داخلی صفحه یزد خبر
 
جانشین نماینده ولی‌فقیه در سپاه:
استراتژی دشمن برای فتنه بعدی "تغییر نگرش مردم و تمرکززدایی از ولایت" است
تاریخ انتشار : دوشنبه ۴ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۶
جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان دو عامل شکست استکبار در فتنه ۸۸ گفت: استراتژی دشمن برای فتنه بعدی "تغییر نگرش مردم و تمرکززدایی از ولایت" است.
استراتژی دشمن برای فتنه بعدی "تغییر نگرش مردم و تمرکززدایی از ولایت" است
 
به گزارش خبرگزاری تسنیم از یزد، حجت الاسلام والمسلمین عبدالله حاجی صادقی صبح امروز در یادواره شهدای پاسدار یزد که به مناسبت سالروز شهادت شهید منتظر قائم و طوفان شن طبس برگزار شد اظهار داشت: تفاوت ولایت و نبوت این است که نبوت راه را به مردم نشان می‌دهد ولی ولایت علاوه بر اینکه راه درست را به مردم نشان می‌دهد، آنها را هم به هدف نهایی می‌رساند.
وی با اشاره به اینکه دین در تمام زمینه‌ها برای تعالی بشریت است، گفت: شهادت بزرگترین افتخاری است که ممکن است نصیب یک انسان شود به گونه‌ای که امام علی(ع) پس از شهادت قسم خوردند که رستگار شدم.
جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: عشق به شهادت در بین جوانان ایران در هنگام هشت سال دفاع مقدس به گونه‌ای بود که ما در زمان آزادسازی خرمشهر به دنبال راهی بودیم که به جوانان حاضر در جبهه بقبولانیم شما که شهید نشده‌اید به این معنا نیست که خداوند دوستتان ندارد.
حاجی صادقی به جایگاه رفیع شهدا نزد خداوند متعال اشاره و تاکید کرد: شهید علاوه بر اینکه خودش زنده است، به دلیل اینکه به خدا رسیده، احیاگر است و جامعه را زنده نگاه می‌دارد و مجلاسی که برای بزرگداشت یاد شهدا برگزار می‌شود برای این است که بتوانیم از چنین مراسم‌هایی کسب حیات کنیم.
وی با بیان اینکه فرهنگ امام حسین(ع) این است که جان خود و عزیزانم را حاضرم بدهم ولی اجازه نابودی دین را نمی‌دهم، عنوان کرد: عده‌ای برای حفظ دین خدا، منطق امام حسین(ع) را در پیش گرفتند و با اهدای جان خود در برابر تهاجم دشمن، این خاک و بوم را حفظ کردند.
جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تجلی کامل لبیک یا حسین را حضرت ابالفضل العباس(ع) دانست و گفت: تمام شهدای انقلاب، آرزو داشتند که در راه امام حسین(ع) و حضرت عباس(ع) قرار گیرند.
حاجی صادقی در ارتباط با وظیفه‌ای که الان بر دوش مردم گذاشته شده است، عنوان کرد: دشمن فهمیده که عامل پیروزی ملت ایران فرهنگ شهادت است و به این نتیجه رسیده که انقلاب اسلامی ایران را جز به وسیله مردم ایران نمی‌توان نابود کرد و تنها راهمان این است که فرهنگ شهادت طلبی و ارزش‌های اسلامی را از مسلمانان بگیرد.
وی به فتنه 88 اشاره کرد و گفت: دشمن بیان می‌کند که ما در فتنه 88 که 10 سال برای آن طرح‌ریزی و برنامه‌ریزی کردیم، 2 اشتباه داشتیم و از دو موضوع غفلت کردیم و همین موضوع سبب شد که به شکست برسیم و در دهه 90 باید فتنه را به گونه‌ای طراحی کنیم که این دو عامل جلوی ما را نگیرد.
حاجی صادقی عامل نخستی که دشمن از شکست خود یاد می‌کند را رهبری دانست و گفت: دشمن بیان می‌کند که این پروژه در 10 سال طراحی و 200 روز اجرا شد ولی در 2 روز به وسیله ولایت فقیه نابود شد.
وی دومین عامل را ذهن مردم ایران دانست و گفت: استکبار جهانی بیان می‌کند که ذهن مردم ایران هنوز آمادگی تغییر در ایران را نداشتند و ما بدون این که ذهنیت را به وجود آوریم اقدام به تغییر کردیم.
جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تاکید کرد: دشمن امروز می‌گوید که باید این دو عامل را از کار انداخت و باید کاری کرد که ابتدا ولایت‌فقیه آن تقدس و نفوذ کلام را نداشته باشد.
حاجی صادقی تصریح کرد: بزرگترین اشکال ما به برخی افراد این است که مراقب باشید سرباز دشمن در تمرکززدایی از ولایت نباشید و در این جبهه و زمین دشمن حرکت نکنید.
وی عنوان کرد: در نظام اسلامی، مدل حکومتی ما ولایی و ولایت فقیهی است و مشروعیت و حقانیت همه قوا، نهادها و سازمان‌هایمان به ولایت است، به همین دلیل دشمن به دنبال تضعیف آن است.
جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به خطبه 27 نهج البلاغه حضرت امیرالمومنین(ع) اشاره کرد و گفت: دشمن الان تمام تلاش خود را می‌کند که محوریت ولایت را از ایران بگیرد.
حاجی صادقی تصریح کرد: یکی دیگر از مشکلاتی که دشمنان بیان می‌کنند این است که رهبری حال حاضر کشور دقیقا از جنس رهبری نخست یعنی امام(ره) است و همین موضوع سبب شده که توطئه‌ها در ایران اثر نکند.
جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تاکید بر اینکه ما باید با پیروی و تبعیت کامل از ولی فقیه زمینه خنثی شدن توطئه دشمنان را فراهم کنیم، گفت: موضوع بعدی که دشمن به دنبال آن است، تغییر دادن اذهان مردم از گرایش‌های معنوی و آخرت‌گرایی و شهادت‌طلبی به سمت دنیا‌طلبی است.
حاجی صادقی اظهار داشت: دشمن برای اینکار که مقام معظم رهبری آن را نفوذ فرهنگی تعبیر کردند برنامه‌های بسیار زیادی دارد و از تمام امکاناتش استفاده می‌کند.
وی خاطرنشان کرد: استکبار صریحا بیان می‌کند که باید مسئولانی را در ایران داشته باشد که در برابر تغییراتی که آمریکا مد نظر دارد، نه تنها ایستادگی نکند بلکه به آمریکا کمک هم بکنند.
جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: حرف دشمن این است که انتخابات نقطه قوت ایران اسلامی است و باید این عرصه را نقطه تهدید ایران کنیم.
حاجی صادقی با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه همه باید به انتخابات احترام بگذاریم، گفت: نخستین شاخصه این احترام حضور آگاهانه در انتخابات است و مردم باید علاوه بر اینکه خودشان در انتخابات حضور پیدا می‌کنند، دیگران را هم ترغیب کنند.
وی خاطرنشان کرد: دومین موضوع در این زمینه قانون‌مداری و تمکین به نتیجه انتخابات و موضوع بعدی آن است که در انتخابی که انجام می‌دهیم، وظیفه‌نگر و تکلیف‌نگر باشیم.
 
کد مطلب: 202240
 


 
 
شهدا، افزایش سرمایه اجتماعی و حفظ امنیت ملی
 

تجربیات دوران شکل گیری و پیروزی انقلاب اسلامی ...