داخلی صفحه یزد خبر
 
يزد همچنان چشم‌انتظار 130 مفقودالجسد دفاع مقدس
تاریخ انتشار : شنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۱۵
مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان يزد با اشاره گذشت 30 سال از جنگ تحميلي، اظهار كرد: 130 رزمنده استان يزد با گذشت اين مدت هنوز مفقودالجسد و خانواده‌هايشان همچنان چشم‌انتظار آنان هستند.
يزد همچنان چشم‌انتظار 130 مفقودالجسد دفاع مقدس
 
«احمد ابراهیمی» در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایسنا- منطقه یزد، ضمن گراميداشت هفته دفاع مقدس و ياد و خاطره شهداي هشت سال جنگ تحميلي عليه كشورمان، گفت: در طول اين دوران 50 هزار رزمنده از استان يزد در جبهه‌هاي جنگ حضور يافتند كه از اين تعداد سه هزار و 850 نفر در راه اسلام و دفاع از وطن به مقام والاي شهادت رسيدند.وي اظهار كرد: با وجود گذشت 30 سال از اين دوران هنوز 130 شهيد استان مفقودالجسد هستند به عبارتي شهادتشان تاييد شده ولي هنوز پیکر مطهرشان پیدا نشده است.
ابراهيمي با اشاره به فعاليت‌هاي كمیته جست‌و‌جوی مفقودین براي تجسس و شناسايي پیکر شهدای مفقودالجسد و گمنام، ياداور شد: در اين سالهاي اخير پیکر دو شهید گمنام استان يعني شهيدان «محمد حسین مختاری» و «احمد دهقانی» کشف و در استان تشییع و به خاك سپرده شد.
وي جوان‌ترین شهيد استان را «محمدحسین ذوالفقاری»‌ 12 ساله نام برد كه حماسه بزرگ شهید فهمیده دیگری را تداعی می‌کند .
به گفته‌ي وي، مسن‌ترين شهید استان را نيز شهيد «علی‌اکبر حرئه‌ای» با سن 72 سال خواند كه به اصلاح از ايشان به عنوان پدر شهدای استان یزد ياد مي‌شود.
ابراهیمی در ادامه اظهار كرد: هفت خانواده استان با دادن سه فرزند خود، 124 خانواده با هداي دو فرزندشان و 127 خانواده نيز به دادن تك پسر خانه‌ي خود به كشور، دین خود را به كشورمان ادا کرده‌اند .
مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان در پايان نيز ياداور شد: استان يزد در دوران دفاع مقدس قريب 10 هزار جانباز و 752 آزاده تقديم انقلاب كرده است.
کد مطلب: 221519