داخلی صفحه یزد خبر
 
مدیرکل بنیاد شهید یزد خبر داد؛
تشکیل شورای حل اختلاف ویژه ایثاگران در یزد
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۵۶
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران یزد حمایت بیش از پیش از خانواده شهدا و ایثارگران را اولویت اول این اداره کل دانست و از تشکیل شورای حل اختلاف ایثارگران در این استان خبر داد.
تشکیل شورای حل اختلاف ویژه ایثاگران در یزد
 
به گزارش ایسنا-منطقه یزد ، «احمد ابراهیمی» در جریان نشست کارمندان بنیاد شهید و امور ایثارگران یزد با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد که به مناسبت سالروز تاسیس بنیاد شهید برگزار شد، اظهار کرد: در ارتباط با بحث اقتصاد مقاومتی، راهکارهای مرتبط با کاهش مصرف سوخت و همچنین تعمیرات خودرو را اجرایی کردیم .وی با اشاره به این که در راستای افزایش ارائه خدمات به افراد تحت پوشش این نهاد، نشست‌های ملاقات عمومی در تمام شهرستان‌های استان یزد انجام می‌شود، گفت: در راستای بررسی و رفع مشکلات جامعه بزرگ ایثارگری استان یزد، شورای معاونین این اداره هم در تمام شهرستان‌ها برگزار می‌‌شود .
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان یزد در ادامه به اجرای طرح پایش سلامت در بنیاد شهید و امور ایثارگران یزد اشاره کرد و افزود: در این طرح به همراه پزشکان به منازل افراد تحت پوشش مراجعه و شاخص‌های سلامت آنها را بررسی می‌کنیم .
ابراهیمی تصریح‌ کرد: علاوه بر بررسی وضعیت سلامت افراد و مشخص شدن بیماری‌های احتمالی، در همان بازدید نسبت به درمان آنها هم اقدامات لازم و مقتضی صورت می‌پذیرد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود از تاسیس شورای حل اختلاف ایثارگران خبر داد و گفت: از جمله طرح‌هایی که به ابتکار استان یزد در حال انجام است، طرح عیادت است که مسئولان با حضور در بیمارستان‌های استان، به عیادت از بیماران می‌پردازند .
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران یزد خاطرنشان کرد: با توجه به ضرورت توجه به برون‌سپاری، اقدامات لازم در ارتباط با این موضوع صورت گرفته و باجه‌ای تحت عنوان باجه ایثارگران در دفاتر پیشخوان دولت ایجاد و تا پایان امسال هفت خدمت و تا پایان سال آینده 20 خدمت این اداره کل توسط دفاتر پیشخوان انجام می‌گیرد .
ابراهیمی همچنین از دیگر اقداماتی که در این راستا صورت گرفته، بحث ارائه خدمات الکترونیک است و به تمام خانواده‌های شهدا و ایثارگران، نام کاربری و رمز عبور داده می‌شود تا بتوانند درخواست‌ها و ثبت نام‌های خود را از طریق این سامانه انجام دهند .
این مقام مسئول در مورد یادواره‌های شهدا و ایثارگران گفت: در سال گذشته یک هزار و 200 و امسال هم تاکنون یک هزار و 150 یادواره شهدا در استان یزد برگزار شده است .
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان یزد با بیان اینکه امسال هم تعداد یادواره‌های شهدا به 1200 مورد می‌رسد، گفت: برگزاری یادواره‌های شهدا در استان یزد خوشبختانه نهادینه شده و در طول سال برگزار می‌شود .
 
کد مطلب: 199096
 


 
 
سوم خرداد و واقعیت‌های ناگفته نبرد ما
 

• حجت الاسلام و المسلمین سید محمد علی شهیدی محلاتی؛...