حجت الاسلام والمسلمین شهیدی خبر داد:
پرداخت بالغ بر 110 هزار فقره تسهیلات قرض الحسنه به ایثارگران
تاریخ انتشار : يکشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۴۰
نماینده ولی فقیه، معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران از پرداخت بالغ بر 110 هزار فقره تسهیلات با کارمزد 2 دهم درصد از سوی صندوق قرض الحسنه شاهد به ایثارگران در 11 ماه گذشته خبر داد.
پرداخت بالغ بر 110 هزار فقره تسهیلات قرض الحسنه به ایثارگران
 
به گزارش «ایثار»، حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی شهیدی در دیدار با مدیران و کارکنان صندوق قرض الحسنه شاهد و مرکز راهبری و سیاست گذاری امور اقتصادی که به مناسبت بیستمین سالگرد تاسیس این صندوق برگزار شد، ضمن تأکید بر اهمیت و جایگاه ویژه قرض الحسنه در دین مبین اسلام گفت: قرض الحسنه از ارزش معنوی بسیاری برخوردار بوده و به عنوان کاری نیکو و سنتی حسنه باید در جامعه اسلامی نهادینه شود.
نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به جایگاه قرض الحسنه در بانکداری اسلامی تصریح کرد: صندوق قرض الحسنه شاهد با اعطای تسهیلات قرض الحسنه در راستای برطرف کردن مشکلات جامعه ایثارگری گام بر می دارد و مایه آرامش و آسایش آنان را فراهم کرده و به عنوان بازوی توانمند بنیاد در تامین احتیاجات ایثارگران اثربخشی غیرقابل انکاری دارد.
معاون رییس جمهوری فلسفه قرض الحسنه را حفظ کرامت و تکریم انسان ها دانست و گفت: قرض الحسنه با صدقه متفاوت است، زیرا سعی در توانمندسازی افراد دارد. در همین راستا لازم است با هماهنگی بانک مرکزی نگاهی ویژه به قشر ایثارگری داشته باشیم و سقف تسهیلات قابل ارائه را به طور چشمگیری افزایش دهیم.
وی با بیان اینکه موفقیت صندوق قرض الحسنه شاهد مدیون مدیریت، توانایی و روحیه جهادی کارکنان آن است، گفت: همواره مهم‌ترین و اصلی‌ترین بخش خدمتگزاری به جامعه ایثارگری رعایت اخلاق خوب و روی خوش در ارتباط با جامعه ایثارگری است و اگر نمی‌توانیم مشکل این عزیزان را حل کنیم، باید با اخلاق نیکو و حسنه با آنان برخورد کنیم.
در ابتدای این دیدار افشین سفاهن مدیرعامل صندوق قرض الحسنه شاهد و سرپرست مرکز راهبری و سیاست گذاری امور اقتصادی بنیاد به بیان گزارشی از عملکرد این دو مجموعه پرداخت و گفت: اخذ مجوز رسمی از بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران نقطه عطف حیات 20 ساله صندوق است که در سایه تلاش های شبانه روزی و جهادی کارکنان آن محقق شده است.
همچنین انضباط و اجرای مدون و به موقع مجامع بخش های اقتصادی بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز از دستاوردهای مرکز راهبری و سیاست گذاری اقتصادی بود که دکتر سفاهن به تشریح آن پرداخت.
انتهای پیام/
کد مطلب: 197187