حجت‌الاسلام‌والمسلمین شهیدی:
رسانه‌ها در انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به نسل‌های آینده نقش مهمی دارند
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۵۰
نماینده ولی‌فقیه، معاون رییس جمهوری و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه شهدا خالق اخلاق اسلامی در جامعه هستند و سبک زندگی آن‌ها می‌تواند به الگوی مناسبی برای همه افراد جامعه تبدیل شود گفت: امروز وظیفه همه ما به‌خصوص رسانه‌ها بازتاب فرهنگ ایثارگری و شهادت به نسل‌های آینده است.
رسانه‌ها در انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به نسل‌های آینده نقش مهمی دارند
 
به گزارش «ایثار»، حجت‌الاسلام‌ والمسلمین سید محمدعلی شهیدی روز دوشنبه 16 مردادماه 96 در مراسم اختتامیه سومین جشنواره تجلیل از خبرنگاران و رسانه‌های برتر در حوزه ایثار و شهادت که در سالن سوره حوزه هنری برگزار شد، ضمن تبریک روز خبرنگار گفت: اصحاب رسانه نقش بزرگ و مهم هدایت افکار عمومی را در کشور بر عهده دارند. رسانه‌ها می‌توانند فرهنگ و هویت انسان‌ها را در جامعه بسازند و با خلاقیت و نوآوری باعث اندیشه پروری و الگوسازی شوند.
وی یکی از مهم‌ترین وظایف بنیاد شهید و امور ایثارگران را توسعه و ترویج فرهنگ ایثار، مقاومت، فداکاری و شهادت عنوان کرد و گفت: ایثارگری تنها منحصر به جبهه نبرد نیست. ایثار به معنی گذشتن از حق مسلم خود در راه اعتقادات و مردم است و به‌این‌ترتیب در همه جای جامعه قابل بروز و ظهور است. قطعاً ایثار و فداکاری برای هر جامعه‌ای مفید است و باید بکوشیم تا فرهنگ ایثارگری را در جامعه تقویت کنیم تا آرامش بیشتری بر زندگی مردم حاکم باشد.
نماینده ولی‌فقیه در بنیاد، شهادت را اوج قله فرهنگ ایثار دانست و گفت: شهدا خالق اخلاق اسلامی در جامعه هستند و سبک زندگی آن‌ها می‌تواند مورد بررسی قرار بگیرد تا تبدیل به الگوی خوبی برای همه افراد جامعه شود. امروز وظیفه همه ما به ویژه خبرنگاران و رسانه‌ها تحقیق درباره این فرهنگ و بازتاب آن به نسل‌های آینده است تا زمینه حفظ جامعه ایجاد شود.
معاون رییس جمهوری ادامه داد: فرهنگ انقلاب اسلامی ما ریشه در قیام عاشورای حسینی (ع) دارد و رهبر معظم انقلاب بارها به تشابه آن واقعه عظیم و دفاع مقدس اشاره کرده‌اند و امروز همه ما موظف هستیم دین خود را به شهدا و ایثارگران ادا کنیم که یکی از مهم‌ترین راه‌های آن ترویج فرهنگ آن عزیزان است.
رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران افزود: اگر امروز در کشور ما آرامش و آسایش برقرار است و اگر مسئولین کشورمان در برابر استکبار می‌ایستند، همه و همه به برکت قدرتی است که از فداکاری شهدا و ایثارگران ایجاد شده است.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین شهیدی با اشاره به حضور همیشگی رسانه‌ها در کنار بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: تاکنون رسانه‌ها در اطلاع‌رسانی درباره ایثارگران و یادآوری حقوق قانونی آن‌ها تلاش خوبی داشته‌اند و ما امیدواریم این حرکت رو به رشد ادامه داشته باشد. همچنین بنیاد از نقد سازنده استقبال می‌کند، اما باید توجه داشته باشیم که حوزه ایثار و شهادت دارای ظرافت‌هایی است که باید با توجه به آن‌ها به بررسی شرایط و عملکردها پرداخت.
