مسیر ولایت، راه مستقیم و آیت‌الله مدنی این راه را تا پایان ادامه داد.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۱ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۳۴
در سالروز شهادت دومین شهید محراب آیت اله مدنی در زادگاهش شهر آذرشهر مراسم گرامیداشت با حضور نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه تبریز برگزار شد.
 
به گزارش ایثار آذربایجان‌شرقی از شهرستان آذرشهر یک‌شنبه مورخه 19 شهریور 1396 در بیست و ششمین سالگرد شهادت دومین شهید محراب آیت‌الله سید اسدالله مدنی به همت فرمانداری ، شهرداری ، سپاه و بنیاد شهید و امور ایثارگران آذرشهر و با حضور گسترده امت شهیدپرور و مسئولین ادارات و سخنرانی حضرت آیت اله آل هاشم نماینده محترم ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه محبوب تبریز برگزار شد.
در این مراسم حجت الاسلام والمسلمین محمدعلی آل هاشم ، شهید مدنی را اسوه تقوا، ولایتمداری و پرهیزگاری شمرد و خاطرنشان کرد مسیر ولایت، راه مستقیم و آیت‌الله مدنی این راه را تا پایان ادامه داد.
وی افزود: امروز اطاعت از امام خامنه‌ای مانند اطاعت از امام خمینی واجب است و این راه را شهید مدنی به ما آموخت که هر زمان ولایتمدار باشیم. حجت الاسلام والمسلمین محمدعلی آل هاشم با اشاره به توطئه‌های مختلف دشمنان برای نابودی انقلاب اسلامی افزود: دشمنان باآنکه این روزها کشورمان را تهدید نظامی هم می‌کنند اما مهم‌ترین راهبرد تهدید استکبار، شبیخون فرهنگی است.
وی گفت: مردم و مسئولان باید در برابر تهاجم فرهنگی دشمنان مقاومت کنند تا ارزش‌های اسلامی حفظ شود.
در ادامه مراسم حجت‌الاسلام محمود نورپور امام‌جمعه آذرشهر گفت: این شهرستان ۴۰۰ شهید تقدیم اسلام کرده که علمای بزرگی همچون شهید آیت‌الله مدنی و شهید آیت‌الله غفاری ازجمله این شهدا هستند.
آیت‌الله سید اسدالله مدنی نماینده امام خمینی در استان و امام‌جمعه فقید تبریز،  103 سال پیش در آذرشهر متولد شد و پس از مهروموم‌ها مجاهدت علمی، تزکیه نفس و مبارزه با طاغوت، در بیستم شهریورماه سال 1360 در محراب نماز جمعه تبریز به دست منافقان کوردل به شهادت رسید. روز شهادت آیت‌الله مدنی به نام روز «آذرشهر» در کشور نام‌گذاری شده است.
شهرستان آذرشهر با حدود 120 هزار نفر جمعیت در غرب آذربایجان شرقی واقع‌شده است.
اتمام پیام
کد مطلب: 218554