داخلی صفحه یزد خبر
 
ستوان یکم محمد دهقان نیری در راه امنیت کشور آسمانی شد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۷ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۰۳
محمد دهقان نیری در حین گشت زنی در جریان درگیری با اشرار مسلح شهرستان ایرانشهر به دفیض شهادت نائل آمد.
ستوان یکم محمد دهقان نیری در راه امنیت کشور آسمانی شد
 
به گزارش "ایثار یزد" ستوان یکم محمد دهقان نیری در راه امنیت کشور و در جریان درگیری با اشرار مسلح ایرانشهر در سالروز تولدش به قافله شهدا پیوست و آسمانی شد.
شهید دهقان از کارکنان فرماندهی انتظامی یزد با سابقه 12 ساله بود که در ادامه خدمت صادقانه اش به میهن عازم سیستان و بلوچستان شد و در جریان یکی از ماموریت های شهری به فیض شهادت نائل آمد.
جانشین فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان  در مورد حادثه گفت در پی تماس یکی از شهروندان با سامانه فوریت های پلیسی 110 مبنی بر حضور افرادی مسلح در اطراف منزلی در یکی از خیابان های شهرستان ایرانشهر بلافاصله دو اکیپ از ماموران پلیس آگاهی این شهر در محل حضور یافتند . سرهنگ احمد طاهری   افزود ماموران آگاهی پس از حضور در محل  به یک دستگاه موتورسیکلت با پلاک نامعلوم برخورد کردند که سرنشینان آن به محض مشاهده ماموران به صورت ناگهانی به سمت آنان تیراندازی کردند.
وی افزود: در این راستا ماموران سریعا مقابله به مثل کرده که متاسفانه در این درگیری ستواندوم محمددهقان یکی از کارکنان خدوم نیروی انتظامی به درجه رفیع شهادت نائل آمد.
جانشین فرمانده انتظامی استان در پایان  اشاره  کرد: با اشراف اطلاعاتی و تحقیقات میدانی در این رابطه سه مظنون دستگیر شدند که تحقیقات از آنها ادامه دارد.
مراسم تشییع پیکر مطهرش صبح چهارشنبه 8 شهریور از مقابل فرماندهی انتظامی یزد با بدرقه همقطارانش برگزار سپس با حضور مردم ولایتمدار دارالعباده از میدان امام رضا(ع) تا گلزار شهدای خلدبرین برگزار خواهد شد.
مجلس بزرگداشت یاد و خاطره این شهید والامقام همزمان با یادواره شهدای دولت و منا در پایگاه انقلاب مردم یزد مسجد روضه محمدیه منعقد می شود.
شایان ذکر است از ستوان یکم محمددهقان  اهل یزد یک فرزند پسر 12 ساله و یک دختر 1/5ساله به یادگار مانده است.
 
کد مطلب: 216899