حجت الاسلام والمسلمین شهیدی:
نهادینه ساختن فرهنگ ایثار و شهادت وظیفه‌ای همگانی است
تاریخ انتشار : شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۵۹
نماینده ولی فقیه، معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: نهادینه ساختن فرهنگ ایثار و شهادت وظیفه‌ای همگانی است و همه باید بکوشیم تا یاد و نام شهدا در جامعه زنده بماند.
نهادینه ساختن فرهنگ ایثار و شهادت وظیفه‌ای همگانی است
 
به گزارش «ایثار» حجت الاسلام و المسلمین سید محمد علی شهیدی عصر روز جمعه 27 اسفند ماه در آئین تجلیل از مادران شهید منطقه مشهد اردهال کاشان در آستان مقدس حضرت سلطان علی بن امام محمد باقر (ع) اظهار کرد: فرهنگ ایثار و شهادت را سرور و سالار شهیدان امام حسین (ع) به ما آموخته است و راه شهادت افتخار بسیار بزرگی است که خداوند سبحان به جامعه اسلامی ما عطا کرده است.
وی مقام شهیدان را بسیار با عظمت و والا توصیف کرد و گفت: شهید را نمی‌توان با هیچ کلام و بیانی تعریف کرد به گونه‌ای که پروردگار عالم مانند عالمان و پیامبران به شهیدان نیز اذن شفاعت داده است و آنچه که امروز در کشور جمهوری اسلامی ایران اعم از آرامش، آسایش، پیشرفت و امنیت وجود دارد همه از برکت خون شهیدان است.
نماینده ولی فقیه در بنیاد همچنین با تأکید بر ضرورت تکریم خانواده معزز شهیدان، افزود: خانواده شهیدان مایه برکت برای جمهوری اسلامی ایران هستند و همه باید قدردان خون شهیدان باشیم و حرمت آنان و خانواده‌های معظمشان را حفظ کنیم.
حجت الاسلام والمسلمین شهیدی میانگین سن والدین شهدا را 81 سال اعلام کرد و یادآور شد: همه ما وظیفه داریم به این والدین معزز که جوانانشان را برای حفظ آرامش و امنیت کشور تقدیم اسلام کرده‌اند خدمت کنیم.
گفتنی است، در این آئین حجت الاسلام والمسلمین شهیدی ضمن زیارت مضجع حضرت سلطان علی بن امام محمد باقر (ع) از مادران خانواده‌هایی که 2 و یا 3 شهید تقدیم ایران اسلامی کرده اند نیز تجلیل کرد.
منطقه مشهد اردهال کاشان 158 شهید تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران کرده است که 5 خانواده دارای 2 شهید و یک خانواده دارای 3 شهید هستند.
انتهای پیام/
کد مطلب: 199861
 


 
 
سوم خرداد و واقعیت‌های ناگفته نبرد ما
 

• حجت الاسلام و المسلمین سید محمد علی شهیدی محلاتی؛...