داخلی صفحه یزد خبر
 
مدیرکل بنیاد شهید یزد:
شورای حل اختلاف ایثارگران در یزد تشکیل شد
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۱۳
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران یزد با اشاره به تشکیل شورای حل اختلاف ایثارگران استان یزد، از برگزاری ۱۱۵۰ یادواره شهدا از ابتدای امسال تاکنون در یزد خبر داد.
شورای حل اختلاف ایثارگران در یزد تشکیل شد
 
به گزارش خبرگزاری تسنیم از یزد، احمد ابراهیمی در نشست کارمندان بنیاد شهید و امور ایثارگران یزد با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد که به مناسبت سالروز تاسیس بنیاد شهید برگزار شد اظهار داشت: در ارتباط با بحث اقتصاد مقاومتی، راهکارهای مرتبط با کاهش مصرف سوخت و همچنین تعمیرات خودرو را اجرایی کردیم.
وی با اشاره به اینکه در راستای افزایش ارائه خدمات به افراد تحت پوشش این نهاد، نشست‌های ملاقات عمومی در تمام شهرستان‌های استان یزد انجام می‌شود، گفت: در راستای بررسی و رفع مشکلات جامعه بزرگ ایثارگری استان یزد، شورای معاونین این اداره هم در تمام شهرستان‌ها برگزار می‌‌شود.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان یزد به اجرای طرح پایش سلامت در بنیاد شهید و امور ایثارگران یزد اشاره کرد و افزود: در این طرح به همراه پزشکان به منازل افراد تحت پوشش مراجعه و شاخص‌های سلامت آنها را بررسی می‌کنیم.
ابراهیمی ادامه داد: علاوه بر بررسی وضعیت سلامت افراد و مشخص شدن بیماری‌های احتمالی، در همان بازدید نسبت به درمان آنها هم اقدامات لازم و مقتضی صورت می‌پذیرد.
وی از تاسیس شورای حل اختلاف ایثارگران خبر داد و گفت: از جمله طرح‌هایی که به ابتکار استان یزد در حال انجام است، طرح عیادت است که مسئولان با حضور در بیمارستان‌های استان، به عیادت از بیماران می‌پردازند.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان یزد خاطرنشان کرد: با توجه به ضرورت توجه به برون‌سپاری، اقدامات لازم در ارتباط با این موضوع صورت گرفته و باجه‌ای تحت عنوان باجه ایثارگران در دفاتر پیشخوان دولت ایجاد و تا پایان امسال هفت خدمت و تا پایان سال آینده 20 خدمت این اداره کل توسط دفاتر پیشخوان انجام می‌گیرد.
ابراهیمی همچنین از دیگر اقداماتی که در این راستا صورت گرفته، بحث ارائه خدمات الکترونیک است و به تمام خانواده‌های شهدا و ایثارگران، نام کاربری و رمز عبور داده می‌شود تا بتوانند درخواست‌ها و ثبت نام‌های خود را از طریق این سامانه انجام دهند.
این مقام مسئول در ارتباط با یادواره‌های شهدا و ایثارگران گفت: در سال گذشته یک هزار و 200 و امسال هم تاکنون یک هزار و 150 یادواره شهدا در استان یزد برگزار شده است.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان یزد با بیان اینکه امسال هم تعداد یادواره‌های شهدا به 1200 مورد می‌رسد، گفت: برگزاری یادواره‌های شهدا در استان یزد خوشبختانه نهادینه شده و در طول سال برگزار می‌شود.
 
کد مطلب: 199107
 


 
 
سوم خرداد و واقعیت‌های ناگفته نبرد ما
 

• حجت الاسلام و المسلمین سید محمد علی شهیدی محلاتی؛...