داخلی صفحه یزد خبر
 
یادواره شهدای بنادکوک دیزه برگزار شد
تاریخ انتشار : شنبه ۴ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۰۸
چهاردهمین یادواره شهدای "بنادکوک دیزه" شهرستان تفت برگزار شد.
یادواره شهدای بنادکوک دیزه برگزار شد
 
به گزارش "ایثار یزد" چهاردهمین یادواره شهدای روستای "بنادکوک دیزه" شهرستان تفت از توابع استان یزد به همت بنیاد شهید و امورایثارگران و ناحیه مقاومت بسیج تفت با حضور خانواده های معظم شهدا و قشرهای مختلف مردم در حسینیه حضرت ابوالفضل (ع) برگزار شد.
حجت الاسلام میررحیمی در این مراسم با ادای احترام به ساحت مقدس شهدا گفت: شهدا و ایثارگران در راه دفاع از اسلام و مملکت اسلامی، جان عزیز خود را نثار کردند و در این راه هیچ ادعایی نداشتند و ما در برابر آن همه ایثارگری امروز وظیفه سنگینی بر عهده داریم.
سخنران مراسم افزود: ادامه دادن راه شهدا و تکریم خانواده های معظم شهدا و ایثارگران، کوچکترین کاری است که ما می توانیم در برابر ایثار و از خودگذشتگی آنان داشته باشیم.
وی بیان کرد: تکریم ایثارگران علاوه بر اینکه یکی از وظایف خادمان شهدا است، موجب ترویج و گسترش فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه می شود و این کار بسیار مهمی است که جامعه امروز به آن نیاز جدی دارد.
میررحیمی اظهار داشت: امنیت، آرامش و عزتمندی امروز کشور و ملت شریف ایران، مرهون جانفشانی ها و ایثارگری های شهدا و ایثارگران در دوران دفاع مقدس است و مردم قدرشناس ایران اسلامی، همواره قدردان ایثارگری شهدا و خانواده های معظم آن ها هستند.
استاد حوزه و دانشگاه تاکید کرد: زنده نگه داشتن یاد شهدا کمتر از شهادت نیست، شهدا دست در دست امیرالمومنین حضرت علی  گذاشتند و پیروز شدند ما هم اگر بخواهیم از این تلاطم دنیا نجات پیدا کنیم باید به اهل بیت و شهدا توسل جوییم.
وی اظهار کرد: به برکت خون شهدا ملت ما تابع امر رهبر معظم انقلاب حضرت آیت الله خامنه ای است و با اتکا به اقتصاد مقاومتی همیشه پیروز است و با اطاعت از رهبری تمام قدرتهای جهان در برابرش سر تعظیم فرود می آورد.
حجت الاسلام میررحیمی در پایان خاطرنشان کرد: چشمان ما باید به اسلام و ولایت فقیه باشد. شهدا به مرحله ای رسیده بودند که خودشان نوع شهادتشان را انتخاب میکردند و به شهادت می رسیدند و ما باید پیام  شهدا را که اطاعت از رهبری و ولایت فقیه است حفظ کنیم.
مداحی یکی از مداحان اهل بیت عصمت و طهارت از دیگر برنامه های این مراسم روحانی بود.
کد مطلب: 216321