نمایندگان ایثارگران، بازوان ایشان در دستگاه ها هستند
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۳۲
استاندار مازندران خطاب به نمايندگان ايثارگران دستگاهها گفت: شما عزيزان ،سفيران و بازوان توانمند ايثارگران در دستگاهها هستيد.
نمایندگان ایثارگران، بازوان ایشان در دستگاه ها هستند
 
به گزارش «ايثار»، گردهمايی نمايندگان ايثارگران دستگاههای اجرايی استان امروز (يكشنبه) با حضور استاندار، مدير كل بنياد شهيد و امور ايثارگران مازندران، معاون بهداشت و درمان بنياد استان، و مشاور استاندار در امور ايثارگران در سالن شماره يك استانداری در ساری برگزار شد.
ربيع فلاح استاندار مازندران در اين گردهمايی خطاب به نمايندگان ايثارگران دستگاهها گفت: شما عزيزان، سفيران و بازوان توانمند ايثارگران در دستگاهها هستيد.
وی تصريح كرد: شما هم بايد به ايثارگران خدمات ارائه دهيد و هم فرهنگ ايثار و شهادت را در دستگاههای خود جاری و نهادينه كنيد.
فلاح اظهار داشت: دستگاههای اجرايی بايد فرصت ها و ظرفيت های مناسب برای ايثارگران ايجاد كنند و كاستی ها و كمبودهای ايثارگران شاغل در ادارات خود را برطرف کرده و كرامت ايثارگران را حفظ نمايند.
استاندار مازندران گفت: دستگاهها، ضوابط مربوط به برنامه ششم مرتبط با ايثارگران شاغل در ادارات را بايد با دقت مطالعه و آن را در دستگاه مربوطه خود عملياتی کنند.
عباسعلی رضايی مدير كل بنياد شهيد و امور ايثارگران استان مازندران ضمن تسليت شهادت حضرت علی(ع) در جمع نمايندگان ايثارگران دستگاههای اجرايی استان، به تبيين و تشريح دستورالعمل قوانين اجرايی مربوط به ايثارگران دستگاهها در برنامه ششم از جمله درمان فرزندان عزيز شهدا و افراد تحت تكفل آنان، پرداخت پاداش ها و مرخصی، اشتغال، سهميه 25 درصدی دستگاهها در امر جذب ايثارگران، درصد جانبازی، حق پرستاری، بيمه درمانی و... پرداخت.
وی با بيان اينكه قوانين مربوط به ايثارگران شاغل در ادارات در اختيار دستگاههای اجرايی قرار خواهد گرفت گفت: مسئولان دستگاههای اجرايی بايد ضوابط و قوانين مربوط به ايثارگران را كه در برنامه ششم گنجانده شده است اعمال کنند.
رضايی با بيان اينكه نمايندگان ايثارگران دستگاه ها به عنوان بازوی توانمند بنياد به شمار می روند اظهار داشت: شما بايد در جهت شناسايی، پيگيری و حل مشكلات ايثارگران دستگاه خود پيشقدم باشيد و قوانين و ضوابط مربوط به ايثارگران را به نحو مطلوبی در ادارات خود پياده كنيد.
مديركل بنياد مازندران گفت: امروز ما هرچه داريم از بركت خون مطهر شهدای عزيز و فداكاری ايثارگران سرافراز است لذا بايد با همدلی و همفكری و هم افزايی و با استفاده از همه ظرفيت ها، بستر مناسب برای رفع مشكلات ايثارگران در دستگاهها مهيا سازيم تا اينكه هم شأن و منزلت اين عزيزان حفظ شود و هم نگرانی ها و دغدغه های آنان بر طرف شود.
رضايی گفت: دستگاههای اجرايی ملزم به ارسال گزارش ها و فعاليت های مربوط به دستگاههای خود در حوزه ايثار و شهادت به بنياد شهيد و امور ايثارگران مازندران هستند.
وی افزود: در سال گذشته از مدیران ده دستگاه برتر استان كه بيشترین همكاری در زمينه ترويج فرهنگ ايثار و شهادت با بنياد مازندران را داشته اند در روز بزرگداشت شهيد تقدير به عمل آمد.  
در اين گردهمايی، دو تن از نمايندگان ايثارگران دستگاهها، ضمن ارائه گزارش از حوزه ايثارگران دستگاه مربوطه خود، به بيان مشكلات و موضوعات مرتبط به ايثارگران در دستگاههای اجرايی استان پرداختند.
انتهاي پيام/
کد مطلب: 208384