داخلی صفحه یزد خبر
 
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان یزد:
130 شهید یزدی همچنان مفقودالجسد هستند/ شناسایی 2 شهید گمنام استان در سال‌های اخیر
تاریخ انتشار : شنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۰۸
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان یزد گفت: با وجود گذشت 30 سال از دوران دفاع مقدس هنوز 130 شهید استان مفقودالجسد هستند.
130 شهید یزدی همچنان مفقودالجسد هستند/ شناسایی 2 شهید گمنام استان در سال‌های اخیر
 
احمد ابراهیمی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در یزد، ضمن عرض تسلیت ایام سوگواری اباعبدالله الحسین (ع) یکی از موضوعات مهم در میدان تفحص توسط اعضای گروه کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح را تشخیص پیکر شهدای مفقودالجسد خواند و گفت: در این سال‌های اخیر با استفاده از آزمایش DNA پیکر دو شهید گمنام استان یعنی شهیدان «محمدحسین مختاری» و «احمد دهقانی» کشف و در استان تشییع و به خاک سپرده شد.
وی با اشاره به اینکه در طول دوران دفاع مقدس 50 هزار رزمنده از استان یزد در جنگ حضور یافتند و از این تعداد سه هزار و 850 نفر در راه اسلام و دفاع از وطن به مقام والای شهادت رسیدند، اظهار داشت: باوجود گذشت 30 سال از این دوران هنوز 130 شهید استان مفقودالجسد هستند؛ به این معنا که شهادتشان تائید شده ولی هنوز پیکر مطهرشان پیدا نشده است.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران یزد افزود: خواسته اصلی شهدا این بوده که به تأسی حضرت زهرا (س) گمنام باشند و خیلی‌ها به این آرزو دست یافتند؛ ولی درعین‌حال یاد و نام عزیزانی که دوشادوش هم در صحنه انقلاب و در دفاع مقدس فداکاری کردند باید همیشه زنده و پویا بماند.
ابراهیمی با اعلام این خبر که استان یزد در دوران دفاع مقدس قریب 10 هزار جانباز و 752 آزاده تقدیم انقلاب کرده است، خاطرنشان کرد: خانواده‌های معظم شهدا، برکت‌های این انقلاب هستند و نگاه والای مادران و پدران عزیز شهدا ما را شرمنده و وظیفه ما را در پاسداری از نظام جمهوری اسلامی سنگین‌تر می‌کند.
 
کد مطلب: 221518