در پایان این مراسم با حضور حجت الاسلام والمسلمین شهیدی از رسانه ها و خبرنگاران برتر در سومین جشنواره تجلیل از خبرنگاران و رسانه‌های برتر در حوزه ایثار و شهادت تقدیر شد.
در بخش مصاحبه در رسانه های سراسری رتبه اول به اسماعیل علوی از روزنامه ایران، رتبه دوم به سارا امیری از خبرگزاری آنا و رتبه سوم به الناز عباسیان از همشهری آیه و در قسمت استانی رتبه اول به زینب تاج الدین از روزنامه اصفهان زیبا از اصفهان، رتبه دوم به خدیجه سلمانی سولا از ایسنای اردبیل و رتبه سوم به فرینوش اکبرزاده از روزنامه سرخاب آذربایجان شرقی اختصاص یافت.
در بخش گزارش نیز در رسانه های سراسری عطیه همتی از خبرگزاری مهر رتبه اول، زهرا کهندل از روزنامه همشهری رتبه دوم و سیدهادی کسایی زادگان مهابادی از خبرگزاری موج رتبه سوم و در قسمت استانی امین ساکی از پایگاه خبری خرم آباد لرستان رتبه اول، آسیه دهباشی از ایمنا اصفهان رتبه دوم و حسین صادقی از پایگاه خبری صدای نهاوند همدان رتبه سوم را به دست آوردند.
در بخش گزارش خبری و برنامه های صدا در سطح سراسری عباس سنجری از رادیو ایران رتبه اول، کیاناز کاوه از رادیو ایران رتبه دوم و سیروس رجبی از رادیو جوان رتبه سوم و در قسمت استانی نیز محمد رهبری نژاد از صدا و سیمای لرستان رتبه اول، فرانک سعیدی آریا از رادیو یزد رتبه دوم و الناز عزیزی از رادیو اردبیل رتبه سوم را کسب کردند.
در بخش مقاله و یادداشت در قسمت سراسری ناصر ملایی از ایسنا رتبه اول، علی حبیبی از ایرنا رتبه دوم و رقیه توسلی از روزنامه قدس رتبه سوم و در قسمت استانی نیز لیلا رحمان ستایش شیرازی از روزنامه سبحان فارس رتبه اول، سید حرمت الله موسوی مقدم از ایرنای ایلام رتبه دوم و معصومه امینی از صدا و سیمای زنجان رتبه سوم را کسب کردند.
در بخش خبر و در قسمت سراسری امیر صالحی از ایکنا و فاطمه معزغلامی از شهید خبر مشترکاً رتبه سوم را کسب کردند و در قسمت استانی نیز ناصر اسد زاده هروی از ایرنای خراسان رضوی رتبه نخست، مرضیه فلاح زاده ابرقویی از پایگاه خبری سرو ابرکوه یزد رتبه دوم و آزاده خرم از ایرنای ایلام رتبه سوم را کسب کردند.
در بخش عکس در قسمت سراسری عرفان کوچاری از تسنیم رتبه اول، سیده فرشته عبدی از ایسنا و ایکنا رتبه دوم و سعید کاظمی از شبستان رتبه سوم را کسب کردند. در قسمت استانی نیز محمود میربزرگ از خبرگزاری میزان سیستان و بلوچستان رتبه اول، ابوالفضل سلیمی از خبرگزاری ایسنای قزوین رتبه دوم و فائزه کابلی کفشگیری از پایگاه خبری گلستان ما از استان گلستان رتبه سوم را کسب کردند.
در بخش گزارش خبری و برنامه های صدا و سیما در قسمت سراسری عاطفه میرسیدی رتبه اول، سید محمدرضا حسینی بای رتبه دوم و انسیه ایزدی نسب رتبه سوم را کسب کردند. در همین قسمت و در حوزه استانی سمیه صفری الموتی از قزوین، نوید سالم زاده از خوزستان رتبه دوم و مهران فارسی از باشگاه خبرنگاران فارس رتبه سوم را به دست آوردند.
انتهای پیام/
کد مطلب: 213721