داخلی صفحه یزد خبر
 
اتمام ساماندهی ۱۹۷ گلزار شهدا در یزد/ اعلام برنامه‌های بزرگداشت شهدا
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۰۲
گروه فرهنگی: مدیرکل بنیاد شهید و امورایثارگران استان یزد گفت: کار ساماندهی ۱۹۷ گلزار شهدا به اتمام رسیده و ساماندهی ۳۲ گلزار نیمه تمام و در دستور کار است.
اتمام ساماندهی ۱۹۷ گلزار شهدا در یزد/ اعلام برنامه‌های بزرگداشت شهدا
 
به گزارش خبرگزاری بین المللی قرآن(ایکنا) از یزد، احمد ابراهیمی، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان یزد صبح امروز در جمع خبرنگاران استان اظهار کرد: در مجموع ۳۲۷ گلزار شهدا در استان وجود دارد.
وی ادامه داد: ساماندهی ۱۹۷ گلزار شهدا به اتمام رسید که ۱۶ طرح در سال جاری انجام شد و ۳۲ گلزار نیمه تمام است.  
اجرای ۵۵ برنامه در هفته بزرگداشت شهدا در یزد
وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: به مناسبت ۲۲ اسفندماه روز بزرگداشت شهدا برنامه هایی در دستورکار قرارداده شد که ۵۵ برنامه در طول هفته اجرا می شود.
ابراهیمی افزود: کاشت درخت به یاد هر شهید، افتتاح دفتر موسسه پیام آوران ایثار، برگزاری یادواره شهدا، دیدار با خانواده شهدا، برگزاری مسابقات قرآن در مرحله شهرستانی، تکریم و تجلیل از مادران و همسران شهدا در قالب همایش شکوه ایثار از جمله برنامه ها است.
وی برگزاری اختتامیه نامه ای به شهید و تجلیل از برگزیدگان، همایش پیاده روی خانوادگی، رونمایی از تابلو و تصاویر شهدا در بلوار دشتی و سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه از دیگر برنامه ها برشمرد.
مدیرکل بنیاد شهید و امورایثارگران استان یزد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به بحث درون سپاری و استفاده از دفاتر خدمات پیشخوان دولت گفت: ۶۳ دفتر اعم از ۴۴ دفتر در مرکز استان و بقیه در شهرستان ها آماده خدمت به ایثارگران هستند که پسورد برای انجام خدمات دریافت خواهند کرد و تا پایان امسال ۷ خدمت و سال آینده ۲۰خدمت در مجموع ۲۷ خدمت به دفاتر پیشخوان دولت وصل می شود.
ابراهیمی همچنین از اجرای برنامه میلاد لاله ها خبر داد و گفت: از ابتدای سال به مناسبت ولادت شهدا ۳۶۵ برنامه از شبکه استانی پخش شده است.
وی با اشاره به تاسیس استودیو شاهد در سال گذشته تصریح کرد: تاکنون ۳۰۰ مصاحبه از خانواده شهدا و ایثارگر در استان ضبط شده است.
اجرای مشاوره مذهبی ویژه خانواده شهدا و ایثارگران در یزد
سیدمحمد علی صدرالساداتی، معاونت تعاون، اموراجتماعی و مسکن بنیاد شهید و امور ایثارگران استان یزد نیز در این نشست  از برگزاری برنامه مشاوره خانواده در این اداره کل خبر داد و گفت: در بنیاد شهید استان بحث مشاوره مذهبی را داریم که خوشبختانه با پیگیری هایی که انجام می شود و برگزاری جلسات ویژه زوجین موفق عمل شده است.
کد مطلب: 199099