اردوی تفریحی و آموزشی ویژه جانبازان قطع نخاعی برگزار شد
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۰ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۰۹
اردوی آموزشی و تفریحی ویژه جانبازان قطع نخاعی در مجتمع ایثار کردان کرج و با حضور 27 نفر از جانبازان قطع نخاعی کشور برگزار شد.
اردوی تفریحی و آموزشی ویژه جانبازان قطع نخاعی برگزار شد
 
به گزارش «ایثار» اردوهای آموزشی و تفریحی ویژه جانبازان قطع نخاعی که به همت بنیاد شهید و امور ایثارگران برگزار می‌شود از تاریخ 18 الی 21 شهریور در مرکز تفریحی ایثار کردان در حال برگزاری است.
مرکز ضایعات نخاعی معاونت بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران به عنوان مجری این اردوها در راستای افزایش روحیه جانبازان قطع نخاعی، در طول دوران برگزاری دوره‌های مختلف اردو تلاش کرده است تا جانبازان در کنار خانواده‌شان در این اردوها حضور داشته باشند و این به عنوان مهمترین اولویت و هدف در برگزاری دوره‌های مختلف اردوهای آموزشی و تفریحی ویژه جانبازان قطع نخاعی، مطرح است.
تاکنون 20 دوره از این اردوها در شهرهای مختلف کشور برگزار شده است که این اردو در مجتمع ایثار کردان دومین اردو در سال جاری است و به طور متوسط در هر اردو 30 نفر از جانبازان قطع نخاعی شرکت می‌کنند که در این اردو نیز، 27 نفر از جانبازان شرکت کرده‌اند که به همراه خانواده‌هایشان شامل 150 نفر می‌شوند.
در اردوهایی که تاکنون برگزار شده است به دلیل زمان اندک، امکان پایش و سلامت وجود نداشت اما طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته، در اردوهای پیش رو این برنامه توسط معاونت بهداشت و درمان انجام خواهد شد. البته در اردوی حال حاضر نیز که در کردان کرج در حال برگزاری است، کلاس‌های تغذیه و همچنین مباحث مربوط به تمرینات فیزیوتراپی و تمرینات کششی برای جانبازان قطع نخاع به منظور ارتقای سلامت و آگاهی خانواده‌هایشان برگزار شد.
انتهای پیام/
 
کد مطلب: 218451