مدیرکل فرهنگی و تبلیغات بنیاد:
جشنواره «سرچشمه سرخ» در جهت تبیین اندیشه‌های شهید بهشتی برگزار می‌شود
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۶
مدیرکل فرهنگی و تبلیغات بنیاد و رییس جشنواره سرچشمه سرخ گفت: بنیاد شهید و امور ایثارگران برای تبیین فاجعه هفتم تیر و اندیشه‌های شهید بهشتی و همچنین منویات رهبر معظم انقلاب در خصوص این فاجعه در قالب هنر تلاش می‌کند و فراخوان جشنواره سرچشمه سرخ بر همین اساس منتشر شده است.
جشنواره «سرچشمه سرخ» در جهت تبیین اندیشه‌های شهید بهشتی برگزار می‌شود
 
به گزارش «ایثار»، اسکندر یارنسب روز یکشنبه 21 خردادماه در نخستین نشست خبری جشنواره ملی هنرهای تجسمی «سرچشمه سرخ» ضمن تسلیت شهادت جمعی از هم‌وطنانمان در حادثه تروریستی اخیر مجلس شورای اسلامی و حرم مطهر امام خمینی (ره) گفت: در آستانه شهادت امام علی (ع) قرار داریم و همین موضوع نشان می‌دهد مردم مسلمان و شیعیان در طول تاریخ همواره با جهالت و تاریک‌اندیشی‌های دشمنان مواجه بوده‌اند و به همین دلیل همواره آماده مقابله با چنین جریاناتی هستند و این اقدامات تأثیری بر قدرت و امنیت ملت و انقلاب ما ندارد.
وی افزود: در سال‌های نخست پیروزی انقلاب اسلامی، حوادث تروریستی بسیاری علیه مردم و مسئولین کشور انجام شد که یکی از تلخ‌ترین و مهم‌ترین آن‌ها حادثه هفتم تیر بود که به شهادت شهید بزرگوار آیت‌الله بهشتی و یاران ایشان منجر شد. شهید بهشتی از تئوریسین‌های انقلاب اسلامی بودند و اندیشه وی با شهادتش از بین نرفت بلکه به تعبیر امام خمینی (ره) شهادت او نیز در امتداد حیاتش بود.
مدیرکل فرهنگی و تبلیغات بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به برگزاری جشنواره‌های متعدد فرهنگی و هنری در طول سال‌های گذشته از سوی معاونت فرهنگی و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: از جمله این جشنواره‌ها می‌توان جشنواره فجر آفرینان، آزادگان و سوم خرداد را نام برد که اقدامات بسیار ارزنده‌ای در طول برگزاری این جشنواره‌ها صورت گرفت.
رییس جشنواره ملی هنرهای تجسمی سرچشمه سرخ ادامه داد: موضوع هفتم تیر از مسائل نسبتاً مغفول در سال‌های گذشته بود و مقام معظم رهبری نیز دو سال گذشته در دیدار با خانواده شهدای این حادثه بر اهمیت شناساندن ابعاد موضوع هفتم تیر از طریق حوزه فرهنگ و هنر تأکید کردند. بر همین اساس مقرر شد بنیاد شهید و امور ایثارگران در این حوزه بیش از پیش ورود پیدا کند که در همین راستا تهیه یک فیلم با موضوع شهدای هفتم تیر و شهید بهشتی در حال انجام است و گام بعدی انجام‌شده در این زمینه برپایی جشنواره ملی هنرهای تجسمی سرچشمه سرخ در چهار رشته است.
یارنسب تأکید کرد: در حال حاضر بنیاد شهید و امور ایثارگران برای تبیین حادثه هفتم تیر و اندیشه‌های شهید بهشتی و همچنین منویات رهبر معظم انقلاب در خصوص این فاجعه و در قالب هنر تلاش می‌کند که فراخوان جشنواره سرچشمه سرخ بر همین اساس منتشر شد.
وی با اشاره به تمدید مهلت دریافت آثار این جشنواره گفت: در ابتدا مقرر بود مهلت نهایی دریافت آثار اول تیرماه باشد اما به دلیل هم‌زمانی با ماه مبارک رمضان و همچنین امتحانات مدارس و دانشگاه‌ها این مهلت یک ماه تمدید شد و زمان نهایی دریافت آثار برای این جشنواره اول مردادماه است.
مدیرکل فرهنگی و تبلیغات بنیاد استقبال صورت گرفته از این جشنواره را فراتر از حد انتظار توصیف کرد و گفت: پیش‌بینی ما این است که این جشنواره به یکی از بهترین اقدامات اجرایی در این حوزه تبدیل شود و تاکنون 200 اثر به این جشنواره ارسال‌شده که حدود 70 اثر آن مربوط به هنرمندان شاخص کشورمان است.
همچنین حبیب‌الله صادقی دبیر جشنواره سرچشمه سرخ در این نشست گفت: 4 نسل از هنرمندان معاصر ما در این جشنواره حضور دارند و هدف ما در این جشنواره توجه به شهید بهشتی و همچنین سایر شهدای هفتم تیر و بازخوانی نظرات و عقاید آن‌ها است.
وی ادامه داد: در ابتدا بنا براین بود که زمان برپایی جشنواره مقارن با روز هفتم تیر باشد اما به دلیل تمدید یک‌ماهه این جشنواره این زمان به‌وقت دیگری موکول شد که متعاقباً اطلاع‌رسانی خواهد شد.
گفتنی است جشنواره سرچشمه سرخ در موضوعات «واقعه هفتم تیر»، «حضرت امام، مقام معظم رهبری و حادثه هفتم تیر»، «معرفی شهدای هفتم تیر»، «تروریسم، منافقین، هفتم تیر» و «اندیشه‌های شهید بهشتی» و در دو بخش رقابتی و غیررقابتی برگزار می‌شود.
انتهای پیام/
 
کد مطلب: 207488