داخلی صفحه یزد خبر
 
‌رئیس ‌سازمان بنیاد شهید:
استکبار توان تحمل اقتدار ایران را ندارد /مردم ‌در راهپیمایی ۲۲ بهمن حضور ‌داشته باشند
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۵۳
معاون رئیس جمهور با اشاره به توطئه هایی که دشمن علیه انقلاب انجام داده، گفت: استکبار توان تحمل اقتدار ایران را ندارد.
استکبار توان تحمل اقتدار ایران را ندارد /مردم ‌در راهپیمایی ۲۲ بهمن حضور ‌داشته باشند
 
به گزارش خبرگزاری تسنیم از یزد، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی‌ شهیدی عصر امروز در نشست شورای اداری استان یزد،  با تبریک ایام‌الله دهه مبارک فجر‌ اظهار داشت: در قرآن کریم قانونی کلی و جامع وجود دارد که هم سرنوشت ساز و هم امید‌بخش است.
وی با بیان اینکه این قانون به ما بیان می‌کند که سرنوشت، عزت، ذلت و بدبختی خودتان و جامعه‌تان دست خودتان است، گفت: نمی‌توانیم بگوییم سرنوشت مردم اینطور بود و طالع زدند که این در آمده است.
معاون رئیس جمهور با اشاره به اینکه مردم ایران در زمان انقلاب، سرنوشت خود را تغییر دادند، گفت: این ملت به جایگاهی رسید که استکبار و دشمنان اسلام توان تحمل آن را ندارند.
شهیدی اقداماتی که الان رئیس جمهور آمریکا علیه ایران انجام می‌دهد را نمونه‌ای از عدم توان تحمل اقتدار ایران دانست و گفت: دشمن از ابتدای انقلاب توطئه‌های مختلفی علیه ملت ایران به کار بست.
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور با اشاره به اینکه این توطئه‌ها از گروه‌های تروریستی و ترور شخصیت‌های برجسته انقلاب تا جنگ تحمیلی بود، گفت: نخستین عاملی که عزت ایران را رقم زد و کشور ما را در برابر تمام توطئه‌های دشمنان مقتدر کرد، رهبری بی نظیر امام خمینی(ره) بود.
وی خاطرنشان کرد: پس از امام خمینی(ره) تا به امروز، رهبری پیامبر گونه رهبر معظم انقلاب واقعا همان راهی را که رفتند تداوم بخشید و تا به امروز جایی که باید نهیب می‌زدند نهیب زدند، جایی که باید رهنمود می‌دادند رهنمود دادند و جایی هم که باید سکوت می‌کردند، سکوت کردند.
معاون رئیس جمهور با اشاره به اینکه در انقلاب‌‌های کشورهای اسلامی منطقه به دلیل عدم وجود رهبر، شکست به وجود آمد، ادامه داد: عامل دومی که در اقتدار ایران نقش آفرین بود، مردم هستند.
شهیدی عنوان کرد: مردم در تمام زمان‌ها و صحنه‌ها چه در جبهه، چه در پشت جبهه، چه در کشور و شهر و هر جای دیگر، واقعا با وحدت کامل نقش‌آفرین بودند.
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور با اشاره به اینکه در زمان جبهه مردم آذوقه‌ای که خودشان نیاز داشتند را برای کمک به جبهه‌ها ارسال می‌کردند، گفت: عامل سومی که از اهمیت بسیار بالایی برخوردار بود، فرهنگ اسلامی جامعه ما بود.
وی با اشاره به اینکه ایثار فقط مربوط به زمان جنگ نیست، گفت: همه مردم و مسئولان می‌توانند در هر زمان و هر مکانی با خدمت به دیگران ایثار و از خود گذشتگی کنند.
معاون رئیس جمهور نهایت ایثار را شهادت دانست و گفت: برای این انقلاب هزینه‌های بسیاری کردیم و خون‌های پاک بسیاری را به پای درخت انقلاب ریختیم.
شهیدی با اشاره به اینکه حدود 230 هزار شهید از قبل انقلاب تاکنون تقدیم انقلاب کردیم، گفت: ما امروز در جمعمان 84 خانواده‌ داریم که 5 شهید و 64 خانواده هم 4 شهید تقدیم انقلاب کرده‌اند.
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور با اشاره به اینکه هفت هزار خانواده دو شهیده در ایران داریم و همه ما در قبال اینها مسئول هستیم، گفت: اگر امروز آسایش و آزادی داریم و رهبر معظم انقلاب با قدرت سخن ‌گویند و رئیس جمهور و وزیر خارجه ما در مقابل کشورهای ابرقدرت با قدرت می‌ایستند و سخن می‌گویند، همه را از شهیدانمان داریم.
وی با اشاره به اینکه ما حدود 9 هزار ویلچرنشین داریم، گفت: لازم است که تکریم خانواده شهدا، جانبازان و ایثارگران را به عنوان یک فرهنگ عمومی در جامعه نهادینه کنیم، چقدر خوب است که در روز جانباز همه مردم به جانبازان محله خود سر بزنند و از آنها عیادت کنند.
معاون رئیس جمهور دیدار از جانبازان را عیادت دانست و گفت: نباید بگذاریم که این افراد در غربت به سر برسند و حتما باید به آنها توجه ویژه داشته باشیم.
شهیدی با اشاره به اینکه برخی از جانبازان و آزادگان در طول شبانه‌روز خواب ندارند و به دلیل مشکلاتی که با آن روبه‌رو هستند، تنها اگر بتوانند یکی دوساعت به وسیله قرص‌های آرامبخش استراحت کنند، گفت: مسئولان در راستای رفع مشکلات جانبازان و ایثارگران و خانواده‌های آنها بیش از پیش تلاش کنند تا بتوانیم بخش از حق آنها را ادا نماییم.
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور اظهار امیدواری کرد که مردم همه در 22 بهمن حضور در صحنه داشته باشند و گفت: دشمنان ما روی این حضور حساب باز می‌کنند و اگر همه مردم باشند جرات هیچ کاری ندارند ولی اگر مردم حضور قوی نداشته باشند یقینا سعی دارند حمله خودشان را به ما انجام دهند.
وی تاکید کرد: ما باید پشت سر رهبری حرکت کنیم، بعضی از ما در حال حرکت جلوی رهبری و تندتر از ایشان هستیم، لازم است که هدایت‌های ایشان برای ما رهنمون باشد.
 
کد مطلب: 196121
 


 
 
سوم خرداد و واقعیت‌های ناگفته نبرد ما
 

• حجت الاسلام و المسلمین سید محمد علی شهیدی محلاتی؛...