی، میدان از یزد به کرمان، میدان از کرمان به یزد و رمپ‌های اتصالی به میدان، مسیر زیرگذر و راه‌های دسترسی اتصالی به میدان است.
مسیر پروژه تنگه‌چنار نیز از هشت کیلومتر بعد از ورودی شهر مهریز شروع شده و طول مسیر نیز 3 هزار و 654 متر است.
 
بازديد از مرکز فرهنگی، ورزشی و توانبخشی ایثار یزد
معاون ریيس جمهور و ریيس بنياد شهيد و امور ايثارگران در ادامه سفر خود به استان يزد از مركز در دست احداث فرهنگي، ورزشي و توانبخشي ايثار يزد بازديد كرد.
مديركل بنياد شهيد و امور ايثارگران استان يزد در این بازديد اظهار داشت: اين مجموعه در جوار آسايشگاه صفائيه يزد در دو فاز در حال احداث است و داراي سه واحد سه طبقه، پنج طبقه و هفت طبقه و داراي امكاناتي نظير استخر، سالن آمفي تئاتر، فضاهاي درماني، توانبخشي و قسمت اداري است.
وي با اشاره به وسعت اين فضا بيان كرد: اين مجموعه 4 هزار و 500 مترمربع زيربنا دارد و با اعتبار 8 ميليارد تومان در حال ساخت است.
ابراهيمي با بيان اينكه فاز اول اين پروژه تكميل شده است، افزود: فاز دوم نيز در حال ساخت است و اين پروژه با هدف پاسخگويي به نياز جانبازاني كه براي طي دوره درمانی خود نياز به اقامت و خدمات رسانی دارند، احداث شده است.
 
دیدار حجت الاسلام والمسلمین شهیدی با جانبازان آسايشگاه صفائيه یزد
نماینده ولی فقیه، معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با جانبازان آسایشگاه صفائیه یزد در فضایی صمیمی دیدار و گفت و گو کرد.
به گزارش «ایثار» حجت الاسلام والمسلمین شهیدی در ادامه سفر به استان یزد با جانبازان آسايشگاه صفائيه يزد ديدار و ضمن آرزوي سلامتي براي جانبازان، ايثارگران گفت: شهدا، جانبازان و ایثارگران عامل امنيت موجود فعلي در جامعه هستند و همه ما مديون جانفشاني‌هاي ايثارگران هستيم.
نماینده ولی فقیه در بنیاد در اين بازديد ضمن گفت‌وگو با جانبازان از نزديك در جريان مشكلات و نيازهاي جانبازان بستري در اين آسايشگاه قرار گرفت.
ریيس بنياد شهيد و امور ايثارگران همچنين با حضور در گلزار شهداي خلدبرين يزد، به مقام شامخ شهداي انقلاب اسلامي و جنگ تحميلي اداي احترام كرد.
حجت الاسلام والمسلمین شهيدي كه از روز گذشته به نمایندگی از هیئت دولت به استان يزد سفر كرده است، ضمن شركت در مراسم تجليل از جانبازان قطع نخاعي، حضور در نشست شوراي اداري و دیدار با ایثارگران، امروز به شهرستان مهريز سفر کرد و پروژه‌های اين شهرستان به مناسبت ايام‌الله دهه فجر را افتتاح کرد.
کد مطلب: 195650