داخلی صفحه قم خبر
 
​شهدای هفتم تیر از سرآمدان شهدای انقلاب هستند
تاریخ انتشار : يکشنبه ۴ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۳۶
امام جمعه و تولیت آستان مقدس حضرت معصومه (س) در دیدار با خانواده معظم شهدای هفت تیر گفت: شهدای هفتم تیر ماه سال 60 در بین شهدای قبل و بعد از انقلاب از سرآمدان شهدای انقلاب اسلامی هستند.
​شهدای هفتم تیر از سرآمدان شهدای انقلاب هستند
 
 
به گزارش ایثار واحد استان قم،‌ آیت الله سعیدی در این مراسم که با حضور مدیرکل بنیاد شهید وامور ایثارگران استان برگزار شد ضمن تقدیر از بنیاد شهید و سردار هاشمی به جهت برگزاری چنین جلساتی با خانواده معظم شهدا افزود: از رسالت های مهم شهدای هفتم تیر این بود که صف ها را مشخص کردند آن زمان فضایی ایجاد کردند که خودی ها هم به اشتباه گرفتار می شدند، اما خون شهدا صف بندی ها را مشخص کرد.
 وی به مظلومیت شهید بهشتی اشاره کرد و افزود: برخی بعد از شهادت دکتر بهشتی بر سر مزار ایشان حاضر شدند و از ایشان حلالیت می طلبیدند که چگونه در قضاوتهایشان اشتباه کرده اند.
امام جمعه قم تاکید کرد: در هر امتی رسولی مبعوث گردید که دو هدف را دنبال نماید، عبادت خدا و اجتناب از طاغوت ، برخی پیام این رسالت را دریافت کردند و بدان عمل نمودد و برخی تکذیب کردند و به سرنوشت بدی گرفتار آمدند.
آیت الله سعیدی تصریح کرد: اگر صف بندی ها مشخص نشود نتیجه اش می شود انحراف آنوقت عبادت طاغوت و اجتناب از خدا و در نتیجه داعش پدید می آید و گمان هم می کنند با این جنایات از جهنم به بهشت رفته و همنشین پیامبر (ص) می شوند.
وی ادامه داد:‌از دیگر پیام های شهدای هفتم تیر تقویت انسجام ملی و وحدت نیروهای خودی بود،‌ خون شهدا این اتحاد را محکم ساخت ،‌ دشمن شناسی از دیگر  برکات این شهادت ها بود شهدای هفتم تیر با شهادتشان  این مسیر را روشن ساختند تا مردم نسبت به دشمنان شناخت یابند و حساسیت بیشتری نسبت به حضور تاثیر گذارشان در صحنه داشته باشند.
آیت الله سعیدی تاکید کرد: اجرای تکلیف الهی هزینه می خواهد و شهدا با اختیار خود و با نثار جان خویش این هزینه ها را پرداختند تا فرمان الهی پیاده شود.
وی اضافه کرد : اما ممتازترین ویژگی که می توان در این شهدا به ویژه سرآمد ایشان شهید آیت الله بهشتی دید ،‌ بعد اخلاقی است صبر و بردباری و گذشت ایشان و پرهیز از اهانت حتی به دشمنان بود. برخی از این شهدا که در قم نیز دفن هستند ،‌ روحیه ولایت مداری داشتند و در عرصه تفسیر و تبیین آیات الهی فعال بودند. شهدای هفتم تیر با شهادتشان حیات مجدد یافتند .
کد مطلب: 209209