داخلی صفحه یزد خبر
 
امام جمعه موقت تهران: شهید منتظر قائم شهید شاخص مبارزه با نفوذ بود
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۱۶
حجت الاسلام والمسلمین صدیقی در مراسم اختتامیه کنگره شهید منتظر قائم گفت: شهید منتظر قائم شهید شاخص مبارزه با نفوذ بود.
 
به گزارش ایثار یزد، مراسم اختتامیه کنگره شهید محمد منتظر قائم با حضور امام جمعه موقت تهرانع نماینده ولی فقیه در استان، استاندار، مسئولان و خانواده های معظم شهدا و ایثارگران در سالن شهید پاکنژاد یزد برگزار شد.
حجت الاسلام والمسلمین کاظم صدیقی در این مراسم با اشاره به جایگاه شهید منتظر قائم افزود: این شهید والامقام انقلاب اسلامی به عنوان شهید شاخص مبارزه با نفوذ الگویی معنوی، علمی برای مبارزه با نفوذ و نفاق است.
امام جمعه موقت تهران ادامه داد: از بدو پیروزی انقلاب اسلامی در عرصه های مختلف شاهد فعالیت نفوذی ها برای ضربه زدن به اصل نظام و مردم بوده ایم و قطعا این کار در ابعاد مختلف همچنان ادامه دارد.
وی اظهار داشت: خطر نفوذ دشمنان همیشگی و بسیار زیاد است و امروز در جامعه اسلامی ما افرادی در تلاش برای نفوذ استکبار به کشور هستند.
صدیقی تصریح کرد: عالم توحید در گذر زمان همواره با نفوذی‌ها و جبهه نفاق مواجه بوده و هدف آنها در اصل قوی نشان دادن دشمنان و ضعیف جلوه دادن جبهه داخلی است.
امام جمعه موقت تهران گفت: آنها با برنامه های مختلف در قالب نفوذ می خواهند دل مردم را خالی کنند و با جدیت برای تحقق اهداف استکبارجهانی می کوشند.
صدیقی یکی از راه های نفوذ دشمنان را استفاده از فضای مجازی و شبکه های ماهواره ای ذکر کرد که بنام شیعه و حضرت امام حسین(ع) در راستای اهداف شوم شان فعالیت می‌کنند.
وی گفت: ولایتمدای و بصیرت مردم عامل اصلی خنثی شدن توطئه های کفر جهانی و فعالیت نفوذی‌ها است و همه باید با بینش و هوشیاری در مسیر نظام حرکت کنیم.
مسئول روابط عمومی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی هم در این کنگره گفت: به برکت ایثار شهیدان کشور ما در قله اقتدار است و تنها کشور دارای نیروی دفاعی 100 درصد بومی هستیم .
سردار رمضان شریف افزود: انقلاب اسلامی ایران سه مولفه ارزشمند اسلام، ولایت فقیه و مردم را دارد و تا زمانی که این سه مولفه در کنار هم هستند هیچ آسیبی به این ملت و گفتمان انقلاب وارد نمی‌شود.
وی ادامه داد: دنیا همه چیز دارد ولی فاقد یک گفتمان جامع و کامل است بنابراین نخستین مولفه برترساز ملت ما فرهنگ و گفتمان انقلاب اسلامی است و همه دعواها هم بر سر همین یک جمله است.
سخنگوی سپاه پاسداران رهبری یک حکیم و یک فقیه جامع‌الشرایط را دومین عامل موفقیت ایران پس از گفتمان انقلاب اسلامی دانست و گفت: دومین مولفه قدرت‌ساز و برترساز انقلاب اسلامی ولایت فقیه است.
شریف ادامه داد: ولایت فقیه با دستورالعمل قرآن و فرهنگ اهل بیت(ع) جامعه را اداره می‌کند و این نهضت چه در دوره حضرت امام خمینی(ره) و چه در دوره امام خامنه‌ای(مدظله‌العالی) ما را به پیش می‌برد.
رونمایی از کتاب عملیات ساعت دوازده و تجلیل از همسر و خواهر شهید منتظر قائم از دیگر برنامه های این مراسم بود.
شهید محمد منتظرقائم در جریان تجاوز امریکای جهانخوار در سال 1359 به صحرای طبس با توطئه نیروهای نفوذی به فیض شهادت نائل آمد.
کد مطلب: 196999
 


 
 
شهدا، افزایش سرمایه اجتماعی و حفظ امنیت ملی
 

تجربیات دوران شکل گیری و پیروزی انقلاب اسلامی ...