قائم مقام بنیاد:
تجلیل و بزرگداشت شهدا، پاسداشت ارزش‌های دینی، انقلابی و انسانی است
تاریخ انتشار : جمعه ۲۰ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۲۲
قائم مقام بنیاد شهید و امور ایثارگران با تأکید بر اینکه تجلیل و بزرگداشت شهدا، پاسداشت ارزش‌های دینی، انقلابی و انسانی است، تصریح کرد: راه شهيدان، جانبازان و ايثارگران امروز در منطقه مقاومت متبلور شده و مرزها و ماهيت رژيم اشغالگر قدس را تهديد می‌کند.
تجلیل و بزرگداشت شهدا، پاسداشت ارزش‌های دینی، انقلابی و انسانی است
 
به گزارش «ایثار»، سردار محسن انصاری روز جمعه 20 اسفند ماه در آستانه روز بزرگداشت شهدا در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه مشهد مقدس با بیان اینکه برگزاری مراسم‌های ویژه روز بزرگداشت شهدا با هدف زنده نگهداشتن یاد و خاطره شهدا انجام می شود، گفت: ایثار و فداکاری مسلمانان از عاشورا به اوج رسید و این فرهنگ متعالی همچنان مانند چشمه جوشان و پرخروش بین مسلمانان ترویج پیدا می‌کند.
وی خاطرنشان کرد:  تمام جوامع دنیا برای الگوگیری جوانان به دروغ قهرمان سازی و اسوه سازی می‌کنند اما ملت ایران بهترین الگوها و بهترین قهرمانان جهان یعنی شهدا را دارند و با حضور در مراسم‌های گرامیداشت «22 اسفند، روز شهید» برای ادامه راه شهیدان تلاش می‌کند.
سردار انصاری افزود: 22 اسفند ماه به شکلی نمادین در تقویم جمهوری اسلامی ایران به عنوان روز بزرگداشت شهدا معرفی شده است، چون 13 درصد شهدای دوران دفاع مقدس و بیش از 60 نفر از فرماندهان لشکرها، تیپ ها و گردان ها از جمله شهیدان باکری، خرازی، همت و ابوعمار در این ماه به مقام والای شهادت نایل آمده اند؛ ولی باید گفت که در تقویم ما، خرداد ماه به واسطه پیروزی خرمشهر و واقعه 15 خرداد، شهریور ماه به واسطه رخداد 17 شهریور و شهادت شهید رجایی و تیر ماه نیز به واسطه شهادت شهیدان بهشتی و 72 نفر از یاران باوفای امام خمینی (ره) ماه خون و شهادت هستند.
قائم مقام بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به ایثارگری‌های رزمندگان اسلام در دفاع مقدس تصریح کرد: دانشگاه‌های دنیا هنوز نتوانسته‌اند تحلیل کنند که رزمندگان اسلام چه طور از اروند رود با توجه به جزر و مد و شرایطی که داشت عبور کرده‌اند یا زن گیلانغربی چگونه با یک چوب دستی نیروهای بعثی عراق را اسیر می‌کند و مردم زیر بمباران ایستادگی می‌کنند و حماسه‌های قصر شیرین، فاو، پادگان ابوذر، آزادی خرمشهر، مهران، ایلام، چنگوله را با ایثار و فداکاری به ظهور می رسانند.
سردار محسن انصاری با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب در جمع هنرمندان، افزود: مقام معظم رهبری می‌فرمایند «50 ‌سال دیگر هم بایستى درباره‌ى دفاع مقدّس بنویسیم، بگوییم، توصیف کنیم، تشریح کنیم، انواع و اقسام هنرها را به خدمت بگیریم، براى اینکه این حادثه‌ى عظیم را تبیین‌ کنیم.»؛ یعنی باید تلاش کنیم تا صحنه‌های دوران دفاع مقدس با هنرمندی هنرمندان برای نسل‌های آینده بیان شود، زیرا نسل‌های آینده به خصوص جوانان باید بدانند که این عزت و اقتدار با ایثار خون شهیدان به دست آمده است.
قائم مقام بنیاد خاطرنشان کرد: بنیاد شهید و امور ایثارگران مشخصات و ویژگی های تمام شهدا از سراسر کشور را در 42 جلد کتاب فرهنگ اعلام شهدا جمع آوری و آن را در کنگره بین‌المللی بزرگداشت روز شهید در مشهد مقدس رونمایی کرده است و همچنین کار تدوین و چاپ 500 جلد وصیت نامه و کتاب شهدا  نیز در حال انجام است.
 وی گفت: دشمن در تلاش است با هجمه‌های فرهنگی، فرهنگ ایثار و شهادت رزمندگان به فراموشی سپرده شود ولی مسئولین و مردم نباید اجازه دهند یاد و خون شهدا کمرنگ شود و باید بزرگداشت شهدا هر روز پرنگ تر، تأثیرگذارتر و فعال‌تر از قبل باشد.
 سردار انصاری گفت: شهدا ستاره‌هایی درخشان هستند یعنی راه شهیدان صرفاً مختص ایران اسلامی نیست و تمام مسلمان جهان راه شهدا را ادامه می‌دهند و با توجه به فرمایشات رهبر کبیر انقلاب اسلامی ارزش‌ها و حماسه آفرینی شهدا باید تا پیروزی فلسطین ادامه پیدا کند.
قائم مقام بنیاد شهید و امور ایثارگران تصریح کرد: مهم‌ترین اصل پیروزی مسلمانان اتحاد، وحدت، مقاومت و ایستادگی در برابر ظلم است و امروز داعش با تمام تجهیزات، امکانات و حمایت‌هایی که دارد در سوریه و عراق رو به زوال است.
سردار محسن انصاری با بیان اینکه مقاومت مسلمانان در عراق و سوریه یمن بحرین و لبنان آنها را پیروز خواهد کرد، تصریح کرد: رشادت‌های نوجوان 12 ساله تا پیرمرد 80 ساله که به فرمان رهبر کبیر انقلاب عازم جبهه‌های جنگ شده‌اند امروز الگوی سایر کشورها است و با توجه به شرایط امروز منطقه خاورمیانه و جهان که درگیر ناامنی و شورش هستند ایران با عزت و اقتدار و در نهایت امنیت به سر می‌برد و این نتیجه رشادت‌های شهدا و ایثارگران است.
قائم مقام بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: ایران امروز قدرتی دارد که تصمیم گیرنده در منطقه و جهان است و برای حضور قدرت‌های بزرگ در اجلاس‌های خاورمیانه تصمیم گیری می‌کند.
سردار انصاری در پایان با اشاره به نزدیک شدن به برگزاری انتخابات خاطر نشان کرد: ملت ایران باید پرشورتر از قبل در انتخابات شرکت کنند، زیرا رمز پیروزی ایران اسلامی در گرو توکل به خداوند متعال، ادامه دادن راه شهدا و امام خمینی (ره) و تبعیت از مقام معظم رهبری است.
انتهای پیام/
 
کد مطلب: 198622