حجت الاسلام والمسلمین شهیدی:
دشمنان با وجود فرهنگ ایثار و شهادت در کشور شکست خواهند خورد
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۰۷
نماینده ولی فقیه، معاون رییس جمهوری و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه تا زمانی که فرهنگ ایثار و شهادت در کشور جاری باشد دشمنان به در بسته خواهند خورد، گفت: اکنون استکبار فقط می‌گوید ما گزینه‌های روی میز داریم، ما هم می‌گوییم که گزینه‌های روی میز ما شهادت، ایثار و فداکاری است.
دشمنان با وجود فرهنگ ایثار و شهادت در کشور شکست خواهند خورد
 
به گزارش «ایثار» گردهمایی دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه علم و صنعت ایران بعد ازظهر روز شنبه 20 خردادماه مصادف با 15 ماه مبارک رمضان میلاد باسعادت امام حسن مجتبی (ع) با هدف تجلیل از دانشجویان ممتاز و نمونه آموزشی و پژوهشی در این دانشگاه با حضور حجت الاسلام والمسلمین شهیدی نماینده ولی فقیه، معاون رییس جمهوری و رییس بنیاد، دکتر برخورداری رییس دانشگاه علم و صنعت و جمعی از مدیران بنیاد شهید و امور ایثارگران و دانشگاه علم و صنعت ایران برگزار شد.
حجت الاسلام والمسلمین شهیدی در این گردهمایی ضمن تبریک میلاد مسعود امام حسن مجتبی (ع) با اشاره به ماه مبارک رمضان و رویدادهای خردادماه گفت: ماه رمضان سرشار از برکت، مغفرت و طاعت بسیار در نزد خداوند متعال است، روزها و شب‌های آینده نیز لیالی قدر در پیش خواهد بود که در این روزهای بزرگ همه در ماتم شهادت مولی الموحدین امیر المومنین علی (ع) هستند.
وی ادامه داد: از سوی دیگر 14 خردادماه روز رحلت جانگداز امام خمینی (ره) و 15 خرداد نیز یوم الله به یادماندنی است که تعداد زیادی از عزیزان کفن پوش ما در حمایت از امام خمینی (ره) به شهادت رسیدند، 17 خردادماه نیز روز حادثه تروریستی در مرقد امام خمینی (ره) و مجلس شورای اسلامی است که 17 بزرگوار از مراجعین، کارمندان مجلس و پاسداران به شهادت رسیدند ولی بنا بر فرمایش رهبر معظم انقلاب، ملت ایران با وجود این ترقه بازی‌ها روز به روز هوشیارتر و مقاومتر شده و در مقابل توطئه‌های دشمنان ایستادگی و فداکاری می‌کنند.
رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به اهمیت و احترام کلمه شهید در جامعه اسلامی خاطرنشان کرد: در هر جامعه‌ای میان مردم برخی واژه‌ها از ویژگی‌های خاصی برخوردار هستند مانند امام، پیامبر، استاد، مجتهد، مکتشف، فیلسوف و .... که مردم برای این تعابیر احترام زیادی قائلند، در میان جامعه اسلامی نیز کلمه شهید بسیار مورد احترام است زیرا شهید همانطور که در قرآن هست به دلیل اعتقادش جان خود را در مسیر الهی هدیه می‌کند بنابراین از مقام بالایی برخوردار است.
وی افزود: بسیاری از افراد به جامعه بشری خدمت می کنند اما همه  این ها با فلسفه خدمت شهدا قابل مقایسه نیست، زیرا آنها امنیت و آسایشی را در کشور به وجود آوردند که همگان حتی مخترعین و فیلسوفان در آن زندگی آرامی داشته باشند.
رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با تأکید بر اینکه اقدام شهدا سوختن و روشنایی دادن به جامعه است گفت: در کنار روشنایی بخشی شهدا، جامعه به بالندگی می رسد و امروز آرامش کشور ما مدیون آنها است اگر امروز رهبر معظم انقلاب، رییس جمهوری و مسئولین با اقتدار در مقابل دشمنان اعلام موضع می‌کنند مرهون خون پاک شهدا و زحمات آنها است.
وی خطاب به فرزندان شهدا، جانبازان و ایثارگر حاضر در این گردهمایی گفت: شما جوانان باید به خودتان افتخار کنید، همه مردم مدیون شما و پدرانتان هستند، آنها افتخار آفریدند و فرهنگ شهادت، مقاومت و ایثار آنها که همان فرهنگ قیام امام حسین (ع) است باید به نسل های آینده انتقال یابد.
حجت الاسلام والمسلمین شهیدی افزود: دانشجویان شاهد و ایثارگر باید فرهنگ ایثار و شهادت را در جامعه گسترش دهند زیرا دشمنان همیشه از اسلام و قرآن و همین فرهنگ ایثار و شهادت ضربه خورده‌اند، تا زمانی که این فرهنگ در کشور جاری باشد دشمنان به در بسته خواهند خورد، در حال حاضر استکبار فقط می‌گوید ما گزینه‌های روی میز داریم، ما هم می گوییم که گزینه‌های روی میز ما شهادت، ایثار و فداکاری است.
وی با اشاره به حضور 163 هزار دانشجوی شاهد و ایثارگر در دانشگاه ها و 7 هزار نخبه ایثارگر گفت: دانشگاه علم و صنعت 670 دانشجوی شاهد و ایثارگر دارد و از سوی دیگر برخی کارکنان این دانشگاه نیز از ایثارگران هستند و البته 38 عضو هیئت علمی این دانشگاه در زمره 2200 عضو هیئت علمی جامعه ایثارگران در دانشگاه ها هستند و وجود این جمع دانشگاهی در کل کشور مایه افتخار است.
حجت الاسلام والمسلمین شهیدی با بیان اینکه دانشگاه علم و صنعت ایران از دانشگاه‌های برتر و مذهبی است اظهار داشت: از مسئولین و اساتید این دانشگاه برای همکاری گسترده در فعالیت آموزشی و پژوهشی دانشجویان شاهد و ایثارگر قدردانی می‌کنم.
وی افزود: دانشجویان باید با توکل به خداوند قله‌های رفیع علم و دانش را طی کرده زیرا آینده کشور متعلق به آنها است و تحصیل علم همراه با تزکیه تضمین کننده حفظ خون شهدا و پیشرفت آینده کشور خواهد بود.
دکتر برخورداری رییس دانشگاه علم و صنعت نیز در این گردهمایی با بیان اینکه پیشرفت تحصیلی دانشجویان شاهد و ایثارگر این دانشگاه بسیار خوب و چشمگیر بوده است گفت: اولویت دانشجویان این دانشگاه خدمت به اسلام و انقلاب اسلامی است و همه باید تلاش کنیم که جانشینان خوبی برای گذشتگان خود باشیم و در راه ایثار و فداکاری برای اسلام و انقلاب در خط مقدم حضور پیدا کرده و در کسب دانش پیشرو باشیم.
گفتنی است در پایان این گردهمایی از دانشجویان برتر و ممتاز شاهد و ایثارگر در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا توسط حجت الاسلام والمسلمین شهیدی نماینده ولی فقیه، معاون رییس جمهوری و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران و دکتر برخورداری رییس دانشگاه علم و صنعت و جمعی از مسئولین تقدیر به عمل آمد و دانشجویان پس از حضور بر مرقد شهدای گمنام دانشگاه و اقامه نماز جماعت به صرف افطار پرداختند.
انتهای پیام/
 
کد مطلب: 207503