داخلی صفحه یزد خبر
 
همایش "عفاف و حجاب" در یزد برگزار شد
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۲ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۳۶
به مناسبت هفته گرامیداشت عفاف و حجاب همایشی با موضوع "عفاف و حجاب" در بنیاد شهید و امور ایثارگران استان یزد برگزار شد.
همایش "عفاف و حجاب" در یزد برگزار شد
 
به گزارش "ایثار یزد "  کارکنان بنیاد شهید وامور ایثارگران استان یزد در همایش آموزشی"عفاف و حجاب" شرکت کردند و با دیدگاه دین مبین اسلام و بزرگان دین در این زمینه آشنا شدند.
حجت الاسلام احمدی سخنران این همایش با تبیین نظرات اولیای الهی حول محور عفاف و حجاب بر اساس آیات قرآن و احادیث و روایات گفت: مسئله حجاب همواره مورد تاکید پیامبر و ائمه اطهار بوده است و پیوسته بدان سفارش شده است.
این استاد حوزه و دانشگاه با تشریح موضوع عفت و پاکدامنی تاکید کرد: بحث حجاب تنها مختص زنان و حجاب ظاهری نیست بلکه چه زن و چه مرد باید در این زمینه مواظبت و مراقبت داشته باشند تا در دامن شیطان گرفتار نشوند.
احمدی با اشاره به اهمیت رعایت ارتباط اسلامی در برخورد با نامحرمان, حجاب چشم را یادآور شد و تصریح کرد: همانگونه که معصومین علیهم السلام نگاه به نامحرم را به تیری سمی و زهرآلود تشبیه کرده اند برماست که در برخورد با نامحرمان مراقب پشمان خود باشیم.
وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای والامقام انقلاب اسلامی و دفاع مقدس خاطر نشان کرد: خادمین شهدا که توفیق خدمت در نهاد مقدس بنیاد شهید را یافته اند باید افسران مقابله با جنگ نرم دشمنان اسلام باشند.
حجت الاسلام احمدی تصریح کرد: حجاب اساس سلامت روانی و حفظ خانواده و پدیده ای عقلانی است که دارای قابلیت جهانشمولی بوده که اگر به درستی تبیین شود برای همه قابل پذیرش خواهد بود.
 
کد مطلب: 210985
 


 
 
شهدا، افزایش سرمایه اجتماعی و حفظ امنیت ملی
 

تجربیات دوران شکل گیری و پیروزی انقلاب اسلامی ...