تشریح ویژه برنامه های روز شهید در گفت و گو با رادیو تهران
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۲۲
مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان های استان تهران ویژه برنامه های اجرایی این اداره کل به مناسبت بزرگداشت روز شهید را تشریح کرد.
به گزارش «ایثار»، نادر نصیری در گفت و گو با رادیو تهران گفت: همزمان با این روز از ساختمان ستادی جدید اداره کل با عنوان ساختمان شهید رجایی با حضور مسئولان عالی بنیاد شهید از جمله حجت الاسلام و المسلمین شهیدی بهره برداری شد ضمن اینکه ساختمان بنیاد شهید قرچک نیز به صورت ویدئو کنفرانس مورد بهره برداری قرار گرفت.
وی همچنین برنامه  تجلیل از 1000 مادر شهید در شهرستان ری و تجلیل از 150 همسر شهید را از دیگر برنامه های این روز ذکر کرد و گفت: در این برنامه فاخر حجت الاسلام و المسلمین صدیقی امام جمعه موقت تهران و جمعی از مسئولان ری حضور داشتند.
نصیری گفت: بهره گیری از ظرفیت همه نهادها و مردمی کردن بزرگداشت روز شهدا، ارتقای کیفی همه برنامه ها و مراسم های مرتبط با این روز و تمایز برنامه های روز شهدا با سنوات قبل را و نوآوری و ابتکار در این زمینه را از جمله سیاست های کلی برنامه های این روز بود.
وی گفت: اعزام پیام آوران ایثار به مدارس، برگزاری یادواره شهدا، مراسم عطرافشانی و گلباران مزار شهدا، تکریم والدین شهدا و نواختن زنگ ایثار و شهادت مدارس از دیگر اقدامات مرتبط با این روز است.
نصیری دیدار با خانواده های شهدا و ایثارگران، دیدار با خانواده شهدای متولد و یا شهید شده در روز 22 اسفند، برگزاری مسابقات ورزشی، فرهنگی، هنری و ادبی، قرائت زیارت عاشورا در گلزار شهدا و ادارات، برپایی ایستگاه صلواتی و مسابقه کتابخوانی و همچنین کوهنوری و پیاده روی جانبازان و راهپیمایی خانواده های کارکنان بنیاد شهید به سمت گلزار شهدا را از دیگر برنامه های این روز مبارک عنوان کرد.
انتهای پیام/
کد مطلب: 199608