مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران آذربایجان شرقی تشریح کرد:
برنامه‌های بنیاد شهید آذربایجان‌شرقی به مناسبت هفته‌ی آزادگان
تاریخ انتشار : جمعه ۲۰ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۲۸
نصر: مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران آذربایجان شرقی برنامه‌های این اداره برای گرامیداشت سالروز ورود آزادگان به میهن را تشریح کرد.
 
به گزارش نصر به نقل ازمهر، قاسم صمدیان صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه که در مجتمع ایثار صدرا برگزار شد، برنامه‌های اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران آذربایجان شرقی را برای روز و هفته آزادگان تشریح کرد.
صمدیان در این نشست اظهار کرد: ۲۶مردادماه سال ۶۹ اولین گروه از آزادگان عزیز پای در میهن اسلامی ایران گذاشتند که همه‌ساله این روز را گرامی داشته و جشن‌هایی به همین مناسبت برگزار می‌کنیم.
وی ادامه داد: علاوه بر اینکه بنیاد شهید و امور ایثارگران برنامه‌های مختلف و متنوعی برای این ایام در نظر گرفته، ادارات و دستگاه‌های مختلف نیز هرکدام برنامه‌هایی جداگانه تدارک دیده‌اند.
مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران تشریح کرد: دیدار جمعی از آزادگان با نماینده ولی فقیه در استان و استاندار در روز ۲۶ مرداد از اولین و مهم‌ترین برنامه‌هایی است که برگزار خواهد شد.
وی اضافه کرٔد: برنامه سمبولیک غبارروبی، عطرافشانی و گلباران مزار شهدا به ویژه شهدای آزاده در سراسر استان و متمرکز در وادی رحمت در ساعت ۹ صبح روز پنجشنبه برگزار می‌شود.
وی تصریح کرد: صعود جمعی از آزادگان مخصوصا آزادگان ۵۰سال به بالا به قلل سبلان و دماوند از ۲۰ الی ۲۳ مرداد و برگزاری اردوهای یک‌روزه خانوادگی به تعداد ۳۰۰۰نفر در اردگاه قوری‌گل ویژه آزادگان از دیگر برنامه‌های ما به مناسبت این ایام است.
صمدیان از هماهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران با صدا و سیمای مرکز آذربایجان شهید در خصوص دریافت خاطران و پیام‌های مردم از ایام ورود آزادگان به میهن اسلامی با اهدای جوایزی خبر داد.
وی همچنین در ادامه تاکید کرد: برگزاری مراسم شب خاطره روز سه شنبه، ۲۴ مرداد در مصلی امام خمینی (ره) تبریز، حضور آزادگان در برنامه گئجه‌لر صدا و سیما برای بیان خاطرات خود و همچنین اجرای طرح تاریخ شفاهی ویژه جمع‌آوری، ضبط و ثبت خاطرات رزمندگان از دیگر برنامه‌هاست.
مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران آذربایجان شرقی در پایان تشریح کرد: نامگذاری یکی از میادین و خیابان‌های شهر تبریز و شهرستان‌ها به‌نام شهدای غریب یا آزاده نیز جزو مهم‌ترین برنامه‌های ماست که در حوالی روز آزادگان برگزار خواهد شد.
وی در پایان خاطرنشان کرد: سهم استان ما از آزادگان کل کشور ۱۹۰۵ نفر است که تقریبا تمامی این عزیزان جزو جانبازان نیز به شمار می‌آیند.
انتهای پیام/
کد مطلب: 214153