داخلی صفحه یزد خبر
 
درمراسم یادواره شهدای منا و شهدای کارمند عنوان شد;
نظام جمهوری اسلامی ارمغان شهدا به ملت ایران است
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۹ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۵
یادواره شهیدان رجایی و باهنر، 240 شهید کارمند یزد، شهدای منا و شهید راه امنیت "محمد دهقان نیری" در مسجد روضه محمدیه یزد برگزار شد .
نظام جمهوری اسلامی ارمغان شهدا به ملت ایران است
 
به گزارش "ایثار یزد" یادواره شهدای کارمند، شهدای فاجعه منا و شهید راه امنیت میهن شهید "محمد دهقان نیری" پنجشنبه 9 شهریور در پایگاه انقلاب اسلامی مردم یزد مسجد رو   ضه محمدیه برگزار شد.
در این مراسم که با حضور نماینده ولی فقیه و امام جمعه یزد ، استاندار ، خانواده شهدا و اقشار مختلف مردم ولایتمدار دارالعباده برگزار شد یکی از استادان حوزه و دانشگاه، گفت: نظام مقدس جمهوری اسلامی ارمغان شهدا به ملت ایران است و عزت و اقتدار کشور مدیون خون شهیدان و جانفشانی رزمندگان اسلام است .
حجت الاسلام علی فرشاد، افزود: شهیدان با تاسی به حضرت امام حسین (ع) و تبعیت از ولایت فقیه با قدرت در برابر دشمنان ایران اسلامی تا پای جان ایستادگی کردند و با شهادت خود پرچم عزت اسلام و ایران را در جهان به اهتزاز درآوردند.
این مدرس حوزه و دانشگاه دینمداری، ولایتمداری و قانونمداری را سه رکن موفقیت نظام و ملت قهرمان ایران در برابر توطئه های استکبار جهانی خواند و افزود: با تمسک جستن به این سه اصل مهم هر موفقیتی دست یافتنی خواهد بود.
وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای کارمند گفت: شهیدان رجائی و باهنر تجسم عینی یک کارمند مومن و معتقد به اسلام بودند که در راه اعتلای ایران اسلامی به فیض شهادت نائل آمدند.
حجت الاسلام فرشاد با تجلیل از ایثارگری رزمندگان اسلام در دفاع از حرم اهل بیت پیامبر و کسانی که در راه امنیت میهن تلاش می کنند، شهادت ستوان یکم محمد دهقان را به خانواده و مردم شهید پرور استان تبریک و تسلیت گفت و اضافه کرد: این جنگ نابرابری است که استکبار جهانی به ملتهای مسلمان تحمیل کرده است و جوانان ما با شجاعتی مثال زدنی با آغوش باز به استقبال شهادت می روند.
فرشاد یادآور شد: مردم و مسئولان باید همواره تابع ولایت فقیه به عنوان مهمترین ثمره انقلاب اسلامی باشند و لحظه ای در برابر استکبار عقب نشینی نکنند.
استاد حوزه و دانشگاه تاکید کرد: باید فعالیت های فرهنگی و هنری در یزد در راستای ارتقای دین و معنویت باشد و همه باید با همکاری برای تحقق اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی تلاش کنیم .
در این مراسم مداحان اهل بیت عصمت و طهارت به ذکر مصائب اهل بیت پرداختند .

 
کد مطلب: 217255