داخلی صفحه یزد خبر
 
گلزار شهدا میراث ارزشمند دفاع مقدس است
تاریخ انتشار : شنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۴۶
گروه فرهنگی: مدیرکل بنیاد شهید وامورایثارگران استان یزد گفت: ساماندهی گلزار شهدا به عنوان میراث ارزشمند دفاع مقدس از اهمیت بالایی برخوردار است.
گلزار شهدا میراث ارزشمند دفاع مقدس است
 
به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآنی(ایکنا) از یزد، احمد ابراهیمی، مدیرکل بنیاد شهید و امورایثارگران استان یزد روز گذشته در دیدار با رئیس شورای اسلامی شهر یزد بر لزوم ساماندهی گلزار شهدا به عنوان میراث ارزشمند دفاع مقدس تاکید کرد.
ابراهیمی با اشاره به اهمیت بالای بحث ساماندهی گلزار شهدا گفت: جوانان و نوجوانان و آیندگان حق دارند از حماسه های بزرگان کشور خود اطلاع یابند و یکی از مهم ترین اقدامات در این حوزه ساماندهی مناسب گلزار مطهر شهداست.
وی با اشاره به اقدامات بنیاد در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت افزود: با توجه به بافت سنتی و مذهبی یزد از همان ابتدای شروع کار ساماندهی قبور مطهر شهدا, این مسئله مورد توجه قرار گرفت و طراحی های لازم بر اساس این بافت انجام شد.
ابراهیمی با بیان اینکه استان یزد از پیشگامان این طرح در کشور است اضافه کرد: علی رغم تلاش و جدیت مسئولان استانی در این مورد لکن طرح ها بسیار هزینه بر و خارج از توان بودجه های مصوب بود که باعث طولانی شدن این پروژه ها در استان شد.
غلامعلی سفید، رئیس شورای اسلامی شهر یزد نیز یادآور شد: شهدا حق بزرگی به گردن ما دارند و انجام این طرح کوچکترین کاری است که ما می توانیم انجام دهیم لذا باید دست به دست هم دهیم تا هرچه سریع تر گلزارهای شهدای والامقام ساماندهی شود.
منبع: بنیاد شهید یزد
کد مطلب: 221515