چهارمین جشنواره اسوه های ایثار استان کرمانشاه برگزار شد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۵۶
چهارمین جشنواره اسوه های ایثار استان کرمانشاه به مناسبت روز شهید برگزار شد.
چهارمین جشنواره اسوه های ایثار استان کرمانشاه برگزار شد
 
به گزار ش «ایثار»، به مناسبت فرا رسیدن 22 اسفند و روز بزرگداشت شهدا و همزمان با سالروز بمباران پناهگاه پارک شیرین کرمانشاه مراسمی به منظور تجلیل از 80 خانواده ایثارگر استان کرمانشاه در بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس کرمانشاه برگزار شد.
در این مراسم با شکوه حجت الاسلام هادی عسگری در سخنانی به تجلیل از مقام والای شهدا و پاسداشت روز شهید پرداخت.
وی گفت: در انقلاب اسلامی ماه اسفند از ویژگی و جایگاه بسیار ارزشمندی برخوردار است چرا که در این ماه حوادث بسیار بزرگی رخ داده که در تاریخ انقلاب شکوهمند اسلامی مؤثر بوده است.
مدیرکل بنیاد کرمانشاه افزود: پیروزی های رزمندگان اسلام در عملیلات های مختلف در این ماه، شهادت سرداران و دلاورمردان بزرگی همچون شهید همت، شهید باکری و شهید خرازی و نیز بمباران پناهگاه پارک شیرین کرمانشاه از حوادث تلخ و شیرینی است که ماه اسفند را در انقلاب بسیار پررنگ کرده است.
حجت الاسلام عسگری در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: ماه اسفند ماه یادآوری دوباره رشادت ها و ایثار و از خود گذشتگی ایثارگران عزیز است و باید توجه داشته باشیم که اینها نمونه بی بدیل فداکاری و جهاد هستند و لذا تکریم از این عزیزان می تواند به رونق ایثار در جامعه کمک کند.
در ادامه سردار ریحانی فرمانده سپاه نبی اکرم استان نیز در این مراسم اظهار داشت: خانواده های معظم شهدا محور روشنگری در جامعه هستند و به فرمایش امام راحل(ره) چشم و چراغ ملت هستند و ما تا زمانی که بر اساس این محور و بر اساس اصول حرکت می کنیم دشمنان نمی توانند در برابر این نظام ایستادگی کنند.
سردار ریحانی سپس از فرهنگ دفاع مقدس و فرهنگ مقاومت به عنوان دو گنجینه گرانبها یاد کرد و افزود: نگین این گنجینه خانواده های معظم شهدا و ایثارگران هستند.
در ادامه این مراسم ضمن رونمایی از کتاب «طریق زینبی» با محوریت نقش زنان ایثارگر کرمانشاه در جنگ، از 80 خانواده ایثارگر کرمانشاهی تجلیل شد.
انتهای پیام/
 
 
 
 
 
کد مطلب: 199637