معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد:
جایگاه ایثارگران دارای فرزند با نیازهای ویژه ارزشمند است
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۳ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۳۶
معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: فرزندان با نیازهای ویژه با مشکلات عدیده‌ای زندگی می‌کنند و جایگاه بانوان ایثارگری که علاوه بر داشتن فرزند معلول همسرانشان شهید و یا جانباز هستند بسیار ارزشمند است.
جایگاه ایثارگران دارای فرزند با نیازهای ویژه ارزشمند است
 
به گزارش «ایثار» حجت‌الاسلام محمدحسن کاویانی‌راد روز دوشنبه 13 شهریور در دومین همایش فرزندان شاهد و ایثارگر (با نیازهای ویژه) سراسر کشور در سالن همایش مصلی نژاد مشهد مقدس ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا گفت: رشد و شکوفایی معلولان در گرو تغییر نگرش خانواده دارای فرزند با نیاز ویژه و جامعه است و تغییر نگرش جامعه نسبت به معلولان باید در اولویت برنامه‌ سازمان‌های مردم‌نهاد قرار گیرد.
معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد با اشاره به این موضوع که هر خانواده‌ای سهم زیادی در رشد و پیشرفت فرزندان خود دارند که در این بین سهم و مسئولیت خانواده‌های صاحب فرزند با نیاز ویژه دوچندان است، افزود: توجه مادران دارای فرزند معلول به فرزندانشان با میزان موفقیت آنها رابطه مستقیم دارد و مادرانی که فرزند معلول دارند باید بدانند میزان توجه و اهمیت آنها به استعدادهای فرزندانشان، تعیین کننده سطح موفقیت افراد دارای معلولیت در آینده است.
حجت‌الاسلام کاویانی‌راد تصریح کرد: فرزندان با نیاز ویژه به شکل دیگری از افراد توانمند هستند و باید به این قشر توجه ویژه‌ای شود ضمن اینکه تغییر نگرش جامعه نسبت به معلولان باید در اولویت قرار گرفته و برنامه‌های فرهنگی بسیاری بدین منظور تدوین و اجرایی شود.
وی با اشاره به عوامل موفقیت معلولان در جامعه تصریح کرد: افراد دارای معلولیت نیز اگر خودباوری را در رأس امور قرار دهند، می‌توانند گا‌م‌های بسیار مؤثری را در جهت شکوفایی استعداد‌های خود با همین امکانات محدود بردارند، این در حالی است که تغییر نگرش مردم و مسئولان به معلولیت نیز می‌تواند در رشد و شکوفایی این قشر در جامعه تأثیر به‌سزایی داشته باشد.
وی در خصوص همسران شهدا و جانبازان که فرزند با نیاز ویژه دارند، گفت: فرزندان با نیازهای ویژه با مشکلات عدیده‌ای زندگی می‌کنند و جایگاه بانوان ایثارگری که علاوه بر داشتن فرزند معلول همسرانشان شهید و یا جانباز هستند بسیار ارزشمند است.
انتهای پیام/
 
کد مطلب: 217669