قائم مقام بنیاد:
آموزش کارکنان بنیاد در جهت افزایش رضایت ایثارگران انجام می‌شود
تاریخ انتشار : شنبه ۲۶ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۰۷
قائم مقام بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: هدف از آموزش کارکنان بنیاد، ارتقای دانش، آگاهی و مهارت افزایی در راستای افزایش میزان رضایت ایثارگران است.
آموزش کارکنان بنیاد در جهت افزایش رضایت ایثارگران انجام می‌شود
 
به گزارش «ایثار»، سردار محسن انصاری روز شنبه 26 فروردین‌ماه در مراسم افتتاحیه دوره آموزشی جانشین پروری بنیاد شهید و امور ایثارگران «مبین 2» که با حضور معاونان و مدیران کل بنیاد شهید و امور ایثارگران در مجتمع فرهنگی ایثار استان البرز برگزار شد، ضمن تبریک اعیاد ماه رجب، حرکت به سمت تعالی سازمان را امری با اهمیت دانست و گفت: خوشبختانه این حرکت در حال حاضر در مجموعه بنیاد شهید و امور ایثارگران جریان دارد و موضوع آموزش و جانشین پروری نیز در همین راستاست.
وی ادامه داد: طرح آموزشی مبین از دهه 80 و پس از تجمیع 3 نهاد ایثارگری و تشکیل بنیاد شهید و امور ایثارگران همواره در دستور کار بوده است و موضوع جانشین پروری در دوره مدیریت اخیر بنیاد شهید و امور ایثارگران و پس از حضور حجت‌الاسلام‌والمسلمین شهیدی در این مجموعه برقرار شده است.
قائم مقام بنیاد شهید و امور ایثارگران به تشریح اهداف آموزش کارکنان در دوران شکل‌گیری بنیاد شهید و امور ایثارگران پرداخت و گفت: در دهه 80 هدف از آموزش ایجاد بستر برای تحول و ایجاد سازمان الکترونیک در جهت بهبود خدمات‌رسانی و تکریم ایثارگران بود که در آن زمان با برگزاری بیش از 32 دوره آموزشی حدود 8 هزار نفر از پرسنل بنیاد شهید و امور ایثارگران تحت آموزش قرار گرفتند و نتایج بسیار مثبت آن را شاهد بودیم.
سردار انصاری با بیان این‌که شرایط امروز نسبت به دهه 80 بسیار حساس‌تر است افزود: امروز نقش بنیاد شهید و امور ایثارگران بسیار پررنگ‌تر از سال‌های قبل شده است و بنیاد از سازمانی خدمات دهنده به سازمانی قدرت ساز در جهت توان نرم و ایجاد امنیت ملی ارتقا یافته است و بنیاد با توسعه فرهنگی در صدد توسعه فرهنگ ایثار و شهادت است که این فرهنگ قدرت نرم جمهوری اسلامی ایران است که همین قدرت نرم ناشی از فرهنگ ایثار و شهادت است که امنیت ملی را تضمین می کند.
وی ادامه داد: با توجه به این تغییر جایگاه آموزش نیز باید در بنیاد شهید و امور ایثارگران تغییر کند و با شرایط روز همراه شود. بنیاد سازمانی یادگیرنده است که متناسب با تغییرات جامعه در نحوه خدمات رسانی تغییرات را ایجاد می کند.
قائم‌مقام بنیاد شهید و امور ایثارگران تأکید کرد: با توجه به این تغییرات امروز نقش آموزش در بنیاد شهید و امور ایثارگران، حفظ و ارتقای سرمایه‌های انسانی بنیاد در جهت حفظ و ارتقاء سرمایه‌های اجتماعی نظام است.
سردار انصاری با بیان این‌که در سال 1398 تمام کارکنان بنیاد شهید و امور ایثارگران که در دوران انقلاب و جنگ جذب مجموعه شده بودند به دوران بازنشستگی می‌رسند تصریح کرد: این عزیزان سرمایه‌های انسانی مهمی برای سازمان تلقی می‌شوند و باید جایگزین مناسبی برای آن‌ها در نظر گرفته شود و به همین دلیل طرح جانشین پروری و کادرسازی از اولویت های بنیاد است.
وی یکی از ضرورت‌های اساسی آموزش در بنیاد شهید و امور ایثارگران را ایجاد روحیه جهادی و انقلابی در پرسنل دانست و گفت: این موضوع باید همراه با آگاهی، ایجاد مهارت و ارتقاء دانش باشد.
دکتر انصاری یکی از ویژگی‌های مهم سازمان‌های یادگیرنده را خلاقیت و نوآوری عنوان کرد و گفت: سازمان موفق باید بر اساس نیازهای روز و با فکر و روش‌های نوین به‌پیش برود و در غیر این صورت این سازمان، سازمانی بدون کارایی است.
قائم‌مقام بنیاد شهید و امور ایثارگران به تشریح نقش بنیاد در سال‌های پیش رو پرداخت و گفت: بنیاد آینده به‌غیراز دو نقش خدمات دهنده و قدرت زا، در سال‌های پیش رو نقش مشارکت در شکل‌گیری تمدن اسلامی را بر عهده دارد و این موضوع نیازمند طراحی جدیدی برای سازمان است.
سردار انصاری افزود: بنیاد آینده سازمانی با محوریت فعالیت‌های فرهنگی است و نهادی هوشمند، دانش‌محور با نیروی توسعه‌یافته و مشارکت نخبگان است که باید در شکل گیری تمدن اسلامی مشارکت داشته باشد.
وی در پایان تأکید کرد: آموزش‌ها در بنیاد شهید و امور ایثارگران باید بر اساس این فرمایش رهبر معظم انقلاب که فرموده‌اند: «عرصه جنگ نرم بصیرتی عمارگونه و استقامتی مالک اشتروار می‌طلبد؛ با تمام وجود خود را برای این عرصه آماده کنید»، تنظیم و اجرا شود که پرسنلی با بصیرتی عماری و استقامتی مالکی داشته باشیم.
سید منصور میرمرادی معاون توسعه مدیریت بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز در این مراسم گفت: ارتقای سطح دانش و توانایی کارکنان و اشراف بر قوانین و مقررات موضوعی است که بر اساس دستور رییس محترم بنیاد شهید و امور ایثارگران و تأکید قائم مقام محترم بنیاد در قالب این دوره آموزشی پیگیری می‌شود.
وی ادامه داد: تغییر و اصلاح لازمه تحول نظام اداری است و این موضوع جز با هوشمند سازی سازمان محقق نمی‌شود، سازمان هوشمند، آموزش پذیر و یادگیرنده است و این آموزش باید به یادگیری تبدیل شود.
انتهای پیام/
کد مطلب: 201417