توسط مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران آذربایجان شرقی
ویژه برنامه های پاسداشت هفته آزادگان در آذربایجان شرقی تشریح شد
تاریخ انتشار : جمعه ۲۰ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۴۰
وقت نیوز - مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران آذربایجان شرقی گفت : ده ها برنامه فرهنگی ، تفریحی و وزرشی برای بزرگداشت هفته ارادگان با مشارکت نهادها و دستگاه های فرهنگی و اجرایی استان تدارک دیده شده است .
 
وقت نیوز - مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران آذربایجان شرقی گفت : ده ها برنامه فرهنگی ، تفریحی و وزرشی برای بزرگداشت هفته ارادگان با مشارکت نهادها و دستگاه های فرهنگی و اجرایی استان تدارک دیده شده است .
به گزارش وقت نیوز ، قاسم صمدیان امروز پنج شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه از رشادت ، فداکاری و نقش ازادگان در هشت سال دفاع مقدس و دشواری های که آنان در مدت اسارت متحمل شدند سخن گفت.
وی افزود : برنامه های پاسداشت هفته آزادگان از 26 مرداد ماه همزمان با سالروز آزادی و ورود قهرمانانه آزادگان به میهن اسلامی در تبریز و شهرهای استان و با حضور بر مزار شهداو اجرای آیین های غبار رویی و عطر افشانی قبور شهدا آغاز خواهد شد.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران آذربایجان شرقی گفت :  یکی از برنامه موزن دیدار دسته جمعی ازادگان با نماینده ولی فقیه و امام جمعه تبریز و نیز استاندار آذربایجان شرقی است که این دیدار در روز 26 مرداد ماه انجام خواهد شد.
وی برگزاری همایش بزرگ آزادگان نبرد خیبر با حضور همه آزادگان این عملیات در تبریز را یکی دیگر از برنامه مدون هفته بزرگداشت ازادگان در تبریز بیان کردو گفت در این همایش بیش از یک هزار و 800 آزاده از سراسر کشور شرکت خواهند کرد.
صدمیان  اجرای شب خاطره در مصلی امام خمینی ره ، برگزاری اردوی خانوادگی به مدت سه هفته ، صعود به قله های سبلان و دماوند ، تجلیل و تکریم از آزادگان شاغل در ادارات ، دستگاه های دولتی و بخش خصوصی ، برگزاری ایین ویژه تجلیل از دانش آموزان ممتاز و برتر استان ، اجرای مایش پیاده روی خانوادگی در دامنه های عون بن علی ، حضور آزادگان در ایین های پرشکوه نماز جمعه در تبریز و شهرها ،  رونمایی از نامگذاری یکی از میادین و یا خیابان های شهر به نام شهدای غریب  یا آزاده  و اجرای طرح سپاس و دیدار با خانواده شهدای آزاده از دیگر برنامه های هفته نیکوداشت آزادگان بیان کرد.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران آذربایجان شرقی در ادامه این نشست به مناسبت روز خبرنگار یاد و خاطره شهید صارمی و شهدای اهل قم را گرامی داشت و خواستار نقش فعال رسانه در تبیین فرهنگ مقاومت و ایثار در جامعه شد.
در آذربایجان شرقی به گفته وی یک هزار و 905 دارای هویت و نشانه آزاده داشتند که تعدادی از آن ها در حین اسارت به شهادت رسیده و  شماری هم بعد از آزادی به فوت کرده اند.
586
 
کد مطلب: 214144