داخلی صفحه یزد خبر
 
فرهنگ اعلام شهدای یزد رونمايي مي‌شود
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۰۰
معاون فرهنگی و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: به مناسبت روز بزرگداشت شهدا از کتاب فرهنگ اعلام شهدای استان رونمایی می‌شود .
فرهنگ اعلام شهدای یزد رونمايي مي‌شود
 
به گزارش ايسنا – منطقه يزد، «محمدحسن فاضلی» با اشاره به اهمیت و نقش فعالیت‌های فرهنگی در حفظ و ترویج فرهنگ شهادت، افزود: در این خصوص امسال کتاب فرهنگ شهدای یزد منتشر می‌شود .وي ادامه داد:  این کتاب ارزشمند شامل اطلاعات، وصایا و تصاویر تمام شهدای استان یزد است که مناسب طراحی و در دسترس عموم و تمام علاقمندان برای بهره برداری و استفاده معنوی قرار می‌گیرد .
معاون بنیاد شهید در ادامه به برگزاری یادواره‌های شهیدان در سطح استان اشاره كرد و گفت: امسال افزون بر سه هزار یادواره و یادبود شهدا با همکاری دستگاه‌های مختلف و بخصوص همراهی مردم و خانواده‌های معزز شهیدان برگزار شده است .
وي در زمینه فعالیت‌های علمی برای فرزندان شاهد نیز اظهار كرد: در سال تحصیلی گذشته افزون بر 70 درصد دانش‌آموزان شاهد استان یزد ممتاز شدند که میانگین کشوری این آمار 59 درصد است .
فاضلی در پايان نيز گفت: هم‌اکنون افزون بر چهار هزار دانشجوی شاهد و ایثارگر در 70 مرکز آموزشی استان یزد مشغول تحصیل هستند که 30 درصد را دانشجویان ممتاز تشکیل می‌دهد.
 
کد مطلب: 199098
 


 
 
شهدا، افزایش سرمایه اجتماعی و حفظ امنیت ملی
 

تجربیات دوران شکل گیری و پیروزی انقلاب اسلامی ...