فرهنگ ایثار و شهادت بالاترین سرمایه کشورمان است
تاریخ انتشار : شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۴۰
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اردبیل گفت: امروز فرهنگ ایثار و شهادت به عنوان بالاترین سرمایه ای است که کشور را رو به جلو پیش می برد.
فرهنگ ایثار و شهادت بالاترین سرمایه کشورمان است
 
به گزارش «ایثار»، علی منصور لکورج روز جمعه 27 اسفندماه در سخنان پیش از خطبه های نماز جمعه اردبیل با اشاره به 22 اسفند سال 1358 و تشکیل بنیاد شهید انقلاب اسلامی به فرمان حضرت امام خمینی (ره) و نامگذاری این روز در تقویم رسمی کشور به عنوان روز بزرگداشت شهدا گفت: وظیفه همه ما گرامی داشتن این روز در شان شهدا است.
وی افزود: باید بکوشیم در تبیین، اعتلاء و ترویج و تحکیم فرهنگ ایثار و جهاد و شهادت در جامعه و نهادینه کردن آن در اندیشه، باور، بینش، منش و رفتارها تلاش مضاعفی را داشته باشیم و با عوامل تضعیف کننده و بازدارنده آن مقابله کنیم، چرا که شهدا متعلق به همه هستند و برکسی پوشیده نیست که به لطف همین فرهنگ بود که حقایق اسلام همچنان پابرجا و زنده باقی مانده است. ترس دشمنان و یزیدیان از همین فرهنگ ایثار، جهاد و شهادت است، زیرا آنان می دانند که این فرهنگ چه برکاتی را برای ما به همراه داشته و امروز چه جایگاهی را برای ما در منطقه ایجاد کرده است.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اردبیل در خصوص بزرگداشت روز شهدا و تکریم آنان گفت: این کار کشور و مردم ما را که چنین انسان های شایسته و الهی را پرورش داده و با نثار خون و جان خود شجره طیّبه انقلاب را سیراب کرده اند، سرافراز و سربلند می کند. قطعاً زنده نگه داشتن یاد و نامشان، ایثارگری و رشادت های آنان و الگو قرار دادن در تمام زمینه های زندگی و تکریم خانواده های معظّم  این عزیزان وظیفه همه ماست.
لکورج تصریح کرد: شهیدان جان خود را فدا کردند، جان بر کف نهادند، اما دینشان را از دست ندادند تنها هدف آن ها اطاعت از ندای حق و احیای دین الهی بود. شهیدان با نثار جان و عمل به تکلیف به بهترین شکل ممکن دین خود را به نظام و اسلام ادا کردند و ما به عنوان امانت داران این ودیعه باید با حضور موثر در عرصه کار و تلاش به منظور سازندگی و اعتلای نظام مقدس جمهوری اسلامی اهتمام بورزیم و ادامه دهندگان راه و آرمان های شهدا باشیم. به همین دلیل روز بزرگداشت شهدا اسفند فرصتی است تا تجدید عهد و میثاق داشته باشیم با آرمان های این عزیزان تا مسیر و هدف را گم نکنیم.
وی خاطر نشان کرد: شهدا مانند امام حسین (ع) رفتند تا ما بازماندگان، در مسیر حق پایدار بمانیم و راه پاک آزادگی و بندگی را ادامه دهیم. ما امروز آمده ایم با شهدا عهد و پیمان مجدد ببندیم و قدردان زحمات آن ها باشیم. این عزیزان بودند که با تقدیم جان خود نقش آفرینی بزرگی داشتند و باید بکوشیم که این راه را ادامه دهیم و این فرهنگ را تداوم بخشیم. باید مروجین این فرهنگ باشیم و باید به وصیت نامه های شهدا عمل کنیم.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اردبیل حفظ فرهنگ ایثار و شهادت را زمینه ساز قدرت کشورمان در دنیا دانست و گفت: اگر در منطقه شاهد ظهور گروه های متخاصمی چون القاعده، داعش و جریان های تکفیری هستیم که اسلام وارونه یا به فرموده حضرت امام (ره) اسلام آمریکایی را ترویج می کنند، به خاطر آن است که دشمنان می خواهند مقابل همین مقاومت برخاسته از فرهنگ ایثار و شهادت باشند. امام راحل فرمودند «تا شرک و کفر هست، مبارزه هست و تا مبارزه هست ما هستیم». امروز نیز حرکت ما بر اساس همین راهبرد است و فرهنگ ایثار و شهادت به عنوان بالاترین سرمایه ماست که کشور را رو به جلو پیش می برد، همان گونه که موفقیت های مختلف در عرصه های علمی، سیاسی و نظامی ما را در سایه همین فرهنگ به دست آمده است.
انتهای پیام/
کد مطلب: 199819